Včelí naučná stezka
Mapa
Share

Včelí naučná stezka hraběte Jana Harracha

V roce 2020 prochází rekonstrukcí

Víte, jak moc jsou včely pro život na Zemi důležité? Na Včelí naučné stezce se to dozvíte. Seznámíte se s životem těchto pracovitých opylovačů a dokonce je uvidíte v akci, 2 úly jsou totiž prosklené. 

Stezku projdete pohodlně i s kočárky a je vhodná i pro menší děti. Vede převážně údolím Rýžoviště podél Ryzího potoka, kde si můžou návštěvníci osvěžit unavené nožky či si posedět na lavičkách ve stínu smrků a zaposlouchat se do včelího bzukotu a zurčení potůčku. Všechny stanoviště navíc zdobí krkonošská květena, takže na stezce jsou využity opravdu všechny smyslové vjemy. Na nejvyšším místě stezky je stanoviště věnováno patronu všech včelařů - sv. Ambroži, kde nejenže je návštěvník za výstup odměněn krásným výhledem na údolí Rýžoviště, ale může své pocity a dojmy sdělit do zápisníku u křížku. 

  • Průběh trasy: Od autobusového nádraží - Rýžoviště - Sport hotel - hotel Fit Fun - vlevo po značené stezce - parkoviště Rýžoviště a zpět
  • Délka trasy: 4,2 km

V tomto roce je stezka uzavřena a probíhá oprava inventáře!

Informace

Lokalita
GPX soubor
formát gpx (38.04 KB)
Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Naplňte rodinný čas v Krkonoších pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím. Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali trasy, připravili dobrodružný lov razítek a víme, kam se schovat při špatném počasí.