Liščí stezka
Mapa
Share

Z Harrachova na Krakonošovu snídani

Příjemný výšlap podél řeky Mumlavy, který můžete podniknout i s nejmenšími v kočárku. Starší děti si výlet zpestří na Liščí stezce a malém hřišťátku na jejím konci i v expozici Šindelka, která interaktivní formou poučí o těžbě dřeva a představí lesní obyvatele Krkonoš.

Harrachov, aut. nádraží – po modré – Šindelka – Mumlavský vodopád – Lubošská bystřina – Krakonošova snídaně a zpět (z Krakonošovy snídaně je možný návrat do Harrachova také po Kládové a následně Krakonošově cestě, trasa je ale delší – 15,2 km)

  • Délka: 11,7 km
  • Zajímavosti: Lesní a myslivecká expozice Šindelka – Liščí stezka – Mumlavský vodopád – Naučná stezka Živá mrtvá Mumlava
  • Možnosti občerstvení: Restaurace Roubenka – Kiosek u Lišáka - Kiosek Krakonošova snídaně – Hotel Sklář, Harrachov
  • Doprava: Linkovými autobusy, vlakem na trase Liberec – Harrachov, v létě linkou č. 1 Krkonošských cyklobusů, www.krkonose.eu
  • Parkování: Parkoviště autobusové nádraží – Centrální parkoviště Harrachov
  • TIP: Věděli jste, jak vypadají vodní hrnce a čím jsou nebezpečné? Poučit se můžete na naučné stezce Živá mrtvá Mumlava, jejíchž 6 zastavení potkáte po cestě.

Informace

Lokalita
GPX soubor
Razítkovací hra Pohádkové Krkonoše
Pohádkové Krkonoše

Výlety, dobrodružství, zábava a pohádkové zážitky pro celou rodinu v Krakonošově revíru. Sbírejte razítka na skvělých místech a vyhrávejte ceny.

Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali vhodné trasy, připravili lov razítek, víme, kam se schovat při špatném počasí. Společný rodinný čas naplníte pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím.