Kemp Dolce
Share

S karavanem nebo obytňákem do Krkonoš

Vyrazte za klidem a aktivním odpočinkem s vlastní střechou nad hlavou! Vše, co potřebujete pro plánování dovolené, jsme pro vás připravili v tomto článku.

Dovolená v karavanu či obytném voze bude letos častou volbou. Zázemí čtyř kol a vlastního ubytování umožní cestovat, zažívat a poznávat i v této nejisté době. Vyberte si jako cíl vaší cesty Krkonoše! Nabízí kvalitní zázemí, spoustu výletů a vyžití pro všechny fanoušky hor. Probuďte se do čerstvého horského vzduchu, mějte přírodu na dosah, kochejte se výhledy, odpočiňte si od všedních starostí. 

Podívejte se, kde se můžete ubytovat a kam vyrazit na výlet. Vybrali jsme pro vás zajímavé trasy, na kterých si užijete krkonošskou přírodu bez davů v zádech, pokocháte se, vydechnete. U známých míst a tras platí, že je nejlépe volit jejich návštěvu mimo letní sezonu, případně si přivstat, vyrazit ve všední den. Vyplatí se to!

 

Informace

Výhledy z Vysokého nad Jizerou

Západní Krkonoše

Kde se ubytovat?

 • Romantika pod nebem plným hvězd - to je příjemný kemp Zátiší na břehu Jizery. Kemp se nachází na okraji malého městečka Jablonce nad Jizerou. Toužíte-li po klidu, romantice u řeky a večeru u praskajícího ohně, jste tady správně. V kempu naleznete vše, co potřebujete k pohodovému pobytu. Domácí mazlíčky můžete vzít s sebou.
 • Celoročně je též možné využít služby kempu Jiskra Harrachov . 

Kam vyrazit?

Výlet krajem zapadlých vlastenců

Okruh, start i cíl v kempu Zátiší, délka cca 26 km.

Paseky nad Jizerou se nacházejí na pravém břehu řeky Jizery, jsou obcí s unikátní lidovou architekturou a řadou roubených chalup s typickým zdobením lomenic. Nabízejí působivé výhledy na západní Krkonoše a mají bohatou divadelní a hudební tradici. Staly se kolébkou krkonošské houslařské školy. Okruh nás zavede až do Rokytnice nad Jizerou, malebného horského městečka, kterému dominuje panorama Lysé hory a Kotle.

Zajímavosti na trase: Památník zapadlých vlastenců a kostel sv. Václava v Pasekách nad Jizerou – Rozcestí Planýrka – horská osada Havírna s kaplí Nejsvětější Trojice – U protesané skály – Mýto – Radniční věž Rokytnice nad Jizerou.

Odkaz na mapu, čerpáno z brožurky Krkonošské výlety - západ

Další pěší trasy

Cyklotrasy

Friesovy boudy

Střední Krkonoše

Kde se ubytovat?

 • Pohodu a skvělé zázemí nabízí Euro-Air-Camp ve Vrchlabí. Naleznete zde kompletní přípojky pro kempování v letním i zimním období. Kemp se pyšní skvělým vybavením pro letní i zimní rodinnou rekreaci. Velkou výhodou tohoto kempu je jeho strategická poloha.
 • Pension Bílý Hořec v Horním Lánově nabízí parkování pro karavany s možností napojení na elektřinu, doplnění vody a vylití odpadní nádoby plus další služby spojené se stravováním.
 • V údolí řeky Labe v nadmořské výšce 700 m n. m. se nachází Kemp Špindlerův Mlýn. Je v provozu celoročně a nabízí 60 stání pro karavany a obytné vozy. 
 • V podhorské obci Rudník v kempu Heřman, který nabízí 10 stání s přípojkami. 

Kam vyrazit?

Za zvonkohrou a pivem Fries

Start je ve Vrchlabí, cíl ve Strážném v Krkonoších, délka cca 20 km. 

Na této trase s převýšením téměř 900 m vás čeká báječná odměna. Těšte se na dechberoucí výhledy do údolí Klínového potoka a také vychlazené horské pivo Fries, které bude po dlouhém stoupání chutnat o to více. Z kempu můžete dojít pěšky do centra Vrchlabí, je zde ale i možnost vzít karavan a zaparkovat například u kulturního domu Střelnice ve Vrchlabí, nebo u hřbitova. Cílem výletu je Strážné, odkud můžete pokračovat pěšky do Vrchlabí, nebo vzhledem k již překonaným kilometrům využít autobus a nechat se dovézt na náměstí (pokud parkujete karavan na některým z výše uvedených míst), nebo autobusové nádraží ve Vrchlabí (odtud je to po cyklostezce do kempu necelé dva kilometry).

Zajímavosti na trase: Zámecký park VrchlabíKrkonošské muzeum – Kostel sv. Vavřince – Městský park ve Vrchlabí – Zvonkohra na kostele sv. Josefa, Dolní Dvůr – Klínové boudy – Friesovy boudy.

Další pěší trasy

Cyklotrasy

Rozhledna Eliška

Východní Krkonoše

Kde se ubytovat?

 • V klidném autokempu Slunečná v Čisté na úpatí Černé hory. Vynikající poloha kempu vám poskytne velký výběr celodenně osluněných nebo i zastíněných kempových míst s elektrickými přípojkami, vodní nádrž s travnatou pláží, spoustou zeleně a především ideální startovní pozici pro vaše výlety na kolech nebo pro horskou turistiku po hřebenech hor. Areál kempu je skvěle vybaven a báječně tady vaří.
 • Ve skvěle vybaveném rekreačním areálu Dolce, který je vhodný pro všechny věkové kategorie. Je velmi dobře vybaven pro rekreaci s dětmi i bez dětí, pro dobré, ale i špatné počasí. Nedílnou součást kempu tvoří rekreační nádrž s travnatou pláží a rybník pro sportovní rybolov.

Kam vyrazit?

Do Dvorského lesa a na luční enklávu Sněžné domky

Okruh, start i cíl je v Žacléři, délka cca 15 km.
Celodenní okružní trasa vás zavede do nádherných přírodních lokalit i za jedinečnými technickými památkami. Vystoupejte z centra Žacléře na hřeben Rýchor a nahlédněte do pralesa. Můžete využít linkové autobusy a vlaky z Trutnova, linku č. 5 Krkonošského cyklobusu z Trutnova, nebo zvolit pohodlnější variantu a karavanem zaparkovat v Žacléři.

Zajímavosti na trase: Městské muzeum ŽacléřDvorský les – Rýchory – Luční enkláva Sněžné domky – Betonové řopíky – Pevnost StachelbergRozhledna Eliška

Další pěší trasy

Cyklotrasy

Najděte si další zajímavé výletní cíle a trasy, filtrujte podle lokality a naplánujte spoustu super výletů. 

Další stání pro karavany a obytné vozy

"Na divoko" do Krkonoš nejezděte! Free camping ani táboření není vzhledem k ochraně přírody mimo povolené plochy povoleno. Vítáni jsou u nás však všichni, kteří chtějí strávit svou dovolenou v souladu s těmito pravidly a krkonošskou přírodu si vychutnat bez obav, že jí svým chováním ublíží.

Kromě ubytování v kempu je možné využít další plochy pro stání (např. parkoviště), jejichž seznam najdete v přiložené tabulce.

O co prosí Krakonoš

 • Chovejte se k našim horám s úctou a mějte na paměti, že se pohybujete na místech, která si zaslouží ohleduplné chování a respekt.
 • Hřebenové partie jsou součástí klidového území KRNAP, kde není možné chodit volným terénem mimo značené cesty a není zde povolen free camping. A stejně tak i táboření. Snadno byste se mohli dostat do konfliktu se zákonem. Parkujte na legálních místech, vyhněte se soukromým cestám a pozemkům a vždy myslete na své okolí. Nevypouštějte zbytečně odpadní vodu z barelu, když máte možnost popovézt ji trochu dál na místa tomu určená a co si přivezete, to si i odvezte – odpadky vyhoďte na místech k tomu určeným.
 • Nenechte na území Krkonošského národního parku volně pobíhat svoje psy. Pokud vás pes poslouchá na slovo, nemusí být celou dobu na vodítku, mějte jej ale v dosahu a pod kontrolou. Především v blízkosti ohrad s pasoucími se hospodářskými zvířaty si jej ale na vodítko vezměte. Na polské straně hor, kde platí přísnější pravidla, musí být pes na vodítku neustále.

Tápete a máte další otázky? Pomůže vám stránka Neznámé Krkonoše a sekce časté dotazy.

Úvodní fotografie: Rekreační areál Dolce

Další články

Světýlka přikrytá sněhovou peřinkou tlumeně září do tmy, sníh křupe pod nohama. Svěží horský vzduch ovoněný jehličím zbarví dětem tváře do růžova a vám před očima promítne pohádku o bílých Vánocích.
Poradíme, jaký areál je vhodný pro začínající lyžaře. Kterou stopu zvládne i malý běžkař. A jakými dalšími rodinnými zážitky dovolenou u nás vyladit k dokonalosti.
Vánoční dárky k radosti i užitku, jejichž koupí podpoříte místní výrobce a spolu s kterými darujete i kousek krkonošské tradice… To jsou regionální produkty, snoubící lásku a úctu k řemeslu i horám.