Ze Špindlerova Mlýna přes Strážné do Pece pod Sněžkou
Mapa
Share

Ze Špindlerova Mlýna přes Strážné do Pece pod Sněžkou

Špindlerův Mlýn

Krkonošská diagonála je nejdelší cyklotrasou na území Krkonoš. Měří 69 km a vede od Harrachova po Žacléř. My vám doporučujeme její úsek ze Špindlerova Mlýna do Pece pod Sněžkou. Do Špindlerova Mlýna můžete vyjet vlastními silami nebo pomocí cyklobusu.

Ze Špindlerova Mlýna můžete využít lanovou dráhu ze Svatého Petra na Pláň a odtud sjet k Boudě na Pláni a dále na rozcestí U Krásné Pláně a nebo si vyjet na vlastní pohon po cyklotrase K1A přes Hromovku na Krásnou Pláň.

Odsud už budete pokračovat po Krkonošské diagonále K1A, až do cíle. Nejprve sjedete do Strážného. Zde se trasa točí doleva a vyjíždí na Hříběcí boudy, dále na Zadní Rennerovky a k Chalupě Na Rozcestí. Tady se můžete občerstvit před další cestou a v rámci odpočinku si také užít krásný výhled na Sněžku a do okolí. Dále trasa vede k chatě Výrovka a nad Modrým dolem odbočí a začne sjíždět přes Richtrovy boudy do Pece pod Sněžkou.

  • Délka: 26 km
  • Časová náročnost: 4 hodiny
  • Zajímavosti: Bílý most ve Špindlerově Mlýně, Skiareál Svatý Petr, Přístřešek U Krásné Pláně, Jezdecký klub Equischool ve Strážném, Přírodní památka Lom Strážné, Hříběcí boudy, Naučná stezka Slezská stezka, Dvorská bouda, Chalupa na Rozcestí, Vyhlídka nad Výrovkou, Richtrovy boudy, Relaxpark v Peci pod Sněžkou

Informace

Adresa
Špindlerův Mlýn

Ze Špindlerova Mlýna přes Strážné do Pece pod Sněžkou