Černohorské rašeliniště
Mapa
Share

K Černohorskému rašeliništi

Projeďte se první kabinovou lanovkou v Krkonoších na vrchol Černé hory. Čeká vás příjemný výlet krásnou a zajímavou částí našich hor. Poučíte se o tom, jak vzniká rašelina, děti stihnou pár závodů na povalových chodnících a na konci, za odměnu, vypustí zbývající energii v Dětském parku Kabinka.

Černá hora – Rozhledna Panorama – po žluté – Černá hora - kiosek – Černá bouda – Václavák - naučná stezka – vpravo po NS Černohorské rašeliniště – Hubertova vyhlídka – Nad Pardubickými boudami – rovně po modré – Černá bouda – vlevo po žluté – Černá hora - Kiosek – rovně po 1. Krkonošské cyklo NS – Černá hora - Sokolská bouda – Dětský park Kabinka – Černá hora

  • Délka: 5,7 km
  • Zajímavosti:  Rozhledna Panorama – Černohorské rašeliniště – Dětský park Kabinka
  • Možnosti občerstvení: Bistro a restaurant Na lanovce – Černá bouda – Kiosek u bývalé Sokolské boudy
  • Doprava: Do Janských Lázní linkovým autobusem, v létě i linkou č. 1 Krkonošských cyklobusů 
  • Parkování: Centrální parkoviště Janské Lázně
  • TIP: Určitě doporučujeme neminout Dětský park Kabinka. Bungee trampolíny, lezecká stěna, šlapací káry i lodičky jsou zárukou prima zábavy pro děti a trochy relaxace pro dospělé. 

Informace

Lokalita
GPX soubor
formát gpx (55.06 KB)
Razítkovací hra Pohádkové Krkonoše
Pohádkové Krkonoše

Výlety, dobrodružství, zábava a pohádkové zážitky pro celou rodinu v Krakonošově revíru. Sbírejte razítka na skvělých místech a vyhrávejte ceny.

Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali vhodné trasy, připravili lov razítek, víme, kam se schovat při špatném počasí. Společný rodinný čas naplníte pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím.