Kolonáda Janské Lázně
Mapa
Share

Janské Lázně

Malebné lázeňské středisko s nevšední historií a osobitou architekturou leží na úpatí Černé hory, na jejíž vrchol vede moderní kabinová lanová dráha a město je tak ideální vstupní branou do Krkonoš jak v zimě pro lyžaře, tak v létě pro pěší turisty a cyklisty.

Díky dynamicky se rozvíjejícímu lyžařskému areálu se město stalo špičkovým sportovním a rekreačním střediskem s kvalitní nabídkou všech druhů zimních sportů. Vždyť u nás najdete nejvíce kilometrů sjezdovek na jeden skipass! Kromě upravených sjezdovek nabízí areál také množství běžeckých tratí včetně Černohorské sáňkařské cesty.

Na vrchol Černé hory a do korun stromů

Turisté a cyklisté si přijdou na své i v létě, vedle mnoha vycházkových tras a cyklostezek láká k návštěvě také rozhledna Panorama (25,7 m) na vrcholu Černé hory. Nezapomenutelným zážitkem je procházka po 1500 m dlouhé Stezce korunami stromů Krkonoše. Vystoupejte po ní od kořenů stromů až k jejich korunám! Informačními tabulemi je vybavena 1. Krkonošská cyklistická naučná stezka, vedená nejzajímavějšími partiemi Černé a Světlé hory.

Léčivé prameny, relaxace a kulturní zážitky

Léčebné lázně v klidném centru celoročně poskytují pestrou nabídku lázeňských pobytů. Lázeňská péče je zaměřena na pohybové a nervové ústrojí v moderních komplexech pro dětské i dospělé pacienty. Nezapomenutelnou atmosféru prázdninových nedělních odpolední navozují tradiční letní promenádní koncerty na lázeňské kolonádě.

Nejen na krkonošské speciality zve návštěvníky řada restauračních zařízení, ubytování je v Janských Lázních možné v tradičním i moderním stylu. V průběhu roku se ve městě koná řada kulturních a sportovních akcí, dlouhá léta jsou tradicí letní promenádní koncerty na lázeňské kolonádě, na pestrý kulturní program zve zájemce městské kino i secesní sál Kolonády. Rozmanitý program nabízí tradiční akce Zahájení lázeňské sezóny.

Janské Lázně jsou zajímavou vstupní branou na vrcholky nejvyšších českých hor jak v zimě, tak i v létě. Svým lázeňským prostředím vítají všechny, kdož chtějí obnovit své psychické i fyzické síly a zároveň plně uspokojí všechny milovníky turistiky i letních sportů.

Užitečné odkazy

Informace

Region
Východní Krkonoše
Adresa
Nám. Svobody 273
542 25 Janské Lázně
GPS
50.6310900N, 15.7818092E
Dnes
24. 6. 2024
fair_day
11.1 °C
teplota
1.5 m/s
vítr

Jedeme do lázní!

Janské Lázně

Výletní cíle v okolí