Kabinková lanovka na Černou horu
Mapa
Share

První krkonošská cyklistická naučná stezka

Černá a Světlá hora (Janské Lázně)

První krkonošská cyklistická naučná stezka vede po klidných cestách na úbočích Černé a Světlé hory přes Vlašské a Krausovy boudy s mnoha pěknými výhledy na hlavní hřeben východních Krkonoš. K usnadnění a získání výškových metrů lze využít kabinkové lanovky z Janských Lázní, která vám zdarma vyveze kolo na vrchol Černé hory. Na trase stezky je instalováno 9 tematických informačních tabulí, které vás seznámí s lokalitou i jeho historií. Trasa stezky je vedena v chráněných zónách Krkonošského národního parku, a proto je nutné dodržovat jeho návštěvní řád. Z důvodu zajištění klidu pro zvěř, se mohou cyklisté pohybovat na stezce do 17 hodin. 

Od horní stanice lanovky na Černé hoře se vydejte kolem Sokolské a Černé boudy na rozcestí pod Černou boudou, kde První krkonošská cyklistická naučná stezka začíná. Odbočte vlevo a nechte se vést cyklo značením k naučné stezce po cyklotrase K90, za horou Zrcadla se napojíte na cyklotrasu K19B a na rozcestí Luční svážnice se dejte vpravo na cyklotrasu K19C. Po chvíli dojedete na rozcestí Pod Kolínskou boudou, odbočte opět vpravo na cyklotrasu K1B. Na tzv. Václaváku odbočte vlevo a po K90 budete sjíždět Thámovou cestou až k Vlašským boudám, kde se můžete občerstvit. Potom se dejte vpravo a po cyklotrase K23 pojedete kolem Velkých Tippeltových bud na Krausovy Boudy, které jsou nejnižším bodem naučné stezky. Odbočte doprava na cyklotrasu K1B, po ní budete stoupat k Velkým Pardubickým Boudám až na začátek trasy na rozcestí pod Černou boudou.

Informace

Cyklobusy
Krkonošské cyklobusy

Turistické linky propojují celé pohoří. Nechte se vyvézt na vrcholy, projeďte hřebenové trasy a pusťte se dlouhým sjezdem zpět do údolí.

Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali vhodné trasy, připravili lov razítek, víme, kam se schovat při špatném počasí. Společný rodinný čas naplníte pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím.