Kabinková lanovka na Černou horu
Mapa
Share

První krkonošská cyklistická naučná stezka

Černá a Světlá hora (Janské Lázně)

První krkonošská cyklistická naučná stezka vede po klidných cestách na úbočích Černé a Světlé hory přes Vlašské a Krausovy boudy s mnoha pěknými výhledy na hlavní hřeben východních Krkonoš. K usnadnění a získání výškových metrů lze využít kabinkové lanovky z Janských Lázní, která vám zdarma vyveze kolo na vrchol Černé hory. Na trase stezky je instalováno 9 tematických informačních tabulí, které vás seznámí s lokalitou i jeho historií. Trasa stezky je vedena v chráněných zónách Krkonošského národního parku, a proto je nutné dodržovat jeho návštěvní řád. Z důvodu zajištění klidu pro zvěř, se mohou cyklisté pohybovat na stezce do 17 hodin. 

Od horní stanice lanovky na Černé hoře se vydejte kolem Sokolské a Černé boudy na rozcestí pod Černou boudou, kde První krkonošská cyklistická naučná stezka začíná. Odbočte vlevo a nechte se vést cyklo značením k naučné stezce po cyklotrase K90, za horou Zrcadla se napojíte na cyklotrasu K19B a na rozcestí Luční svážnice se dejte vpravo na cyklotrasu K19C. Po chvíli dojedete na rozcestí Pod Kolínskou boudou, odbočte opět vpravo na cyklotrasu K1B. Na tzv. Václaváku odbočte vlevo a po K90 budete sjíždět Thámovou cestou až k Vlašským boudám, kde se můžete občerstvit. Potom se dejte vpravo a po cyklotrase K23 pojedete kolem Velkých Tippeltových bud na Krausovy Boudy, které jsou nejnižším bodem naučné stezky. Odbočte doprava na cyklotrasu K1B, po ní budete stoupat k Velkým Pardubickým Boudám až na začátek trasy na rozcestí pod Černou boudou.

Informace

Poznejte Krkonoše na kole
Poznejte Krkonoše na kole

Nebojte se vyrazit na kolo do nejvyšších hor. Více než 900 km cyklotras vás provede přírodou, kterou jinde neuvidíte.

Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Naplňte rodinný čas v Krkonoších pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím. Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali trasy, připravili dobrodružný lov razítek a víme, kam se schovat při špatném počasí.