Kostel sv. Jana Křtitele Janské Lázně
Mapa
Share

Z Janských Lázní přes Rudolfovo údolí na Hoffmanovy boudy

Bezbariérové trasy vhodné pro kočárky i hendikepované

Trasa začíná v Městečku Janské Lázně - toto příjemné lázeňské středisko ležící na úpatí Černé hory nabízí možnosti sportovního i kulturního vyžití i vozíčkářům. Krátká trasa sice vytrvale stoupá, ale je schůdná pro seniory i osoby pohybující se s holemi. Je sjízdná pro kočárky a elektrické vozíky, při dobré kondici jí zvládnou i osoby na mechanických vozících.

Trasa vychází z parkoviště u spodní stanice lanovky na Černou horu. Trasa nemá turistické značení, je v celé délce asfaltová a končí na Hoffmanových boudách. Z parkoviště pod lanovkou je třeba sejít do centra Janských Lázní a za kolonádou odbočit do areálu dětské léčebny Vesna. Cesta Rudolfovým údolím je příjemná. Za prohlídku rozhodně stojí bezbariérové centrum lázeňského městečka se zajímavou kolonádou, informační panely Lázeňské naučné stezky a na Hoffmanových boudách pak historická kachlová kamna. V Janských Lázních mohou turisté na vozíku navštívit bezbariérové kino nebo krytý bazén.

 • Možné varianty trasy:
  • Na křižovatce nad Rudolfovým údolím lze odbočit po asfaltu vlevo na Zlatou vyhlídku (0,5 km jedna cesta)
  • Z Hoffmannových bud lze pokračovat po asfaltce na Ludvíkovu boudu, Zinneckerovu boudu a dále až na vrchol Černé hory (6,5 km jedna cesta). POZOR důležité upozornění k této trase - tato varianta cesty je hodně dlouhá a přesto, že první kilometr vede téměř po rovině, následuje strmé stoupání a převýšení činí celkem 570 m. Zdolání celé trasy vyžaduje velmi dobrou fyzickou zdatnost. Pro elektrické vozíky je trasa sice s obtížemi sjízdná, ale počítejte s vysokou spotřebou energie, osobám na mechanickém vozíku jí vůbec nedoporučujeme.
 • Délka: 3,5 km, pozor na poměrně velké převýšení 200 m
 • Zajímavosti:
  • Černohorský Express: přepravuje dětské kočárky, kola, po domluvě s obsluhou je možné na Černou horu přepravovat i osoby na vozíku
  • Stezka korunami stromů Krkonoše
  • Kino Vlast: bezbariérový vstup do budovy, bezbariérové WC i několik vyhrazených míst pro vozíky v hledišti, v budově kina je též bezbariérová restaurace
  • Minigolf: hřiště minigolfu za hotelem Lesní dům je v letní sezóně otevřeno denně
  • Rekreační zařízení Betlém: nabízí za rozumné ceny stravování i ubytování pro hendikepované lidi, rodiny s dětmi i seniory.
 • Vybrané bezbariérové ubytování:  Hotel Belveder, hotel Arnika, penzion Marianum, rekreační zařízení Betlém.
 • Vybrané restaurace s bezbariérovým vstupem: Klub "F" na pěší zóně (nemá bezbariérové WC), Pizzeria Sanssouci (nemá bezbariérové WC), Hotel Kotva (nemá bezbariérové WC), hotely Arnika a Belveder
 • Místa pro občerstvení a nouzový úkryt na trase: Hoffmannova bouda (nachází se na konci trasy, má bezbariérový vstup do objektu a restauraci, chybí bezbariérové WC)

Přečtěte si více o projektu Krkonoše pro všechny a další užitečné informace.

Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Naplňte rodinný čas v Krkonoších pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím. Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali trasy, připravili dobrodružný lov razítek a víme, kam se schovat při špatném počasí.