Státní léčebné lázně Janské Lázně
Mapa
Share

Státní léčebné lázně

Janské Lázně

Horký Janův pramen byl pod Černou horou objeven zřejmě již v 11. století. Janské Lázně ale získaly celosvětový ohlas až po roce 1920, kdy byl pramen přezkoumán a podrobná analýza prokázala účinnost pramene při léčbě následků po obrnách, zejména po dětské obrně. Dětem se zde dostane nejen komplexní péče, ale je zde umístěna i mateřská a základní škola, kino nebo moderní tělocvična. Léčebna je zařízena i pro imobilní děti. Dvě další lázeňské budovy, vzájemně propojeny spojovací chodbou - Lázeňský dům a Janský dvůr - jsou potom určeny dospělým pacientům. I tyto prostory jsou řešeny bezbariérově.

V lázních je poskytováno několik druhů lázeňské péče a záleží na vás, na vašem lékaři a pojišťovně, který druh zvolíte. Jednotlivé typy péče se liší způsobem proplácení zdravotní pojišťovnou. Jedná se o následující čtyři typy péče:

  • Komplexní léčba - veškeré náklady hradí zdravotní pojišťovna
  • Příspěvková léčba - pojišťovna hradí pouze léčení, ubytování a stravu hradí pacient sám
  • Samoplátecká léčba - vše hradí pacient
  • Rekondiční pobyty - jednotlivé programy pro obnovu sil

Informace

Lokalita
Adresa
Janské Lázně
542 25 Janské Lázně
GPS
50.6304100N, 15.7815772E
Krkonošská pivní stezka
Krkonošská pivní stezka

Užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku. Zdolejte jedinou vysokohorskou pivní stezku v České republice!