Rokytnice nad Jizerou
Mapa
Share

Z Rokytnice na Paseky za vlastenci

Rokytnice nad Jizerou - Paseky nad Jizerou - Vysoké nad Jizerou - Poniklá - Jestřabí - Františkov - Rokytnice nad Jizerou

Vydejme se na výlet na kole západními Krkonošemi, přes město, které bylo předlohou Raisových Zapadlých vlastenců, město, kde vždycky pofukuje a místo, kde již mnoho let vznikají tradiční perličkové vánoční ozdoby.

Z Rokytnice nad Jizerou, kde můžete každý rok zažít tradiční Sjezd pašeráků, se vydejte na západ po cyklotrase č. 22 přes Letní stranu do Pasek nad Jizerou. Ty jsou jedním z nejcennějších krkonošských středisek lidové architektury s řadou roubených chalup s typickým zdobením lomenic. Uprostřed krásné přírody zde najdete Památník zapadlých vlastenců, vybudovaný jako pocta Věnceslavu Metelkovi. V Pasekách odbočíme vlevo na cyklotrasu Greenway Jizera č. 17A, po které přes Sklenařice přijedeme až do Vysokého nad Jizerou, města vysoko položeného na kopcích nad řekou Jizerou, města, kde vždycky vítr trochu pofukuje. Kromě vlastivědného muzea a aktivního Divadelního spolku Krakonoš, který zde každoročně pořádá přehlídku ochotnických divadel, zaujme město Vysoké secesní Kramářovou vilou, sídlem prvorepublikového předsedy vlády, nyní "jen" hotelem. Dále pojedete po cyklotrase č. 4295 do Poniklé, kde můžete zajít na exkurzi do výroby tradičních perličkových vánočních ozdob. Pokračujte do Jestřabí, kde odbočte vlevo na cyklotrasu č. K8, která vás povede do Františkova. Tady se opět napojíte na cyklotrasu č. 22, po které se vrátíte do Rokytnice nad Jizerou.

Informace

GPX soubor
formát gpx (284.73 KB)
Poznejte Krkonoše na kole
Poznejte Krkonoše na kole

Nebojte se vyrazit na kolo do nejvyšších hor. Více než 900 km cyklotras vás provede přírodou, kterou jinde neuvidíte.

Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Naplňte rodinný čas v Krkonoších pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím. Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali trasy, připravili dobrodružný lov razítek a víme, kam se schovat při špatném počasí.