Pašerácká stezka
Mapa
Share

Pašerácká stezka

Rokytnice nad Jizerou

Vydejte se po stopách dávných dob, kdy hřebeny Krkonoš a stráně nad Rokytnicí nad Jizerou byly svědky napínavých honiček mezi pašeráky a strážci hranic. Pašerácká stezka je vhodná pro pěší turisty, ale i zdatné cyklisty, které neodradí náročné stoupání v první polovině trasy.

Na čtyřech zastaveních se dozvíte zajímavé informace o historii pašování v Krkonoších, o samotných pašerácích, kteří byli ve své době mezi krkonošským lidem velmi oblíbení.

Stezka začíná na Dolním náměstí v Rokytnici nad Jizerou. Nastoupíte do ní z poznávacího okruhu Okolo Rokytnice nebo přímo z náměstí po žluté turistické značce směr Ručičky. Konec stezky je na Rozcestí Studenov - Kostelní cesta. Můžete také pokračovat po zelené turistické značce na Studenov nebo se po zelené v opačném směru se vrátit zpět na poznávací okruh Okolo Rokytnice.

Délka: 1,3 km

Informace

GPX soubor
formát gpx (16.06 KB)
Rodinná zimní dovolená v Krkonoších
Rodinná zimní dovolená v Krkonoších

Když Krkonoše pohltí sněhová nadílka a vše se třpytí jako v pohádce, neodolá zimním radovánkám žádný malý ani velký dobrodruh. Pojďte si zadovádět na lyžích i bez nich! Kam a jak?