Rokytnice nad Jizerou
Mapa
Share

Rokytnice nad Jizerou

Jaro, léto, podzim, zima, v Rokytnici je vždy prima! Malebné horské městečko Rokytnice nad Jizerou se nalézá v západní části Krkonoš. Městu dominuje panorama Lysé hory a Kotle. Na své si u nás přijdete v létě i v zimě! Na hřebeny okolních vrcholů vede několik desítek lyžařských vleků a moderní čtyřsedačkové lanovky. Zdejší sjezdové tratě patří mezi nejkvalitnější a nejdelší v České republice. Pro vyznavače bílé stopy je tu dostatek upravených běžeckých tratí. 

Letní Rokytnice poté nabízí nepřeberné množství značených turistických tras, které vás provedou nejen po západních Krkonoších, ale i po dalších partiích našich krásných hor.

Na hřebeny i po naučných stezkách

Projděte se po městě, vychutnejte si výhledy na Kotel i místní poklidnou atmosféru, zkuste značený okruh Okolo Rokytnice. Procházku doporučujeme zakončit výstupem na secesní radniční věž. Jaké bývaly časy pašeráků? Co je to dřevosochání? I odpovědi na tyto otázky najdete na místních naučných stezkách - Pašerácké stezce a Stezce Dřevosochání.

Po procházce městem využijte možnosti vyrazit až na vrcholky Krkonoš. Pomůže vám s tím lanová dráha Horní Domky, která je v letních měsících v provozu, a také pravidelná autobusová linka z Rokytnice nad Jizerou přímo na Zlaté návrší k Vrbatově boudě.

Na své si zde přijdou i cyklisté, kteří mohou využít přepravu kol na lanové dráze, jedinečný bikepark ROCK-IT-NICE i pravidelné linky  Krkonošských cyklobusů.

Užitečné odkazy

 

 

Informace

Region
Západní Krkonoše
Adresa
Horní Rokytnice 197
512 44 Rokytnice nad Jizerou
GPS
50.7289694N, 15.4514542E
Dnes
28. 9. 2021
fair_day
17.1 °C
teplota
2.5 m/s
vítr

Lyžařské středisko Rokytnice nad Jizerou