Rokytnice nad Jizerou
Mapa
Share

Rokytnice nad Jizerou

Jaro, léto, podzim, zima, v Rokytnici je vždy prima! Malebné horské městečko Rokytnice nad Jizerou se nalézá v západní části Krkonoš. Městu dominuje panorama Lysé hory a Kotle. Na své si u nás přijdete v létě i v zimě! Na hřebeny okolních vrcholů vede několik desítek lyžařských vleků a moderní čtyřsedačkové lanovky. Zdejší sjezdové tratě patří mezi nejkvalitnější a nejdelší v České republice. Pro vyznavače bílé stopy je tu dostatek upravených běžeckých tratí.

Letní Rokytnice poté nabízí nepřeberné množství značených turistických tras, které vás provedou nejen po západních Krkonoších, ale i po dalších partiích našich krásných hor.

Na hřebeny i po naučných stezkách

Projděte se po městě, vychutnejte si výhledy na Kotel i místní poklidnou atmosféru, zkuste značený okruh Okolo Rokytnice. Procházku doporučujeme zakončit výstupem na secesní radniční věž. Jaké bývaly časy pašeráků? Co je to dřevosochání? I odpovědi na tyto otázky najdete na místních naučných stezkách - Pašerácké stezce a Stezce Dřevosochání.

Po procházce městem využijte možnosti vyrazit až na vrcholky Krkonoš. Pomůže vám s tím lanová dráha Horní Domky, která je v letních měsících v provozu, a také pravidelná autobusová linka z Rokytnice nad Jizerou přímo na Zlaté návrší k Vrbatově boudě.

Navštivte
Hlídka na Stráži a samotné vyhlídky znázorňují postavy ze znaku města Rokytnice nad Jizerou. Lehké stavby ze dřeva a oceli přibližují návštěvníkům nejen perspektivu vzdálených horských hřebenů, ale také intimitu lesního prostředí.

Na své si zde přijdou i cyklisté, kteří mohou využít přepravu kol na lanové dráze, jedinečný bikepark ROCK-IT-NICE i pravidelné linky Krkonošských cyklobusů.

Využijte kartu plnou slev

Pokud se ubytujete u ubytovatele, který je členem Spolku pro rozvoj cestovního ruchu v Rokytnici nad Jizeru, získáte zdarma v rámci vašeho pobytu kartu Rokytnice PLUS. Ta vám zajistí možnost čerpat celou řadu slev a výhod. A zdaleka ne pouze na území Rokytnice. Užijte si sportovní aktivity, expozice, nebo vyrazte do ZOO. 

O kartě Rokytnice Plus

Užitečné odkazy

Informace

Region
Západní Krkonoše
Adresa
Horní Rokytnice 197
512 44 Rokytnice nad Jizerou
GPS
50.7289694N, 15.4514542E
Dnes
24. 4. 2024
cloudy
-0.2 °C
teplota
1.6 m/s
vítr

Lyžařské středisko Rokytnice nad Jizerou

Výletní cíle v okolí