Rokytnice nad Jizerou
Mapa
Share

Studenovský sjezd

Rokytnice nad Jizerou, Horní domky - Dolní náměstí

Pro dopravu ke Studenovu použijete lanovou dráhu Horní domky - přibližovací, která vás i s kolem dopraví k chatě Lovčenka, kde je její konečná stanice. Od chaty Lovčenka se podle směrovek dostanete na Ručičky. Zde odbočíte vlevo a po cyklotrase K4 pojedete až k rozcestí Studenov. Ze Studenova, stále po cyklotrase K4, pokračujete až k rozcestí Pod Čertovou horou, opět se dáte vlevo a vyšlápnete si krátký kopec k rozcestí Na Kamlu. Zde se napojíte na cyklotrasu K7A, po které budete kolem Krásné vyhlídky sjíždět až na Dolní náměstí v Rokytnici nad Jizerou. Po silnici č. 294 můžete sjet až na silnici Vrchlabí - Harrachov.

  • Délka: 12 km
  • Povrch: převážně po asfaltových a zpevněných cestách, nicméně je vhodné dbát zvýšené opatrnosti, protože jsou tyto cesty hojně využívány jak cyklisty, tak i pěšími turisty.

K okolí Rokytnice nad Jizerou patři i osada Rezek. Nachází se na cestě z Vítkovic do Rokytnice nad Jizerou a má velmi výhodnou polohu pro použiti cyklobusu, protože je možno použit cyklobus ze směru od Jilemnice i od Harrachova.

Informace

GPX soubor
formát gpx (99.4 KB)
Cyklobusy
Krkonošské cyklobusy

Turistické linky propojují celé pohoří. Nechte se vyvézt na vrcholy, projeďte hřebenové trasy a pusťte se dlouhým sjezdem zpět do údolí.

Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali vhodné trasy, připravili lov razítek, víme, kam se schovat při špatném počasí. Společný rodinný čas naplníte pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím.