Radnice v Rokytnici nad Jizerou
Mapa
Share

Vyhlídková věž radnice

Rokytnice nad Jizerou

Vystoupejte do podkroví radnice a dále po 88 schodech na vyhlídkový balkon 37 m vysoké radniční věže. Z vyhlídkového balkonu je krásný výhled na hřebeny Krkonoš.

Radnice je raně moderní stavbou typickou pro německy hovořící oblasti Čech počátku století čerpající inspiraci v historizujících formách zaalpské renesance a zároveň již pracuje s tvaroslovím nastupující secese, a to především v interiéru. Byla postavena mezi lety 1902 - 1903 místním stavitelem Josefem Hájkem podle projektu architektů Viktora Krause a Kleofase Hollmanna z Vrchlabí.

Z věže je díky umístění oken na všech čtyřech stranách věže umožněn výhled v rozsahu 360°. Přístup do podkroví radnice a dále do věže je možný bočním vchodem radnice kolem Městského informačního centra. Vstup do věže vede přes turniket umístěný na přístupové lávce v podkroví radnice, na věž může z bezpečnostních důvodů vystoupit najednou max. 10 osob. Vstupné do věže lze uhradit v Městském informačním centru. Vstup je pro držitele karty občana nebo karty hosta (Rokytnice Plus) zdarma – vstupní žeton si lze vyzvednout v Infocentru v přízemí radnice.

Informace

Adresa
Horní Rokytnice 197
512 44 Rokytnice nad Jizerou
GPS
50.7289700N, 15.4514544E
Opravdové Krkonoše
Opravdové Krkonoše

Vydejte se z Harrachova do Žacléře anebo opačným směrem, na třídenní výlet nebo na celý týden. Užijte si ryzí přírodu, hřejivou náruč horských bud a hvězdnou oblohu.