Františkovský sjezd
Mapa
Share

Františkovský sjezd

Rokytnice nad Jizerou - Rokytnice nad Jizerou

Příjemný výlet až do horních partií Krkonoš, s řadou dobrého občerstvení po cestě a trochou historie z dob dětství našich babiček.

Lanovou dráhou Horní domky A1 - Přibližovací se dopravíte k chatě Lovčenka. Po modré turistické vystoupáte na rozcestí Ručičky. Zde odbočíte vpravo a po cyklostezce K1A budete stoupat na Dvoračky. Toto stoupání měří 2,5 km. Na Dvoračkách se můžete občerstvit a poté pokračovat v jízdě. Z Dvoraček, stále po cyklostezce K1A, se přes Sedlo pod Dvoračkami vydáte k rozcestí Vidlice. Až sjedete k tomuto rozcestí, odbočíte vpravo na cyklostezku K8A, která Vás po vrstevnici dovede do osady Rezek. Zde se můžete opět občerstvit. Z Rezku se po cyklostezce č. 22 vydáte směr Rokytnice nad Jizerou. Na křižovatce Vrata odbočíte vlevo a na křižovatce u sv. Jana odbočíte vpravo na žlutou turistickou. Po ní sjedete do obce Františkov. Cestou budete míjet restauraci U Hásků. Z Františkova, od muzea Starý kravín, pokračujete stále po žluté až k vyhlídce Na Vrších. Tento úsek žluté je koncipován jako tématická stezka Dřevosochání, které zde probíhá každý rok. Z vyhlídky Na Vrších sjedete na Dolní náměstí v Rokytnici nad Jizerou. Trasa je vhodná spíše pro zdatnější cyklisty a MTB kolo.

Informace

GPX soubor
formát gpx (103.85 KB)
Cyklobusy
Krkonošské cyklobusy

Turistické linky propojují celé pohoří. Nechte se vyvézt na vrcholy, projeďte hřebenové trasy a pusťte se dlouhým sjezdem zpět do údolí.

Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali vhodné trasy, připravili lov razítek, víme, kam se schovat při špatném počasí. Společný rodinný čas naplníte pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím.