Františkovský sjezd
Mapa
Share

Františkovský sjezd

Rokytnice nad Jizerou - Rokytnice nad Jizerou

Příjemný výlet až do horních partií Krkonoš, s řadou dobrého občerstvení po cestě a trochou historie z dob dětství našich babiček.

Lanovou dráhou Horní domky A1 - Přibližovací se dopravíte k chatě Lovčenka. Po modré turistické vystoupáte na rozcestí Ručičky. Zde odbočíte vpravo a po cyklostezce K1A budete stoupat na Dvoračky. Toto stoupání měří 2,5 km. Na Dvoračkách se můžete občerstvit a poté pokračovat v jízdě. Z Dvoraček, stále po cyklostezce K1A, se přes Sedlo pod Dvoračkami vydáte k rozcestí Vidlice. Až sjedete k tomuto rozcestí, odbočíte vpravo na cyklostezku K8A, která Vás po vrstevnici dovede do osady Rezek. Zde se můžete opět občerstvit. Z Rezku se po cyklostezce č. 22 vydáte směr Rokytnice nad Jizerou. Na křižovatce Vrata odbočíte vlevo a na křižovatce u sv. Jana odbočíte vpravo na žlutou turistickou. Po ní sjedete do obce Františkov. Cestou budete míjet restauraci U Hásků. Z Františkova, od muzea Starý kravín, pokračujete stále po žluté až k vyhlídce Na Vrších. Tento úsek žluté je koncipován jako tématická stezka Dřevosochání, které zde probíhá každý rok. Z vyhlídky Na Vrších sjedete na Dolní náměstí v Rokytnici nad Jizerou. Trasa je vhodná spíše pro zdatnější cyklisty a MTB kolo.

Informace

GPX soubor
formát gpx (103.85 KB)
Poznejte Krkonoše na kole
Poznejte Krkonoše na kole

Nebojte se vyrazit na kolo do nejvyšších hor. Více než 900 km cyklotras vás provede přírodou, kterou jinde neuvidíte.

Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Naplňte rodinný čas v Krkonoších pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím. Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali trasy, připravili dobrodružný lov razítek a víme, kam se schovat při špatném počasí.