Večerní prohlídky na Stezce Krkonoše
Share

Zimní zážitky bez lyží v Krkonoších

Letos bohužel na nadílku sněhu a jistotu zimních radovánek spoléhat nemůžeme. I tak si dovolenou či volné dny v Krkonoších můžete naplnit skvělými rodinnými zážitky.

Rádi vám poradíme takové, ke kterým nepotřebujete ani lyže, ani bílou pohádku. Tu si naštěstí ale stále užijete vysoko na hřebenech, kam to z podhůří naštěstí není daleko.

Co vše jde zažít bez lyží

Vystoupejte do korun stromů

Stezka korunami stromů Krkonoše je otevřená celoročně a nabízí pohodový a poučný program. Během jarních prázdnin navíc přidává magické večerní dobrodružství - jakmile se setmí, rozsvítí se Stezka v celé své délce. Využijte prodlouženou otevírací dobu a vstupte do kouzelného lesního světa. 

Hlídka na Stráži je název vyhlídkového lesoparku nad Rokytnicí nad Jizerou. Stojí zde 6 nových originálních vyhlídek, které můžete s opatrností zdolat i v zimě. Určitě na ně ale nešplhejte při námraze či za deště. Z vyhlídek se vám naskytne úchvatný pohled na rokytnické údolí i celé západní pohoří. Příjemnou procházkou po vrstevnici sem dojdete z Františkova. 

Stezka Hlídka

Prosvištěte sáňkařské dráhy

Už se vám sáňkování omrzelo? Několikakilometrová jízda na sáňkařských drahách je úplně jiný level! Černohorská sáňkařská cesta měří 4 kilometry a na její start vás vyveze kabinková lanovka. Zkusit ji můžete i v noci, s čelovkou a průvodcem pro vaše bezpečí. Sáňkařská dráha ve Špindlerově Mlýně měří bezmála 3 kilometry a startuje pod Špindlerovou boudou, kam vás doveze speciálně vypravovaný autobus. Půjčení sáněk je v ceně jízdy. Ve večerních hodinách je i osvětlená. 

Černohorská dráha  

Dráha Špindl
 

Svezte se ve sněhovém i kovovém korytě

Není to na boby a lyžování už bylo dost? Z kopce dolů to jde i jinak. Mnoho krkonošských areálů nabízí dráhy pro snowtubing. Najdete je třeba ve Svatém Petru ve Špindlu, na Benecku nebo v Live parku Formánky v Janských Lázních. 

Také kovová koryta krkonošských bobovek jsou v provozu celoročně, určitě je vyzkoušejte i v zimě a užijte si výhled na zasněženou krajinu, než se spustíte šusem dolů. Vyrazte třeba na tu nejstarší, technicky jedinečnou, bobovku ve Špindlu. Nebo na tu nejdelší – bobovou dráhu Berta Mladé Buky.

Snowtubing  Bobovky
 

Pěšky to jde i v zimě

Mnoho kratších i delších túr můžete naplánovat i v zimě. Buďte ale obezřetní, i když pod horami leží místo sněhu bláto, nahoře může být situace úplně odlišná. Stačí námraza a krkonošské hřebeny se stávají nebezpečným místem. Na výlet do hor se tedy adekvátně vybavte a nezapomeňte na nesmeky!

Bez obtíží zvládnete třeba procházku podél Bílého Labe ve Špindlerově Mlýně. V Harrachově se zase můžete projít podél Mumlavy k vodopádu a dál až na Krakonošovu snídani, z Rokytnice vystoupejte na Dvoračky. Příjemná je procházka k rozhledně Žalý z Benecka. Když Krakonoš dopřeje sníh, jde to zpátky skvěle na sáňkách.

Zimní pěší trasy

Radost i relaxace čekají v aquaparku

Kromě mnoha krytých bazénů, ať už veřejných nebo těch hotelových, které můžete ale také v mnoha případech využít, doporučujeme dva aquaparky ve Špindlu a jeden ve Vrchlabí. Aquapark Špindl se nachází naproti lanovce na Medvědín. Nabízí 3 tobogány včetně člunového, divokou řeku nebo vířivku. Wellness centrum Bedřichov zajistí dětem zábavu ve vodním ráji, rodičům odpočinek a péči v rámci wellness zóny. V Aquacentru Vrchlabí najdete plavecký i relaxační bazén, tobogán nebo divokou řeku. 

Kam za koupáním
 

Poznejte historii i řemesla pod střechou

Když oblohu zatáhne chumelenice nebo liják schovejte se do některého z krkonošských muzeí a připomeňte si naše přírodní, kulturní i historické dědictví. Už jste byli v novém Muzeu Krkonoš ve Vrchlabí? Doporučujeme také interaktivní exkurze, které vás vtáhnou do příběhu tradičních krkonošských řemesel. V Rautisu v Poniklé si vyzkoušíte výrobu vánočních ozdob, ve Sklárně Novosad & syn se podíváte, jak se fouká, brousí a řeže sklenička. 

Zážitky pod střechou

Bližší informace:

Alena Cejnarová, marketing pro Destinační společnost Krkonoše, e-mail: acejnarova@krkonose.eu, tel.: +420 775 231 136