Inspirujte se

21 článků
Sledujte a poslouchejte vyprávění krkonošských osobností i v roce 2023. Jsou to inspirativní lidé, kteří v horách prožívají své skutečné příběhy. Každý jinak a s jiným posláním, každý však již dnes zapsaný do historie Krkonoš.
V Krkonoších máte naprosto ideální podmínky ke zdolávání mnoha kilometrů na běžkách – nejen po hřebenech. Je tu tolik běžecký tras, že si každý najde tu svou. Děkujeme všem, kteří se o tratě starají.
Těžko v našich dějinách hledat slavnější šlechtický rod tak významně spjatý s Krkonošemi. Jak se tato rodina zasloužila o rozvoj Krkonoš? Jaké dědictví a hodnoty si díky nim připomínáme? A proč je rok 2023 vyhlášen jako Rok Harrachů?
Jsme destinační společnost Krkonoše – svazek měst a obcí. Od roku 2000 budujeme značku a tvář Krkonoš v regionu, mimo něj i za hranicemi republiky. Určitě jste se s naší prací již setkali.
Zimní krkonošská pohádka se nepíše jen pro lyžaře a běžkaře. Sněhovou nadílku si můžete užít na mnoho způsobů. Poradíme vám, co všechno můžete během zimní dovolené v Krkonoších zažít.
Na území osmi obcí východních Krkonoš můžete nově využít nabídky Karty hosta. Jedná se o nový projekt, který uvedla v život lokální destinační společnost Krajina pod Sněžkou. Zjistěte, co je přesně Karta hosta a jak vám může zpříjemnit Vaši zimní dovolenou.
Vánoční dárky k radosti i užitku, jejichž koupí podpoříte místní a spolu s nimi darujete i kousek krkonošské tradice… To jsou regionální produkty, snoubící lásku a úctu k řemeslu i horám.
Nabízejí úkryt poutníkům po krkonošských hřebenech. Umožní bezpečně spočinout v horské krajině, jejíž počasí je vrtkavé a zaskočit může nejednoho z nás.
Než padnou mlhy, vydejte se objevit výhledy do poklidné krajiny. Vybrali jsme pro vás ty nejkrásnější.