Památník Jiřího Harcuby
Mapa
Share

Památník Jiřího Harcuby

Prohlídky možné domluvit od června do září

Roubený přízemní dům s brusičskou dílnou se zachoval v podobě stavby charakteristické pro lidovou architekturu na pomezí Jizerských hor a Krkonoš. Vznikl jako sklářské obydlí v návaznosti na sklárnu v Novém Světě a je typickým příkladem regionální lidové stavby z konce 18. století.

V domě se nachází historicky vzácná domácí brusičská a rytecká dílna, tvořící jedinečně dochovaný soubor sklářských technologií. Díky ní byl dům v roce 1980 zapsán do Ústředního seznamu kulturních památek.

Domluvte si prohlídku

Dům je pro veřejnost přístupný zatím pouze dvakrát do roka, a to v červnu v rámci Dnů lidové architektury a potom v září, v rámci Dnů evropského kulturního dědictví. 

V případě zájmu o individuální prohlídku je třeba kontaktovat kurátorku sbírky Památník Jiřího Harcuby Severočeského muzea v Liberci na emailu kristyna.rossmannova@muzeumlb.cz. Individuální prohlídky je možné uskutečnit pouze po předchozí domluvě, od června do září a v počtu minimálně osmi lidí.

 

Informace

Lokalita
Adresa
Harrachov 73
468 49 Harrachov
GPS
50.7804619N, 15.4172633E
Krkonošská pivní stezka
Krkonošská pivní stezka

Užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku. Zdolejte jedinou vysokohorskou pivní stezku v České republice!