Autumn holidays with children
Share

Autumn weekend with children in the Krkonose Mountains

The end of the holidays does not mean the end of adventure! The hot days are leaving, the fresh air encourages you to move. We gratefully use every free day to escape into nature. And September and October traditionally promise long weekends.

This year, come and spend them with your children in the Krkonose Mountains. Take a ride to the hills, get closer to the sun, and run off on hikes that will keep the whole family entertained.

Soak up the warm energy together for the cold days ahead.

Cestou z Černé hory do Pece

Programme for 3 days with children in the Krkonose Mountains

Jeśli jesteś spragniony górskiej przyrody i chcesz wybrać się na przyjemny spacer, spróbuj wędrówki ze szczytu Czarnej Góry. Kolejka linowa zabierze Cię na szczyt, a następnie przez całą drogę będziesz schodzić w dół. Przejdziesz przez wyjątkową enklawę łąkową Lučiny i zejdziesz do Peca pod Śnieżką z boskim widokiem na Śnieżkę i Obří Důl Kopalnię. Całą trasę można pokonać nawet z wózkiem dziecięcym. Jeśli pójdziesz bez niego, skręć na ścieżkę przyrodniczą do Torfowiska Černohorské rašeliniště. Jesienne kolory bardzo do niego pasują. 

Ścieżka ma długość 7,5 km.

Aby wrócić do Jańskich Łaźni, można skorzystać z regularnych połączeń autobusowych lub TourBus. Godziny pracy kolejki linowej mogą być ograniczone, należy śledzić najnowsze informacje. 

Nie jesteś jeszcze zmęczony? W takim razie wejdź w korony drzew na Karkonoską Ścieżkę w Koronach Drzew w Jańskich Łaźniach. Spodziewaj się jednak, że przejdziesz prawie kolejne 3 km, jeśli chcesz iść pieszo.

Autobusem ze Špindlerova Mlýna vás vyveze až do srdce středních Krkonoš, na hřebenovou trasu česko-polského přátelství. Vystupte u Špindlerovy boudy a vydáte se po červeně značené trase směrem k Petrovce. Od parkoviště vás bude provázet Naučná stezka profesora Fanty, kterou ocení hlavně starší děti se zájmem o ochranu a péči o přírodu. 

Menší děti si užijí stopování zvířecích kamarádů na naučné stezce Krkonošská zvířátka. Mezi stromy, na jejich větvích nebo v mechu pod nimi jsou ukryty dřevěné figurky, které čekají na šikovné děti. Nechybí ani informační tabule věnované jednotlivým krkonošským zvířatům.

Naučná stezka vede k Moravské boudě, kde se můžete těšit na trampolínu a houpačky a samozřejmě na občerstvení. Za božským výhledem vystoupejte na Petrovku, stojí to za to. Pak už vás čeká sestup zpět do Špindlerova Mlýna. Labe vás bude provázet až do centra. 

Celá trasa je dlouhá 8,3 km.

Chcete se po túře protáhnout? Nebo se zahřát? Stačí si vybrat jeden ze špindlerovských aquaparků.

Wellness centrum Bedřichov

Ve sportovně-rehabilitačním centru a hotelu Vojenská zotavovna Bedřichov je Wellness centrum, které je využíváno i externími hosty, pro které slouží samostatný vchod a parkoviště. Mezi wellness služby patří solná parní sauna, parní aroma sauna, whirlpooly, ledová tříšť, kneippův chodník. Dále se wellness centrum může chlubit 25 m dlouhým plaveckým bazénem s atrakcemi, chrličemi vody, tobogánem, whirlpool, divokou řekou a dětským brouzdalištěm.

Obrázek do hlavičky
https://www.youtube.com/watch?v=hG_LtOFhh1M
Vhodné pro rodiny
Ne
Když počasí nepřeje
Ano
Email
rezervace@be.vlrz.cz
Sezóna
Telefon
GPS
50.7285692N, 15.6015472E
PSČ
543 51
Adresa
Vojenská zotavovna Bedřichov
Obec
Špindlerův Mlýn
Podnadpis
Veřejné wellness centrum
Nezobrazovat podnadpis
Zobrazit
Typ wellness

Projděte se malebnými Pasekami nad Jizerou. Na některých místech jako by se tu zastavil čas. Na loukách tiše sedí roubené chaloupky, všude kolem klid a prázdné cesty.

Na naučné stezce vás budou doprovázet ptačí kamarádi, kterých potkáte celkem 12. Ale dozvíte se toho mnoho nejen o nich. Informační cedule připravili místní, a tak jsou plné příběhů. Ty budou bavit spíš dospělé. Pro děti je na každé zastávce připraven úkol nebo otázka. A na konci stezky čeká Prdek neboli Horská chata na Perlíčku. Skvěle se tu vaří, mile obsluhuje a navíc tu můžete vyzkoušet unikátní hru zvanou čamburína. 

O kousek dál, stále v Pasekách, stojí Památník zapadlých vlastenců. Nejen svým názvem, ale také expozicemi, vzdává hold slavnému dílu Karla Václava Raise. Jeho román Zapadlí vlastenci byl inspirován učitelem a houslařem Věnceslavem Metelkou, který v Pasekách žil, pracoval a založil Krkonošskou houslařskou školu. Právě zde se narodily housle, které jsou dodnes slavné po celém světě. 

A věděli jste, že do Pasek můžete přiblížit vlakem? Do nedalekého Jablonce nad Jizerou vede trať zvaná Pojizerský Pacifik. Vyzkoušejte ji a zahrajte si po cestě pár zábavných her s hrabětem Harrachem.

U Černohorského rašeliniště

Everything you need to know before you go to the Giant Mountains with children

 

Ale ne všechny. Provozní doba je také značně omezená. Doporučujeme proto před cestou vždy ověřit aktuální stav. Obvykle jezdí pouze o víkendech a prázdninách.

See also
Listopad je v Krkonoších ve znamení inverzí. Nechte mlhavé moře hluboko po sebou! Vyvezte se některou z lanovek a rozběhněte se po podzimem zbarvených krkonošských hřebenech.

A to až do konce října. Doporučujeme ale ověřit aktuální otevírací dobu jednotlivých razítkovacích míst. Pravidelně ji pro vás sledujeme a upravujeme.

Ještě jste nenasbírali dostatek razítek na získání ceny? Nevadí, schovejte brožuru pro příští rok a v květnu pokračujte!

Stamping locations

Schovejte se pod střechu a objevte kus krkonošské historie. Ať už vás zajímají řemesla, nebo máte rádi technické památky, určitě si vyberete. Nebo skočte do bazénu. To vše je pro vás připraveno v Krkonoších.

See also
Deštivého nebo větrného počasí se v Krkonoších nelekněte. Užijte si zábavu pod střechou, vyzkoušejte tradiční řemesla, poznejte krkonošskou historii.

 

Další články

Beer has been crafted for more than five thousand years. In recent years, however, it has returned to its roots, back to the mountain huts. This gives you the opportunity to taste refreshing and refreshing beers on your hike, made from the mountain spring water that is their most essential ingredient.
Adding a unique gastronomic experience to your days of activities in the Krkonose is what makes the Krkonose Beer Trail so attractive. The trails winds along the Krkonose’s ridges, from one micro-brewery to another.
Krkonošské cyklobusy od 25. 5. opět v provozu! 9 linek křižuje naše hory od západu po východ. Pomohou s dopravou na vrcholy, umožní vychutnat božské výhledy a užít si sjezd zpět do údolí.