Podzimní dovolená s dětmi
Teilen

Herbstwochenende mit Kindern im Riesengebirge

Das Ende der Ferien bedeutet nicht das Ende des Abenteuers! Die heißen Tage sind vorbei, die frische Luft regt zur Bewegung an. Wir nutzen dankbar jeden freien Tag, um in die Natur zu entfliehen. Und September und Oktober versprechen traditionell lange Wochenenden.

Verbringen Sie sie dieses Jahr mit Ihren Kindern im Riesengebirge. Gehen Sie in die Berge, kommen Sie der Sonne näher und machen Sie Wanderungen, die der ganzen Familie Spaß machen.

Sammeln Sie gemeinsam die warme Energie für die kommenden kalten Tage.

 

Cestou z Černé hory do Pece

Programm für 3 Tage mit Kindern im Riesengebirge

Jeśli jesteś spragniony górskiej przyrody i chcesz wybrać się na przyjemny spacer, spróbuj wędrówki ze szczytu Czarnej Góry. Kolejka linowa zabierze Cię na szczyt, a następnie przez całą drogę będziesz schodzić w dół. Przejdziesz przez wyjątkową enklawę łąkową Lučiny i zejdziesz do Peca pod Śnieżką z boskim widokiem na Śnieżkę i Obří Důl Kopalnię. Całą trasę można pokonać nawet z wózkiem dziecięcym. Jeśli pójdziesz bez niego, skręć na ścieżkę przyrodniczą do Torfowiska Černohorské rašeliniště. Jesienne kolory bardzo do niego pasują. 

Ścieżka ma długość 7,5 km.

Aby wrócić do Jańskich Łaźni, można skorzystać z regularnych połączeń autobusowych lub TourBus. Godziny pracy kolejki linowej mogą być ograniczone, należy śledzić najnowsze informacje. 

Nie jesteś jeszcze zmęczony? W takim razie wejdź w korony drzew na Karkonoską Ścieżkę w Koronach Drzew w Jańskich Łaźniach. Spodziewaj się jednak, że przejdziesz prawie kolejne 3 km, jeśli chcesz iść pieszo.

W samo serce środkowych Karkonoszy, na grzbietową ścieżkę przyjaźni czesko-polskiej, zabierze Cię autobus ze Szpindlerowego Młyna. Wysiądziesz na Špindlerovej boudzie i będziesz podążać czerwonym szlakiem w kierunku Petrovca. Od parkingu będzie ci towarzyszyć ścieżka przyrodnicza profesora Fanty, którą docenią starsze dzieci zainteresowane ochroną przyrody i opieką nad nią. 

Młodszym dzieciom spodoba się tropienie zwierzęcych przyjaciół na karkonoskiej ścieżce przyrodniczej. Drewniane figurki ukryte są wśród drzew lub na drzewach, leżą w mchu i czekają na sprytne dzieci. Znajduje się tu również tablica informacyjna poświęcona każdemu karkonoskiemu zwierzęciu.

Ścieżka dydaktyczna prowadzi do Moravskiej boudy, gdzie można skorzystać z trampoliny i huśtawek oraz oczywiście z przekąsek. Warto wspiąć się na Petrovkę, aby podziwiać boski widok. Następnie można zejść z powrotem do Szpindlerowego Młyna. Łaba będzie Ci towarzyszyć aż do centrum. 

Cała trasa ma długość 8,3 km.

Chcesz się rozciągnąć po wycieczce? Albo się rozgrzać? Wystarczy wybrać jeden z akwenów w Szpindlerowym Młynie.

Wellnesscenter Bedřichov

Das Wellnesscenter ist Teil des Hotels Vojenská zotavovna Bedřichov. Es darf auch von externen Gästen besucht werden, die hierzu einen separaten Eingang und Parkplatz benutzen. Weitere, hier gebotene Dienstleistungen sind Dampfsauna, Dampf-Aromasauna, Whirlpool, Eisbecken und ein Kneipp-Pfad. Darüber hinaus hat das Wellnesscenter ein 25 m langes Schwimmbecken mit Attraktionen, Wasserspeiern, Riesenrutsche, Whirlpool, Wildwasserfluss und Planschbecken zu bieten.

Obrázek do hlavičky
https://www.youtube.com/watch?v=hG_LtOFhh1M
Vhodné pro rodiny
Ne
Když počasí nepřeje
Ano
Email
rezervace@be.vlrz.cz
Sezóna
Telefon
GPS
50.7285692N, 15.6015472E
Lokalität
PSČ
543 51
Adresa
Vojenská zotavovna Bedřichov
Obec
Špindlerův Mlýn
Nezobrazovat podnadpis
Zobrazit
Typ wellness

Wybierz się na spacer po malowniczych Paseky nad Jizerou. W niektórych miejscach czas wydaje się stać w miejscu. Małe domki i chaty siedzą cicho na łąkach, a dookoła są ciche i puste drogi. W podróży towarzyszyć Ci będą ptasi przyjaciele, których spotkasz w sumie 12. Ale nie tylko o nich się dowiesz. Znaki edukacyjne zostały przygotowane przez miejscowych i są pełne opowieści. Te mogą być bardziej zabawne dla dorosłych. Dla dzieci na każdym przystanku znajduje się zadanie lub pytanie. A na końcu szlaku znajduje się PRDEK, czyli Chata Górska na Perlíčku. Jest tam świetna kuchnia, przyjazna obsługa i można spróbować wyjątkowej gry o nazwie chamburina. 

Nieco dalej, wciąż w Paskach, znajduje się Pomnik Zaginionych Patriotów. Już sama jego nazwa oddaje hołd słynnemu dziełu Karela Václava Raisa. Jego powieść Zapomniani patrioci została zainspirowana nauczycielem i lutnikiem Věnceslavem Metelką, który mieszkał i pracował w Paské i założył Karkonoską Szkołę Skrzypiec. To właśnie tutaj narodziły się skrzypce, które do dziś są znane na całym świecie. 

A czy wiesz, że do Paska można dojechać pociągiem? Kursuje on na linii zwanej Pojizerský Pacifik z Martinic w Karkonoszach. Spróbuj i zagraj w kilka zabawnych gier z hrabią Harrachem po drodze.

U Černohorského rašeliniště

Alles, was Sie wissen müssen, bevor Sie mit Kindern ins Riesengebirge fahren

 

Ale ne všechny. Provozní doba je také značně omezená. Doporučujeme proto před cestou vždy ověřit aktuální stav. Obvykle jezdí pouze o víkendech a prázdninách.

Auch interessant
Listopad je v Krkonoších ve znamení inverzí. Nechte mlhavé moře hluboko po sebou! Vyvezte se některou z lanovek a rozběhněte se po podzimem zbarvených krkonošských hřebenech.

A to až do konce října. Doporučujeme ale ověřit aktuální otevírací dobu jednotlivých razítkovacích míst. Pravidelně ji pro vás sledujeme a upravujeme.

Ještě jste nenasbírali dostatek razítek na získání ceny? Nevadí, schovejte brožuru pro příští rok a v květnu pokračujte!

Stamping locations

Schovejte se pod střechu a objevte kus krkonošské historie. Ať už vás zajímají řemesla, nebo máte rádi technické památky, určitě si vyberete. Nebo skočte do bazénu. To vše je pro vás připraveno v Krkonoších.

Auch interessant
Deštivého nebo větrného počasí se v Krkonoších nelekněte. Užijte si zábavu pod střechou, vyzkoušejte tradiční řemesla, poznejte krkonošskou historii.