Ptačí stezka v Pasekách
Mapa
Share

Ptačí stezka

Paseky nad Jizerou

Procházka za ptačími kamarády po okolí Pasek nad Jizerou je dlouhá přibližně 3,5 km. Na cestě potkáte 12 zastavení s informačními cedulemi, na kterých se dozvíte zajímavosti z historie tohoto kraje a života v něm. Seznámíte se také s ptačími obyvateli Krkonoš. Dozvíte se o nich jistě mnoho zajímavého a možná cestou i některého zahlédnete.  

Každý panel obsahuje různorodé informace a na své si tak přijdou kolemjdoucí s rozličnými zájmy i zvídavými otázkami. Cedule jsou rozděleny do několika bloků, ve kterých najdete různé druhy informací.

Celá stezka vede skrze hned dvě chráněná území (CHKO Jizerské hory a Krkonošský národní park) a ptačí oblast KRNAP. Proto panely připomenou i některé zásady chování v přírodě a pohybu v horách. Prosíme, abyste je dodržovali a pomohli nám tak tento krásný kout naší země zachovat.

Úvodní fotografie: Horská chata na Perlíčku - Prdek

Informace

Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Naplňte rodinný čas v Krkonoších pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím. Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali trasy, připravili dobrodružný lov razítek a víme, kam se schovat při špatném počasí.

Výletní cíle a trasy v okolí