Podzimní dovolená s dětmi
Share

Prodloužený podzimní víkend s dětmi v Krkonoších

Letošní podzim nabízí místo plískanic a mlhy barevné sluneční lázně. Čerstvý vzduch vybízí k pohybu, a tak s vděčností využíváme každý volný den k úniku do přírody.

S dětmi utečte do Krkonoš! Vyvezte se na kopce, slunci blíž, a rozběhněte na výlety, které budou bavit celou rodinu.

Načerpejte společně hřejivou energii na nadcházející chladné dny. Vydržíte do podzimních prázdnin? Nebo si prodloužíte už ten příští víkend?

Cestou z Černé hory do Pece

Program na 3 dny s dětmi v Krkonoších

Pokud toužíte po horské přírodě a chcete se vydat na příjemnou procházku, vyzkoušejte výšlap z vrcholu Černé hory. Nahoru vás vyveze lanovka a po zbytek cesty půjdete z kopce. Projdete unikátní luční enklávou Lučiny a sestoupíte do Pece pod Sněžkou s božským výhledem na Sněžku a Obří důl. Celou trasu lze absolvovat i s kočárkem. Pokud půjdete bez něj, odbočte na naučnou stezku k Černohorskému rašeliništi. Podzimní barvy mu velmi sluší. 

Stezka je dlouhá 7,5 km.

K návratu do Janských Lázní můžete využít pravidelnou autobusovou dopravu nebo TourBus. Provozní doba lanovky může být omezena, sledujte aktuální informace. 

Nejste ještě unaveni? Pak vystoupejte do korun stromů na Stezce korunami stromů Krkonoše v Janských Lázních. Počítejte však s tím, že pokud ji projdete celou, ujdete ještě téměř 3 km.

Autobusem ze Špindlerova Mlýna vás vyveze až do srdce středních Krkonoš, na hřebenovou trasu česko-polského přátelství. Vystupte u Špindlerovy boudy a vydáte se po červeně značené trase směrem k Petrovce. Od parkoviště vás bude provázet Naučná stezka profesora Fanty, kterou ocení hlavně starší děti se zájmem o ochranu a péči o přírodu. 

Menší děti si užijí stopování zvířecích kamarádů na naučné stezce Krkonošská zvířátka. Mezi stromy, na jejich větvích nebo v mechu pod nimi jsou ukryty dřevěné figurky, které čekají na šikovné děti. Nechybí ani informační tabule věnované jednotlivým krkonošským zvířatům.

Naučná stezka vede k Moravské boudě, kde se můžete těšit na trampolínu a houpačky a samozřejmě na občerstvení. Za božským výhledem vystoupejte na Petrovku, stojí to za to. Pak už vás čeká sestup zpět do Špindlerova Mlýna. Labe vás bude provázet až do centra. 

Celá trasa je dlouhá 8,3 km.

Chcete se po túře protáhnout? Nebo se zahřát? Stačí si vybrat jeden ze špindlerovských aquaparků.

Wellness centrum Bedřichov

Ve sportovně-rehabilitačním centru a hotelu Vojenská zotavovna Bedřichov je Wellness centrum, které je využíváno i externími hosty, pro které slouží samostatný vchod a parkoviště. Mezi wellness služby patří solná parní sauna, parní aroma sauna, whirlpooly, ledová tříšť, kneippův chodník. Dále se wellness centrum může chlubit 25 m dlouhým plaveckým bazénem s atrakcemi, chrličemi vody, tobogánem, whirlpool, divokou řekou a dětským brouzdalištěm.

Obrázek do hlavičky
https://www.youtube.com/watch?v=hG_LtOFhh1M
Vhodné pro rodiny
Ne
Když počasí nepřeje
Ano
Email
rezervace@be.vlrz.cz
Sezóna
Telefon
GPS
50.7285692N, 15.6015472E
PSČ
543 51
Adresa
Vojenská zotavovna Bedřichov
Obec
Špindlerův Mlýn
Podnadpis
Veřejné wellness centrum
Nezobrazovat podnadpis
Zobrazit
Typ wellness

Projděte se malebnými Pasekami nad Jizerou. Na některých místech jako by se tu zastavil čas. Na loukách tiše sedí roubené chaloupky, všude kolem klid a prázdné cesty.

Na naučné stezce vás budou doprovázet ptačí kamarádi, kterých potkáte celkem 12. Ale dozvíte se toho mnoho nejen o nich. Informační cedule připravili místní, a tak jsou plné příběhů. Ty budou bavit spíš dospělé. Pro děti je na každé zastávce připraven úkol nebo otázka. A na konci stezky čeká Prdek neboli Horská chata na Perlíčku. Skvěle se tu vaří, mile obsluhuje a navíc tu můžete vyzkoušet unikátní hru zvanou čamburína. 

O kousek dál, stále v Pasekách, stojí Památník zapadlých vlastenců. Nejen svým názvem, ale také expozicemi, vzdává hold slavnému dílu Karla Václava Raise. Jeho román Zapadlí vlastenci byl inspirován učitelem a houslařem Věnceslavem Metelkou, který v Pasekách žil, pracoval a založil Krkonošskou houslařskou školu. Právě zde se narodily housle, které jsou dodnes slavné po celém světě. 

A věděli jste, že do Pasek můžete přiblížit vlakem? Do nedalekého Jablonce nad Jizerou vede trať zvaná Pojizerský Pacifik. Vyzkoušejte ji a zahrajte si po cestě pár zábavných her s hrabětem Harrachem.

U Černohorského rašeliniště

Vše, co potřebujete vědět, než vyrazíte do Krkonoš s dětmi

 

Ale ne všechny. Provozní doba je také značně omezená. Doporučujeme proto před cestou vždy ověřit aktuální stav. Obvykle jezdí pouze o víkendech a prázdninách.

Čtěte také
Listopad je v Krkonoších ve znamení inverzí. Nechte mlhavé moře hluboko po sebou! Vyvezte se některou z lanovek a rozběhněte se po podzimem zbarvených krkonošských hřebenech.

A to až do konce října. Doporučujeme ale ověřit aktuální otevírací dobu jednotlivých razítkovacích míst. Pravidelně ji pro vás sledujeme a upravujeme.

Ještě jste nenasbírali dostatek razítek na získání ceny? Nevadí, schovejte brožuru pro příští rok a v květnu pokračujte!

Stamping locations

Schovejte se pod střechu a objevte kus krkonošské historie. Ať už vás zajímají řemesla, nebo máte rádi technické památky, určitě si vyberete. Nebo skočte do bazénu. To vše je pro vás připraveno v Krkonoších.

Čtěte také
Deštivého nebo větrného počasí se v Krkonoších nelekněte. Užijte si zábavu pod střechou, vyzkoušejte tradiční řemesla, poznejte krkonošskou historii.