Za rozhledy západních Krkonoš
Mapa
Share

Za rozhledy západních Krkonoš

Harrachov - Rezek

Lanovkou z Harrachova vyjedete na Čertovu horu. Od horní stanice lanovky vás cyklistická směrovka a piktogramy navedou na cyklotrasu K4. Po ní se směrem vlevo vydáte k rozcestí Studenov a dále na Ručičky. Odtud v přímém směru dále po cyklotrase K1A na Dvoračky. Z Dvoraček se vydáte do Sedla pod Dvoračkami. Tento úsek je velmi prudký. Proto do Sedla sejděte pěšky a kolo veďte. Z tohoto Sedla lze na Rezek jet buď západním nebo východním úbočím Vlčího hřebene.

Západní varianta je měně náročná, s krásnými výhledy na Rokytnici a je značena jako cyklotrasa K6 až na státní silnici. Tato silnice je značena jako cyklotrasa KČT č. 22 a na Rezek už vám bude zbývat pouze 1 km.

Východní varianta má zpočátku prudký sjezd, ale povrch je zpevněný. Ze Sedla budete pokračovat po cyklotrase K1A do rozcestí Vidlice. Zde odbočíte vpravo a po cyklotrase K8A dojedete na Rezek.

  • Délka: 13 km
  • Zajímavosti: lanovka na Čertovu horu, Dvoračky, Rezek

Informace

Lokalita
GPX soubor
formát gpx (96.56 KB)
Cyklobusy
Krkonošské cyklobusy

Turistické linky propojují celé pohoří. Nechte se vyvézt na vrcholy, projeďte hřebenové trasy a pusťte se dlouhým sjezdem zpět do údolí.

Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali vhodné trasy, připravili lov razítek, víme, kam se schovat při špatném počasí. Společný rodinný čas naplníte pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím.