Za rozhledy západních Krkonoš
Mapa
Share

Za rozhledy západních Krkonoš

Harrachov - Rezek

Lanovkou z Harrachova vyjedete na Čertovu horu. Od horní stanice lanovky vás cyklistická směrovka a piktogramy navedou na cyklotrasu K4. Po ní se směrem vlevo vydáte k rozcestí Studenov a dále na Ručičky. Odtud v přímém směru dále po cyklotrase K1A na Dvoračky. Z Dvoraček se vydáte do Sedla pod Dvoračkami. Tento úsek je velmi prudký. Proto do Sedla sejděte pěšky a kolo veďte. Z tohoto Sedla lze na Rezek jet buď západním nebo východním úbočím Vlčího hřebene.

Západní varianta je měně náročná, s krásnými výhledy na Rokytnici a je značena jako cyklotrasa K6 až na státní silnici. Tato silnice je značena jako cyklotrasa KČT č. 22 a na Rezek už vám bude zbývat pouze 1 km.

Východní varianta má zpočátku prudký sjezd, ale povrch je zpevněný. Ze Sedla budete pokračovat po cyklotrase K1A do rozcestí Vidlice. Zde odbočíte vpravo a po cyklotrase K8A dojedete na Rezek.

  • Délka: 13 km
  • Zajímavosti: lanovka na Čertovu horu, Dvoračky, Rezek

Informace

Lokalita
GPX soubor
formát gpx (96.56 KB)
Poznejte Krkonoše na kole
Poznejte Krkonoše na kole

Nebojte se vyrazit na kolo do nejvyšších hor. Více než 900 km cyklotras vás provede přírodou, kterou jinde neuvidíte.

Rodinná zimní dovolená v Krkonoších
Rodinná zimní dovolená v Krkonoších

Když Krkonoše pohltí sněhová nadílka a vše se třpytí jako v pohádce, neodolá zimním radovánkám žádný malý ani velký dobrodruh. Pojďte si zadovádět na lyžích i bez nich! Kam a jak?