Harrachov
Mapa
Share

Z Harrachova přes Jakuszyce na Orle

Na spodní straně parkoviště začínáme trasu po asfaltové lesní cestě přes koleje - překračujeme trať spojující Harrachov, Mýtiny s polskou Sklarskou Porebou a dle značení bez možnosti odbočení skoro po vrstevnici až na rozcestí Dzial Izerski. Po odpočinku naše cesta pokračuje opět po asfaltové lesní cestě - nyní již mírně z kopce - po zelené turistické značce až na známé a vyhledávané rozcestí s restaurací Orle.

Po náležitém odpočinku a prohlídce okolí u nynější restaurace a bývalé sklářské hutě v těchto místech naše hlavní trasa pokračuje stejnou cestou zpět na parkoviště v Jakuszycích.

  • Délka trasy: 10 km, převýšení 70 m
  • Možná varianta trasy: Od restaurace na Orle pokračujeme po stejné cestě dále, ale nyní již s červenou turistickou značkou. Asfaltový povrch nám vystřídala lesní zpevněná cesta a vzápětí překračujeme říčku Plonka po povalovém mostě. Na prvním rozcestí níže odbočujeme vlevo a opět překračujeme po povalovém mostě říčku Plonka. Lesní cestou pak dále, za špatného počasí horší cestou, již pomalu sestupujeme k hraničnímu turistickému přechodu do Čech v pěkném prostředí u řeky Jizery, která zde v delším úseku tvoří zároveň státní hranici. Stejnou cestou se pak vracíme k restauraci na Orle. Trasa je dlouhá 13 km, vhodná pro postižené osoby s fyzicky zdatným doprovodem vzhledem k poměrně špatné cestě v úseku asi 200 m.
  • Zajímavosti: Běžecký areál Jakuszyce - osada Orle - železniční trať Harrachov - Szklarska Poreba 

Informace

Lokalita
GPX soubor
formát gpx (16.75 KB)
Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Naplňte rodinný čas v Krkonoších pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím. Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali trasy, připravili dobrodružný lov razítek a víme, kam se schovat při špatném počasí.