Běžecké trasy SkiResort ČERNÁ HORA - PEC
Share

Krkonoše zvou do bílé stopy

Letošní zima je vrtkavá. Skoupá na mrazy i sněhovou nadílku. I tak dělají v Krkonoších upravovatelé vše proto, abyste se v bílé stopě dobře svezli. Upraveny jsou desítky tras. Přijeďte si protáhnout tělo, doplnit vitamín D, pokochat se jedinečnou zimní krajinou, užijte si výhledy i čerstvý krkonošský vzduch. 

 

Bílá stopa v Krkonoších

Aktuální stav běžkařských stop

Upravenost a stav lyžařských běžeckých tras se rychle mění. Sledujte Bílé stopy, kde pro vás mají ty nejaktuálnější informace posbírané přímo z každé upravující rolby. Podívejte se ale i na další doporučené trasy.  Sledovat můžete také webkamery z jednotlivých středisek i výšku a stav sněhové pokrývky díky sněhovému zpravodajství.

Čtěte také
Zimní Krkonoše jsou nejen lyžařským rájem. Pobavíte se tu i v případě, že lyžování ani běžkování neholdujete. Nebo když chcete z Krkonoš zažít také něco jiného.

Osvětlené trasy

Pokud vám pracovní či jiné povinnosti nedovolí vyrazit do stopy dříve než v pozdních odpoledních hodinách, nezoufejte! Ve Vrchlabí je pro vás připraveno osvětlené kolečko o délce 1,5 km v Běžeckém lyžařském areálu. Stejně tak jilemnický Všesportovní areál Hraběnka nabízí osvětlenou 2,7 km dlouhou dráhu. Oba areály jsou v provozu denně do 20 hodin. Dokonce do 21 hodin si pod umělým osvětlením zalyžujete ve Skiareálu U Čápa

Na běžky s dětmi

Na běžky s dětmi

Možná právě letos je ten nejlepší čas předat lásku k bílé stopě dětem. Ani s nimi se do našich hor nebojte! I mezi krkonošskými stopami jsou trasy, které hravě zvládne každý malý běžkař. 

  • Mladé Buky: Okolo Grund Resortu jsou upravovány příjemné okruhy pro menší i větší. Pohodlně tu i zaparkujete. 

  • Vrchlabí: Využít můžete trasy v Běžeckém lyžařském areálu Vejsplachy, dají se tu najít i rovinky na učení. Stejně tak budou dětem vyhovovat stopy nad Kněžicemi. 

  • Buď fitka ve Špindlu: Příjemná trasa vinoucí se podél Labe Labským dolem. Cesta až na hranu Labského dolu měří 5 km, můžete se ale otočit kdykoliv. Zaparkujete za poplatek na parkovišti P3 Medvědín. 

  • JilemniceVšesportovní areál Hraběnka nabízí denně upravované trasy, k večeru i osvětlené.

  • Benecko: zdejší závodní okruh je vždy skvěle upraveny. Slova "závodní" se nebojte, můžete se v něm projet v jakémkoliv tempu. Dojedete odsud až na Rovinka, jak už název napovídá, je to po rovině a na rozcestí čeká příjemné občerstvení. 

  • Roudnice: Zaparkujete u lyžařského areálu Aldrov, nazujete běžky a vyrazíte vstříc perfektně upraveným stopám. Nejkratší kolečko má 5 km. 

  • Vysoké nad Jizerou: Doporučujeme Běžecký lyžařský areál Šachty. Zaparkujete u Skiareálu Šachty, menší si vystačí s upravenými okruhy, zdatnější běžkaři mohou vyrazit směr Kamenec nebo Kořenov. 

  • Rokytnice U kapličky: okruhy pro běžecké lyžování pro prima sklouznutí, zaparkujete na parkovištích P4 nebo P3

  • Harrachov - Krakonošova snídaně: Příjemná cesta podél řeky Mumlavy je součástí Krkonošské magistrály

  • Příchovice: Lyžařské běžecké tratě U Čápa jsou pravidelně upravované, stejně tak okruh Okolo Hvězdy.

Je libo na saně, boby, nebo skialpy?

Jakmile nám Krakonoš pošle další sněhovou nadílku, rozšíří se nabídka zimních Krkonoš o mnoho dalších aktivit. Vyrazte na sáňkařské dráhy, boby nebo lopaty, využijte skialpinistické trasy, projděte se zasněženou krajinou na sněžnicích nebo pěšky

Čtěte také
Zažijte cestu daleko za hranice sjezdovek a všedních dnů! Skialpinismus je možností, jak si užít hory na lyžích bez front u turniketů lanovek.

Na hory bezpečně

Prosíme, nezapomínejte, že zimní počasí je na hřebenech zrádné, rychle se mění a zaskočilo už i nejednoho zkušeného horala. Kontrolujte aktuální povětrnostní podmínky, volte vhodné oblečení a obuv, vždy mějte u sebe nabitý mobilní telefon, ideálně s nainstalovanou aplikací Záchranka. Informujte své blízké o tom, kde se budete pohybovat a nepřeceňujte své síly. 

Další články

Konec prázdnin neznamená konec dobrodružství! Horké dny odcházejí, čerstvý vzduch vybízí k pohybu. Podzimní prodloužené víkendy pojeďte s dětmi prožít do Krkonoš!
Jedinečné přírodní divadlo má reprízu každý den, ale nikdy nás nepřestane fascinovat. Pojďte se podívat, jak se krkonošská krajina probouzí, nebo naopak prožijte zlaté hodinky při slunce západu.
Babí léto přeje výletům. Vyvezte se některou z lanovek a rozběhněte se po podzimem zbarvených krkonošských hřebenech.