Běžecké trasy SkiResort ČERNÁ HORA - PEC
Share

Krkonoše zvou do bílé stopy

Letošní zima je vrtkavá. Skoupá na mrazy i sněhovou nadílku. I tak dělají v Krkonoších upravovatelé vše proto, abyste se v bílé stopě dobře svezli. Upraveny jsou desítky tras. Přijeďte si protáhnout tělo, doplnit vitamín D, pokochat se jedinečnou zimní krajinou, užijte si výhledy i čerstvý krkonošský vzduch. 

 

Bílá stopa v Krkonoších

Aktuální stav běžkařských stop

Upravenost a stav lyžařských běžeckých tras se rychle mění. Sledujte Bílé stopy, kde pro vás mají ty nejaktuálnější informace posbírané přímo z každé upravující rolby. Podívejte se ale i na další doporučené trasy.  Sledovat můžete také webkamery z jednotlivých středisek i výšku a stav sněhové pokrývky díky sněhovému zpravodajství.

Čtěte také
Zimní Krkonoše jsou nejen lyžařským rájem. Pobavíte se tu i v případě, že lyžování ani běžkování neholdujete. Nebo když chcete z Krkonoš zažít také něco jiného.

Osvětlené trasy

Pokud vám pracovní či jiné povinnosti nedovolí vyrazit do stopy dříve než v pozdních odpoledních hodinách, nezoufejte! Ve Vrchlabí je pro vás připraveno osvětlené kolečko o délce 1,5 km v Běžeckém lyžařském areálu. Stejně tak jilemnický Všesportovní areál Hraběnka nabízí osvětlenou 2,7 km dlouhou dráhu. Oba areály jsou v provozu denně do 20 hodin. Dokonce do 21 hodin si pod umělým osvětlením zalyžujete ve Skiareálu U Čápa

Na běžky s dětmi

Na běžky s dětmi

Možná právě letos je ten nejlepší čas předat lásku k bílé stopě dětem. Ani s nimi se do našich hor nebojte! I mezi krkonošskými stopami jsou trasy, které hravě zvládne každý malý běžkař. 

  • Mladé Buky: Okolo Grund Resortu jsou upravovány příjemné okruhy pro menší i větší. Pohodlně tu i zaparkujete. 

  • Vrchlabí: Využít můžete trasy v Běžeckém lyžařském areálu Vejsplachy, dají se tu najít i rovinky na učení. Stejně tak budou dětem vyhovovat stopy nad Kněžicemi. 

  • Buď fitka ve Špindlu: Příjemná trasa vinoucí se podél Labe Labským dolem. Cesta až na hranu Labského dolu měří 5 km, můžete se ale otočit kdykoliv. Zaparkujete za poplatek na parkovišti P3 Medvědín. 

  • JilemniceVšesportovní areál Hraběnka nabízí denně upravované trasy, k večeru i osvětlené.

  • Benecko: zdejší závodní okruh je vždy skvěle upraveny. Slova "závodní" se nebojte, můžete se v něm projet v jakémkoliv tempu. Dojedete odsud až na Rovinka, jak už název napovídá, je to po rovině a na rozcestí čeká příjemné občerstvení. 

  • Roudnice: Zaparkujete u lyžařského areálu Aldrov, nazujete běžky a vyrazíte vstříc perfektně upraveným stopám. Nejkratší kolečko má 5 km. 

  • Vysoké nad Jizerou: Doporučujeme Běžecký lyžařský areál Šachty. Zaparkujete u Skiareálu Šachty, menší si vystačí s upravenými okruhy, zdatnější běžkaři mohou vyrazit směr Kamenec nebo Kořenov. 

  • Rokytnice U kapličky: okruhy pro běžecké lyžování pro prima sklouznutí, zaparkujete na parkovištích P4 nebo P3

  • Harrachov - Krakonošova snídaně: Příjemná cesta podél řeky Mumlavy je součástí Krkonošské magistrály

  • Příchovice: Lyžařské běžecké tratě U Čápa jsou pravidelně upravované, stejně tak okruh Okolo Hvězdy.

Je libo na saně, boby, nebo skialpy?

Jakmile nám Krakonoš pošle další sněhovou nadílku, rozšíří se nabídka zimních Krkonoš o mnoho dalších aktivit. Vyrazte na sáňkařské dráhy, boby nebo lopaty, využijte skialpinistické trasy, projděte se zasněženou krajinou na sněžnicích nebo pěšky

Čtěte také
Zažijte cestu daleko za hranice sjezdovek a všedních dnů! Skialpinismus je možností, jak si užít hory na lyžích bez front u turniketů lanovek.

Na hory bezpečně

Prosíme, nezapomínejte, že zimní počasí je na hřebenech zrádné, rychle se mění a zaskočilo už i nejednoho zkušeného horala. Kontrolujte aktuální povětrnostní podmínky, volte vhodné oblečení a obuv, vždy mějte u sebe nabitý mobilní telefon, ideálně s nainstalovanou aplikací Záchranka. Informujte své blízké o tom, kde se budete pohybovat a nepřeceňujte své síly. 

Další články

Objevte spolu s námi podhorské cesty a cestičky, na kterých si užijete klid, bublání potůčků a šumění lesa. Kontrasty, které kouzlí jarní příroda na horách, nabízejí zase úplně jiné výhledy na jejich hřebeny.
Víte, že v Krkonoších je bezkonkurenčně nejvíc vodopádů ze všech českých pohoří? Nebo že tu najdete ten nejvyšší i nejvodnatější? Poznejte je!
Pokud jste si pro první jízdu vašich dětí vybrali Krkonoše, máme velkou radost. Poradíme, do jakého areálu s nimi vyrazit, aby byl kopec pro ně tak akorát, sjezdovka dost široká, lyžařská škola připravená pomoci, zkrátka aby to byla láska k lyžím na první svezení.