Běžecké trasy SkiResort ČERNÁ HORA - PEC
Share

Krkonoše zvou do bílé stopy

Doporučujeme

V nižších polohách je sice obleva hodně znát, na hřebenech je ale sněhu pořád dost. Upravovatelé běžeckých tras tak nezahálejí a rolby pravidelně upravují stovky kilometrů bílých stop. Přijeďte si protáhnout tělo, doplnit vitamín D, pokochat se jedinečnou zimní krajinou, užijte si výhledy i čerstvý krkonošský vzduch. Pozor, od 1. března 2021 můžete vyrazit na procházku a za sportem pouze na území své obce, berte prosím toto rozhodnutí vlády na vědomí. Děkujeme.

Aktuální stav běžeckých stop

Upravenost a stav běžeckých tras se rychle mění, v posledních dnech sice přišla obleva, na víkend je ovšem zase slibován sníh. Sledujte Bílé stopy, kde pro vás mají ty nejaktuálnější informace posbírané přímo z každé upravující rolby. Podívejte se ale i na další doporučené trasy.  Sledovat můžete také webkamery z jednotlivých středisek i výšku a stav sněhové pokrývky díky sněhovému zpravodajství.

Lanovky jsou od soboty 30. ledna 2021 z důvodu vydaného opatření Vlády ČR MIMO PROVOZ.

Osvětlené trasy

Pokud vám pracovní či jiné povinnosti nedovolí vyrazit do stopy dříve než v pozdních odpoledních hodinách, nezoufejte! Ve Vrchlabí je pro vás připraveno osvětlené kolečko o délce 1,5 km v Běžeckém lyžařském areálu. Stejně tak jilemnický Všesportovní areál Hraběnka nabízí osvětlenou 2,7 km dlouhou dráhu. Oba areály jsou v provozu denně do 20 hodin. Dokonce do 21 hodin si pod umělým osvětlením zalyžujete ve Skiareálu U Čápa

Na běžky s dětmi

Než budou spuštěny skiareály a nazujeme sjezdovky, běžky jsou příjemnou alternativou. Možná právě letos je ten nejlepší čas předat lásku k bílé stopě dětem. Ani s nimi se do našich hor nebojte! I mezi krkonošskými stopami jsou trasy, které hravě zvládne každý malý běžkař. 

  • Mladé Buky: Okolo Grund Resortu jsou upravovány příjemné okruhy pro menší i větší. Pohodlně tu i zaparkujete. 

  • Vrchlabí: Využít můžete trasy v Běžeckém lyžařském areálu Vejsplachy, dají se tu najít i rovinky na učení. Stejně tak budou dětem vyhovovat stopy nad Kněžicemi. 

  • Buď fitka ve Špindlu: Příjemná trasa vinoucí se podél Labe Labským dolem. Cesta až na hranu Labského dolu měří 5 km, můžete se ale otočit kdykoliv. Zaparkujete za poplatek na parkovišti P3 Medvědín. 

  • JilemniceVšesportovní areál Hraběnka nabízí denně upravované trasy, k večeru i osvětlené.

  • Benecko: zdejší závodní okruh je vždy skvěle upraveny. Slova "závodní" se nebojte, můžete se v něm projet v jakémkoliv tempu. Dojedete odsud až na Rovinka, jak už název napovídá, je to po rovině a na rozcestí čeká příjemné občerstvení. 

  • Roudnice: Zaparkujete u lyžařského areálu Aldrov, nazujete běžky a vyrazíte vstříc perfektně upraveným stopám. Nejkratší kolečko má 5 km. 

  • Rokytnice U kapličky: okruhy pro běžecké lyžování pro prima sklouznutí, zaparkujete na parkovištích P4 nebo P3

  • Harrachov - Krakonošova snídaně: Příjemná cesta podél řeky Mumlavy je součástí Krkonošské magistrály

  • Příchovice: Lyžařské běžecké tratě U Čápa jsou pravidelně upravované, stejně tak okruh Okolo Hvězdy.

  • Vysoké nad Jizerou: Doporučujeme Běžecký lyžařský areál Šachty. Zaparkujete u Skiareálu Šachty, menší si vystačí s upravenými okruhy, zdatnější běžkaři mohou vyrazit směr Kamenec nebo Kořenov. 

O hladu nezůstanete 

Horské boudy jsou sice uzavřeny, ale jejich výdejní okénka vás o hladu nenechají. Vyhledali jsme pro vás ta, které jsou v současné době otevřena. Je to například Labská bouda u pramene Labe, Kolínská bouda na Lysečinách, Česká Poštovna Anežka na Sněžce, Chata Hradečanka na Malé Úpě nebo Kněžická chalupa nad Vrchlabím. Podívejte se na jejich aktuální seznam, sledujte náš Facebook.

Je libo na saně, boby, nebo skialpy?

Letošní zima je zatím na sníh bohatá, a tak Krkonoše nabízí i mnoho dalších aktivit. Vyrazte na sáňkařské dráhy, boby nebo lopaty, využijte skialpinistické trasy, projděte se zasněženou krajinou na sněžnicích nebo pěšky

Na hory bezpečně

Prosíme, nezapomínejte, že zimní počasí je na hřebenech zrádné, rychle se mění a zaskočilo už i nejednoho zkušeného horala. Kontrolujte aktuální povětrnostní podmínky, volte vhodné oblečení a obuv, vždy mějte u sebe nabitý mobilní telefon, ideálně s nainstalovanou aplikací Záchranka. Informujte své blízké o tom, kde se budete pohybovat a nepřeceňujte své síly.