Boby nebo saně, hurá na ně do Krkonoš
Share

Boby nebo saně, hurá na ně do Krkonoš

Zážitky

Krkonoše jsou pod sněhem a zimní pohádka čeká na vás. Sbalte boby, saně, kluzáky či pytle a přijeďte si užít pravé zimní radovánky. V provozu jsou sáňkařské dráhy a jezdit se teď dá i takřka na každém kopečku, přírodního sněhu máme dost. 

Kam vyrazit

AKTUÁLNĚ

Od 30. 1. 2021 jsou areály z důvodu nařízení vlády MIMO PROVOZ. V tuto chvíli je možné využít pouze sáňkařskou dráhu ve Špindlerově Mlýně.

Sáňkařská dráha Špindlerův Mlýn

Jízda na nejdelší osvětlené sáňkařské dráze v ČR zaručí jedinečné sněhové zážitky. Užijte si bezmála 3 kilometry jízdy na saních s převýšením až 400 metrů. Sáňkařská dráha je momentálně v provozu vždy od středy do neděle. V každé vstupence na dráhu je zahrnuto vyvezení autobusem na start i půjčení saní. Stačí se vhodně obléknout, přibalit spoustu dobré nálady a vybrat si, zda vyzkoušíte denní nebo noční jízdy na osvětlené dráze.

Sáňkařská dráha Skiareálu Rokytnice nad Jizerou

MOMENTÁLNĚ MIMO PROVOZ. Start dráhy v délce přibližně 1.500 metrů je u horní stanice lanové dráhy Horní Domky. Dráha vede po obslužné silnici s dostatkem sněhu a je označena. Některé úseky, jako je křížení sjezdových tratí, jsou pro větší bezpečnost zabezpečeny mobilním oplocením. Pokud ji projedete celou, pohodlně se dostanete až pod chatu Akuma a pak jen stačí přejít na spodní stanici lanové dráhy Horní Domky. Saně si můžete zapůjčit v půjčovně lyží MAJOR v dolní stanici lanovky Horní Domky. Funguje zde ON-LINE SMS prodej přes okénko, objednávejte na telefonním čísle 607 030 529.

SkiResort ČERNÁ HORA - PEC

MOMENTÁLNĚ MIMO PROVOZ. Start sáňkařské cesty najdete u horní stanice kabinkové lanovky na Černé hoře a to na rozcestí pod Sokolskou boudou. Trasa vede nádherným úbočím Černé hory s výhledy do Klausova dolu, je dlouhá 3,5 kilometru, s převýšením 560 m. Končí u dolní stanice kabinkové lanovky. Půjčení saní je momentálně možné pouze po předchozí online platbě voucheru. Saně si vyzvednete ve výdejním okénku půjčovny SkiResort Live. Telefonická rezervace saní není nutná, mají je v dostatečném počtu. 

O hladu nezůstanete

Horské boudy jsou sice uzavřeny, ale jejich výdejní okénka vás o hladu nenechají. Vyhledali jsme pro vás ta, které jsou v současné době otevřena. Je to například Labská bouda u pramene Labe, Kolínská bouda na Lysečinách, Česká Poštovna Anežka na Sněžce, Chata Hradečanka na Malé Úpě nebo Kněžická chalupa nad Vrchlabím. Podívejte se na jejich aktuální seznam, sledujte náš Facebook.

Sledujte aktuální situaci

Situace se vzhledem ke sněhovým i epidemiologickým podmínkám mění velmi rychle, proto si vždy ověřte aktuální stav. Podívejte se na webové stránky jednotlivých areálů, facebookové profily a webkamery

Děkujeme, že jste k sobě ohleduplní a parkujete na místech k tomu určených.