Boby nebo saně, hurá na ně do Krkonoš
Share

Boby nebo saně, hurá do Krkonoš na ně

Užijte si zimní krkonošskou pohádku, ať jste malí nebo velcí! Vytáhněte ze sklepů a půd boby, saně, kluzáky či pytle a připravte se na pravé zimní radovánky. Je-li Krakonoš štědrý na sněhovou pokrývku, dá se zde bobovat takřka na každém kopečku. Kromě toho jsou pro vás ve dne, v noci profesionálně připraveny i sáňkařské dráhy.  

Sáňkařské dráhy

Sáňkařská dráha Špindlerův Mlýn

Jízda na nejdelší osvětlené sáňkařské dráze v České republice vám zaručí jedinečné sněhové zážitky. Na sáňkách se pobaví rodiče s dětmi, parta kamarádů i firemní klientela. Užijte si bezmála 3 kilometry jízdy s převýšením až 400 metrů. V každé vstupence na dráhu je zahrnuto vyvezení autobusem na start i půjčení saní. Stačí se vhodně obléknout, přibalit spoustu dobré nálady a vybrat si, zda vyzkoušíte denní nebo noční jízdy na osvětlené dráze. 

Více informací a provozní doba

SkiResort ČERNÁ HORA - PEC

Start sáňkařské cesty najdete u horní stanice kabinkové lanovky na Černé hoře, a to na rozcestí pod Sokolskou boudou. Trasa, které se dříve říkalo Zvonová, slouží pro sjezdy na saních již více než 100 let. Vede nádherným úbočím Černé hory s výhledy do Klausova dolu, je dlouhá 3,5 kilometru, s převýšením 560 metrů. Vyzkoušejte ji ve dne, nebo v noci s čelovkou a průvodcem ze SkiResort Live, kde zajistí i půjčení saní. Dráha končí u dolní stanice kabinkové lanovky. 

Více informací a provozní doba

Krkonošská bobovačka

Bobování a sáňkování na krkonošských kopcích

Kam vyrazit za spontánní bobovačkou, pokud to zrovna nejde před domem? Poradíme, ale prosíme, buďte ohleduplní, dbejte na bezpečí sebe a svých dětí a parkujte jen na místech k tomu určeným. 

Malá Úpa

Svezte se po žluté! Vede od chaty Jelenka.  Je to zásobovací cesta a je upravována rolbou nebo skútrem, za kterým je taženo zařízení pro úpravu cesty. Nutno dojít k chatě Jelenka nebo stačí třeba jen do poloviny. Celá cesta je dlouhá 4 km. Končí u hlavní silnice na Pomezní Boudy blízko bývalého vleku Hýbnerka. Celkově není prudká, jen s několika málo prudšími krátkými úseky. Je vhodná pro rodiče s dětmi, starší děti mohou jezdit sami. 

Nebo raději po modré? Druhá cesta vhodná k sáňkování vede od kostela sv. Petra a Pavla v Dolní Malé Úpě a jedná se o modrou turistickou trasu, která končí u Spáleného Mlýna. Je to lyžařská cesta a je využívána sáňkaři, běžkaři i pěšími turisty. Je projížděna místními rolbou nebo skútrem a měří 2 km. Musíte se k ní dostat buď pěšky od Spáleného Mlýna, nebo skibusem k chatě Moravanka, odtud kousek pěšky ke kostelu a pak už na saních dolů. Cesta je mírnější, děti mohou jezdit sami. Jen pozor na upravenou běžeckou stopu! 

Pec pod Sněžkou

Lanovkou se můžete nechat vyvézt na Růžovou horu a poté si užít sjezd přes Růžohorky, Portášky do Pece nebo Velké Úpy. Další možností je využít lanovky na Hnědý vrch a přes Liščí louku a Lesní boudu sjet zpě do Pece. 

Trutnov

K zábavě na sněhu poslouží svah od trutnovského lesoparku na tzv. paradráze od dřevěného altánku dolů k městu. Jedná se o klidné místo, kde je i možnost opékání dobrot a zahřátí zmrzlých rukou u ohniště.

Černý Důl

Zábavu zaručí kopec Hřbiťák - bývalý lyžařský kopec vedle místního hřbitova.

Vrchlabí

Pro nejmenší sáňkaře doporučujeme zámecký park – najdete zde malý kopeček, na kterém se můžete svézt a po sjezdu ještě stihnete nakrmit kachny na rybníku. Sáňkovat, bobovat a klouzákovat se dá také v areálu Vejsplachy. Jen pozor, jsou tu také zasněžované a upravované běžecké trasy, těm se raději vyhněte. 

Benecko

Sáňkovat na vlastní nebezpečí zde můžete na mnoha loukách. Doporučujeme také cestu od rozhledny Žalý na Zlatou vyhlídku.

Rokytnice nad Jizerou

Rodinné sáňkování je možné v areálu Modrá Hvězda, kde je také klouzačka a možnost menšího občerstvení.

Sledujte aktuální situaci

Situace se vzhledem ke sněhovým podmínkám mění velmi rychle, proto si vždy ověřte aktuální stav. Podívejte se na webové stránky jednotlivých areálů, facebookové profily a webkamery

Černohorská sáňkařská cesta

Další články

Světýlka přikrytá sněhovou peřinkou tlumeně září do tmy, sníh křupe pod nohama. Svěží horský vzduch ovoněný jehličím zbarví dětem tváře do růžova a vám před očima promítne pohádku o bílých Vánocích.
Poradíme, jaký areál je vhodný pro začínající lyžaře. Kterou stopu zvládne i malý běžkař. A jakými dalšími rodinnými zážitky dovolenou u nás vyladit k dokonalosti.
Vánoční dárky k radosti i užitku, jejichž koupí podpoříte místní výrobce a spolu s kterými darujete i kousek krkonošské tradice… To jsou regionální produkty, snoubící lásku a úctu k řemeslu i horám.