Noční jízda na sáňkařské z Černé hory
Share

TOP 7 zimních zážitků v Krkonoších

Zimní Krkonoše jsou nejen lyžařským rájem. Pobavíte se tu i v případě, že lyžování ani běžkování neholdujete. Nebo když mu sice holdujete, ale chcete z Krkonoš zažít také něco jiného. 

A tak lyže klidně vyměňte za skialpy a snowboard za sněžnice. Místo na vyhřívanou lanovku se posaďte na vyhřívaná solná lehátka ve wellness centru a odpočněte si.  Auto nechte pro jednou v garáži a zapřáhněte psí spřežení, které vás proveze bílým rájem. Svezte se na bruslích pod nočním krkonošským nebem nebo v kokpitu rolby. 

Užijte si Krkonoše na všechny způsoby, které vás dosud třeba ani nenapadly. 

Bruslení pod širým nebem i pod střechou

Pokud jste na dovolenou do Krkonoš přibalili i lední brusle, dobře jste udělali. Nabídka je rozmanitá... Nové městské kluziště otevřeli minulou zimní sezonu ve Špindlu. Nejvýše položená lední plocha leží na Horní Malé Úpě vedle sjezdovky Pomezky. Kluziště je dokonce osvětlené, vyzkoušejte piruetu pod hvězdami. Jako ve vánoční pohádce si budete připadat v Hostinném - když mrzne, roste tu kluziště přímo na náměstí pod vánočním stromkem. 

Vše o bruslení v Krkonoších

Skialpy

Zažijte cestu daleko za hranice sjezdovek a všedních dnů! Skialpinismus je možností, jak si užít hory na lyžích bez front u turniketů lanovek. Překonejte vlastní limity, nadýchejte se čerstvého vzduchu cestou nahoru, pročistěte si hlavu jízdou dolů, nechte starosti pod kopcem. Na základě spolupráce Správy KRNAP s Horskou službou a Českou asociací horských vůdců je v Krkonoších zpřístupněno osm skialpinistických tras. Užijte si je, ale buďte opatrní na sebe a ohleduplní k přírodě!

 

 

Noční jízda na sáňkařské dráze

Prožijte dobrodružný zimní večer na Černohorské sáňkařské cestě. Ponořte se do tmy a ticha a užijte si adrenalinovou jízdu. Žádná osvětlená dráha, ale čelovky a zkušený průvodce budou vašimi parťáky na 3,5 km dlouhé cestě. 

TIP - Večerní jízdu je třeba rezervovat a také zaplatit, cena je 450 Kč/osoba. Rezervujte nejlépe do 15. hodiny vybraného dne. Během dne je dráha v provozu od 9 do 16 hodin a její využití je zdarma. 

Krásně se svezete také na Sáňkařské dráze Špindlerův Mlýn. A když je sněhu dost, tak na každé mezi, kopci i kopečku. Poradíme, kam vyrazit s vlastními boby nebo sáněmi. 

Kam na boby a saně

Po hřebenech na sněžnicích

Vybavte se sněžnicemi a projděte se po zasněžené pláni stejně elegantně jako rys. Ani v zimě není třeba se turistiky vzdávat, na sněžnicích budete navíc rychlejší než běžný chodec. Jen je třeba zvyknout si na delší krok. Sněžnice si můžete dnes již běžně zapůjčit v půjčovnách lyžařského vybavení. Pak už stačí jen vybrat jednu z doporučených tras. Pokud jste na sněžnicích ještě nestáli a váháte, kudy kam se vydat, vyzkoušejte organizované výlety. Tuto možnost nabízí např. Adventure Company v Harrachově. 

Prosíme, berte ale při pohybu na horách ohled na upravené běžkařské stopy a neničte je!

Doporučené trasy

Mushing - jízda se psím spřežením

Poznejte nadšení ze společné práce člověka a psa! Svezte se na saních tažených psím spřežením na vrcholky zasněžených Krkonoš. Jízdu zvládne každý, kdo se umí teple obléknout a nebojí se tlupy chlupatých kamarádů. Využití saňových psů bývalo v horských oblastech jedinou možností přepravy. Dnes je mushing sportem i zábavou a možná vás tahle k přírodě šetrná jízda nadchne víc než třeba ta na sněžném skútru. 

Kde a s kým mushing vyzkoušet 

 

Království ticha a klidu v SILENT Spa

Grund Resort v Mladých Bukách pro vás připravil nádhernou novinku - otevřel novou část wellness centra, která je určena skutečné relaxaci všemi smysly. Ponořte se do ticha a hřejivé pohody.

Na vaše zkřehlé tělo čeká solná jeskyně, bylinková soft sauna nebo Kneippův chodník. Osvěžení zajistí ochlazovací zóna na terase. Také už se vidíte na vyhřívaných solných lehátkách u bio krbu? 

Vstup je povolen pouze pro starší 14-ti let. Pro rodiny s menšími dětmi je určena stávající část wellness centra s bazénem a vířivkou. 

Wellness a lázně v Krkonoších

Zážitková jízda v rolbě

Zažijte podvečerní upravování sjezdovek v kokpitu rolby na Medvědíně, nebo ve Svatém Petru. Během zážitkové jízdy rolbou se také dozvíte vše o rolbách a procesu úpravy sjezdovek od nejpovolanějších profesionálů svého řemesla. V rolbě může kromě jednoho dospělého sedět také dítě. 

Rezervace zážitku

Další články

Výjimečnost krkonošské krajiny, chráněné národním parkem, přesahuje hranice naší země. A přitom je jako stvořená k aktivnímu prožití. Vyberte si z naší nabídky připravených zážitků a služeb.
Užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku. Horské cesty pod nohama a v jejich cíli jeden z pivních speciálů.
Pojďte s dětmi do Pohádkových Krkonoš! Poznejte spolu jedinečnou přírodu i zábavná místa v nejvyšších horách, sbírejte razítka a užijte si výlety ušité dětem na míru.