Večeře zážitků
Share

TOP 7 zimních zážitků v Krkonoších

Zimní Krkonoše jsou nejen lyžařským rájem. Pobavíte se tu i v případě, že lyžování ani běžkování neholdujete. Nebo když mu sice holdujete, ale chcete z Krkonoš zažít také něco jiného než sjezdovku a bílou stopu. 

A tak lyže klidně vyměňte za sáňky, snowboard za sněžnice, místo na vyhřívanou lanovku se posaďte na vyhřívaná solná lehátka ve wellness centru, na večeři nejezděte po silnici, ale rolbou po sjezdovce, auto nechte v garáži a zapřáhněte psí spřežení a místo do fronty k lanovce se zařaďte mezi tři krále u Krkonošského betlému. 

Užijte si Krkonoše na všechny způsoby, které vás dosud třeba ani nenapadly. 

Černohorská sáňkařská cesta

Noční jízda na sáňkařské dráze

Prožijte dobrodružný zimní večer na Černohorské sáňkařské cestě. Ponořte se do tmy a ticha a užijte si adrenalinovou jízdu. Žádná osvětlená dráha, ale čelovky a zkušený průvodce budou vašimi parťáky na 3,5 km dlouhé cestě. 

TIP - Večerní jízdu je třeba rezervovat a také zaplatit, cena je 450 Kč/osoba. Rezervujte nejlépe do 15. hodiny vybraného dne. Během dne je dráha v provozu od 9 do 16 hodin a její využití je zdarma. 

Rezervovat jízdu

Restaurace Na Pláni

Večeře zážitků

Lahodné čtyřchodové menu podávané při svíčkách a noční Špindl jako na dlani. To je horská romantika, jak má být! Do restaurace Na Pláni vás sice nevyveze limuzína, ale rolba, o to bude zážitek výjimečnější. Ideální dárek pro partnera nebo partnerku pod stromeček. 

Rezervovat zážitek

Mushing

Mushing - jízda se psím spřežením

Poznejte nadšení ze společné práce člověka a psa! Svezte se na saních tažených psím spřežením na vrcholky zasněžených Krkonoš. Jízdu zvládne každý, kdo se umí teple obléknout a nebojí se tlupy chlupatých kamarádů. Využití saňových psů bývalo v horských oblastech jedinou možností přepravy. Dnes je mushing sportem i zábavou a možná vás tahle k přírodě šetrná jízda nadchne víc než třeba ta na sněžném skútru. 

Kde a s kým mushing vyzkoušet 

 

Silent Spa Grund Resort

Království ticha a klidu v SILENT Spa

Grund Resort v Mladých Bukách pro vás na tuto sezonu připravil nádhernou novinku - otevřel novou část wellness centra, která je určena skutečné relaxaci všemi smysly. Ponořte se do ticha a hřejivé pohody.

Na vaše zkřehlé tělo čeká solná jeskyně, bylinková soft sauna nebo Kneippův chodník. Osvěžení zajistí ochlazovací zóna na terase. Také už se vidíte na vyhřívaných solných lehátkách u bio krbu? 

Vstup je povolen pouze pro starší 14-ti let. Pro rodiny s menšími dětmi je určena stávající část wellness centra s bazénem a vířivkou. 

Wellness a lázně v Krkonoších

Krkonošemi na sněžnicích

Po hřebenech na sněžnicích

Vybavte se sněžnicemi a projděte se po zasněžené pláni stejně elegantně jako rys. Ani v zimě není třeba se turistiky vzdávat, na sněžnicích budete navíc rychlejší než běžný chodec. Jen je třeba zvyknout si na delší krok. Sněžnice si můžete dnes již běžně zapůjčit v půjčovnách lyžařského vybavení. Pak už stačí jen vybrat jednu z doporučených tras. Pokud jste na sněžnicích ještě nestáli a váháte, kudy kam se vydat, vyzkoušejte organizované výlety. Tuto možnost nabízí např. půjčovna Snow Wolves ve Špindlerově Mlýně nebo Adventure Company v Harrachově. 

Prosíme, berte ale při pohybu na horách ohled na upravené běžkařské stopy a neničte je!

Doporučené trasy

Krkonošský pohádkový betlém

Krkonošský pohádkový betlém

Takový betlém jste ještě neviděli! V roubené chaloupce se Ančeti a Kubovi narodila dvojčátka - Jeníček s Mařenkou. U jesliček bdí Trautenberk i Hajnej a pozdravit jezulátka přišli dobří lidé z celých Krkonoš. Na všechny dohlíží Krakonoš, především na ta nemluvňata, protože jsou nadějí, že do hor vyrostou další pracovití a poctiví havrlanti.   

Dřevěný vyřezávaný betlém vytvořil řezbář Pavel Tryzna. Jen tak, pro radost sobě i druhým, na oslavu lásky, přátelství, pracovitosti a poctivosti. Přijďte se potěšit krásou lidské práce, přírodními materiály, ze kterých betlém vznikl, a poklidnou atmosférou betlému. 

Betlémy všeho druhu si prohlédněte také v Krkonošském muzeu v Jilemnici. Výstava Půjdem spolu do Betléma potrvá až do 30. 1. 2022. 

 

Kites.cz

Snowkiting

Zpestřete si zimní dovolenou v Krkonoších trochou zdravého adrenalinu. Jak snowkiting funguje? Pomocí speciálního úvazku se lyžař propojí s drakem, který trochu připomíná paraglidové křídlo. Ten ho potom táhne zasněženou plání a umožní dosáhnout úžasné rychlosti i několik vteřin trvajících skoků. To ale hovoříme o zkušených kiterech! Pokud si chcete tenhle "rauš" dopřát taky, určitě je třeba projí kurzem pod dohledem odborníků. A také myslet na to, že v Krkonoších nemůžete vzhledem k ochraně krajiny a přírody kitovat všude. Vhodné jsou pro tuto aktivitu rozlehlé louky u Brádlerových bud, Moravské, Medvědí nebo Dvorské boudy. O všem ostatním se poraďte v kitingové škole.

Více informací

 

 

Další články

Nostalgické jízdy na trati Pojizerský Pacifik
Pojeďte si spolu s námi užít dobrodružnou jízdu na trati Pojizerský Pacifik! Svezte se historickými vlaky za pohádkovým rodinným programem a soutěžte o pobyt na Labské boudě.
Naše Krkonoše Podcast
Pusťte si Krkonoše do ucha! Poznejte jejich přírodní, historické i kulturní dědictví prostřednictvím zajímavých hostů, kteří by za naše hory dýchali.
Pohoda u vody
V horkých letních dnech se zahřejete i u nás na horách. Po túře nebo v rámci odpočinku a relaxace mezi výlety jistě přijde vhod možnost osvěžit se na jednom z koupališť.