Kluziště SkiMU Malá Úpa
Share

Bruslení v Krkonoších

Na pořádné mrazy čekají všichni příznivci ledové plochy, ať už po ní kloužou ladně, opření o hrazdičku, nebo lítají za pukem rychlostí profíka.

V Krkonoších máme kluziště vnitřní i venkovní. Svezete se na náměstí i u fotbalových hřišť. Zkuste kluziště uměle chlazené i kluziště v nejvyšší nadmořské výšce. Nebo využijte hladkou plochu zimních stadionů. 

Městské kluziště Špindlerův Mlýn

Venkovní kluziště

Když mrzne, až praští, najdete v mnoha krkonošských městech a obcích kluziště pod širým nebem. Upravují je tu s láskou místní sportovci a nadšenci. V noci za tmy polévají, ráno vyhrnují od přívalů sněhu. Pro sebe a své rodiny a přátele, ale rádi přivítají i přespolní hosty s chutí k pohybu. Přispějte na jejich snažení a užijte si exkluzivní sklouznutí. 

V nadmořské výšce 1060 metrů si můžete zabruslit v Malé Úpě vedle sjezdovky Pomezky. Nejvýše položené kluziště v republice je osvětlené a nabízí tak i večerní bruslení. Pokud s sebou brusle nemáte, pomůže vám SkiMU půjčovna v Centru Hořec. Tam zaplatíte také vstupné. 

Informace o provozu

  • Otevírací doba: PO - SO 13:00 - 16:00, večerní bruslení vždy v ÚT, ČT a PÁ v čase 18:00 - 20:00.
  • Vstupné 200 Kč/dospělý, 150 Kč/dítě, zaplatíte v půjčovně SkiMU v centru Hořec.
  • Poloha na mapě

Více informací

Bruslení pod širým nebem si můžete užít i ve Špindlu. Městské kluziště, které je v provozu denně od listopadu do března, najdete na sídlišti Bedřichov. U kluziště nechybí drobné občerstvení, děti jistě potěší hokejové branky a ty nejmenší opěrné hrazdičky pro první sklouznutí. Zaparkovat můžete na jednom ze záchytných parkovišť, přímo u kluziště totiž staví Skibus. 

Informace o provozu

  • Otevírací doba: PO + ST, PÁ + SO + NE - 14:00 - 21:00, ÚT + ČT - 14:00 - 19:00
  • Vstupné: zdarma, na provoz však můžete dobrovolně přispět libovolnou částkou.  
  • Poloha na mapě

Více informací

Trámy z městského lesa posloužily jako hrazení, a tak náměstí v Hostinném čekalo pouze na pořádné mrazy. Od čtvrtka 11. ledna je ledová plocha připravená a vy se tak stihnete sklouznout ještě pod vánočním stromem.  

Informace o provozu

Aktuální informace

U fotbalového hřiště v centru obce Horní Branná stojí celoročně mantinely a čekají na pořádné mrazy. Potom tu nadšenci z místního Sokola vytvoří ledovou plochu, zapůjčí branky i hrazdičky pro nejmenší. To vše za dobrovolný příspěvek. Zastavte se!

Poloha na mapě

U fotbalového hřiště připravují v mrazech místní sportovci skvělou ledovou plochu, pro letošní zimu navíc ohraničenou novými mantinely.

Sklouznete se tu od pátku 12.  ledna. Otevřeno bývá přes den i na večerní bruslení, pro aktuální informace sledujte facebookový profil TJ Sokol Martinice.

K dispozici jsou malé kabiny na přezutí, branky i hrazdičky pro nejmenší. Vstupné se vybírá přímo na ledové ploše. 

Poloha na mapě

Spartak Rokytnice mění v zimních měsících multifunkční hřiště na Pěvíně v ledovou plochu pro místní i návštěvníky. Aktuální informace o provozu a stavu ledu najdete na jejich FB profilu

Poloha na mapě

Ledová plocha vzniká díky technickým službám na multifunkčním hřišti za školou. Kluziště je otevřené a volně přístupné všem.

Pro aktuální informace sledujte oficiální stránky města Žacléř. 

Poloha na mapě

HC stadion Vrchlabí

Bruslení v hale

Jistotou za každého zimního počasí je veřejné bruslení na zimních stadionech. Dokonale upravený ledový povrch bez hrbolku ocení zejména začátečníci. Haly navíc nabízejí i doprovodné zázemí, broušení či půjčovnu bruslí a drobné občerstvení. 

Do hokejové arény druholigového Vrchlabí můžete o víkendu nahlédnout a dokonce se svézt na prvotřídním ledě v rámci bruslení pro veřejnost. K dispozici je půjčovna, broušení bruslí, hrazdičky pro nejmenší i drobné občerstvení v automatech. 

Informace o provozu

Denně je pro veřejnost možnost bruslení na zimním stadionu v Trutnově. Jen pozor - v dopoledních hodinách se o ledovou plochu můžete dělit se školami či školkami. V rozpisu ledu je také stanoveno, kdy je vhodné dorazit s hokejkou. 

Informace o provozu

Sportoviště Trutnov

Bližší informace:

Alena Cejnarová, marketing pro Destinační společnost Krkonoše, e-mail: acejnarova@krkonose.eu, tel.: +420 775 231 136