Harrachov
Mapa
Share

Zimní procházky okolím Harrachova

Harrachov nabízí jako jedna z mála krkonošských obcí zázemí horského městečka. Objevte všechny jeho části, projděte se pod skokanskými můstky i kolem Mumlavy. I v zimě je mnoho cest schůdných. 

Z Rýžoviště na Dvoračky

Rýžoviště, původně sklářská a dřevařská osada, je nyní jednou z částí Harrachova. Vzhledem k možnosti parkování je také ideálním výchozím bodem nejen zimních výletů. 

Vypravte se odsud třeba na Dvoračky, horskou boudu s restaurací Štumpovka. Čeká vás krásná procházka završená skvělým občerstvením. 

Délka trasy: 10 km tam i zpět

Zobrazit na mapě

Od Mumlavského vodopádu na Tvarožník

Dojděte si pro jeden z nejkrásnějších zimních výhledů. Ale bude to do kopce! Z Harrachova projdete podél Mumlavy na Krakonošovu snídani a pokračovat budete na Tvarožník. Odtud zase zpět. Zaparkovat můžete u autobusového nádraží. Celkem ujdete 16 km.

Zobrazit na mapě

Od sklárny k Huťskému rybníku

Sklárnu Novosad&Syn při návštěvě Harrachova určitě nesmíte minout. Až nahlédnete sklářům pod ruce během exkurze, prohlédnete Muzeum skla a vyberete si něco pěkného domů, vydejte se na 3 kilometrový okruh k Huťskému rybníku. 

Zobrazit na mapě

Ke skokanským můstkům

Prohlédnout si dominantu Harrachova zblízka určitě stojí za to. Zaparkujte u autobusového nádraží a vydejte se na 4 kilometrovou procházku Harrachovem. Pokud se budete chtít o můstcích a historii skoků na lyžích dozvědět více, navštivte Ski muzeum přímo na nádraží.

Zobrazit na mapě

Ke Kamenickému vodopádu

Krátká procházka na odpoledne, cesta tam i zpět je dlouhá jen 5 km. Zaparkovat auto můžete na parkovišti u Normy. 

Zobrazit na mapě

Informace

Lokalita
GPX soubor