Zimní dovolená v Krkonoších je srdcovka
Share

Zimní dovolená v Krkonoších je srdcovka

Krkonoše nabízejí stabilní sněhovou pokrývku, střediska bez davů a hory zážitků, i když zrovna lyžování neholdujete. Nabízejí drsné klima i vlídnou tvář. 

Snoubí zážitek z čisté přírody a dokonalých služeb v moderních střediscích. Ráno letíte po manšestru na perfektně upravené sjezdovce, odpoledne projdete liduprázdnou sněhobílou plání lemovanou ojíněnými smrčky za dalekými výhledy. Další den nazujete běžky a rozběhnete se po třpytících se stopách do nejvyšších partií hor, za svěžím vzduchem a teplem horských bud. S dětmi sjedete na saních každý druhý kopec. Před vánicí se schováte do muzeí, dílen a bazénů, prohřejete se v lázních a wellness centrech.

Zima v Krkonoších je zkrátka kouzelná a umí se vepsat do srdce i paměti. Přesvědčte se! 

Zážitky v zimních Krkonoších

Na lyže do nejvyšších českých hor

Povědomé cvaknutí, když lyžáky zapluly do vázání. Ranní manšestr čeká, až vystoupíte z lanovky a zaříznete do něj hrany lyží. Tahle pista je vaším snem. Prázdná, široká a dokonale upravená…

V Krkonoších je skvělých sjezdovek více než sto osmdesát kilometrů. 26 moderně vybavených skiareálů patří mezi českou špičku. Poklidná střediska s mírnými svahy pro rodiny najdete v Malé Úpě nebo Pasekách nad Jizerou. Glanc a třpyt luxusu i rušné Aprés Ski programy ve Špindlerově Mlýně. Sjezdovky Janských Lázní a Pece pod Sněžkou propojuje jedním skipasem největší resort v Česku, SkiResort ČERNÁ HORA – PEC. V Rokytnici nad Jizerou se spusťte dolů po nejdelší ze všech krkonošských sjezdovek.

Pojďte si vybrat, kam letos vyrazíte!

Chci na lyže do Krkonoš

Rodinná dovolená na lyžích i bez nich

Vítejte v zimním království! Když Krkonoše pohltí sněhová nadílka a vše se třpytí jako v pohádce, neodolá zimním radovánkám žádný malý ani velký dobrodruh.

Zasněžené kopce lákají ke svezení, ať už jezdíte na lyžích, běžkách, bobech, saních, pytlích nebo lopatách. Kde se svezete nejlépe? Který areál je vhodný pro začínající lyžaře a nebo kterou stopu zvládne i malý běžkař? Kam za zábavou, nebo kam se schovat, když zrovna není hezky.

Poradíme vám a nabídneme mnoho rodinných zážitků, kterými dovolenou na horách vyladíte k dokonalosti! 

Chci s dětmi do Krkonoš

Pěšky to jde i v zimě

Třpytící se závěje, do kterých se jde zabořit až po pás, sníh křupající pod nohama, sněhobílé výhledy, vodopády proudící pod ledovou krustou, to jsou zimní Krkonoše. Chcete to všechno objevit na vlastní nohy? Vypravte se na hřebeny pěšky i v zimě, vyberte ale vhodné trasy, buďte opatrní a ohleduplní k běžkařům či skialpinistům. Nevstupujte do upravených stop. A pořádně se vybavte!

Ideální zimní vycházka vede třeba kolem Bílého Labe ve Špindlu. Z Horních Míseček dojdete k Labské boudě, v Harrachově se můžete projít podél Mumlavy k vodopádu a dál až na Krakonošovu snídani...

Objevte tu pravou trasu pro vaše nohy!

Chci do hor pěšky

Krkonošské bílé stopy

Po krkonošských běžkařských trasách se neběhá pro zdolané kilometry, nýbrž s vášní pro daleké výhledy, svobodný pohyb zasněženou krajinou, pro teplý grog na horské boudě... Hory jsou trasami protkané, mějte však na mysli, že se po nich často pohybují i pěší, slouží jako zásobovací cesty pro horské boudy, na kterých se rádi ohřejete. Jejich stav a úprava tomu odpovídají. Než vyrazíte, ověřte si aktuální upravenost díky datům z roleb a skútrů upravovatelů. 

Pokud chcete naběhat kilometry v dokonalé stopě, vyladit styl, nebo se jen po dlouhém dni pořádně protáhnout, vyberte si jeden z precizně upravovaných běžkařských areálů. K tréninkům je využívají i profíci. 

Chci na běžky

Od boudy k boudě na skialpech

Užijte si Krkonoše bez front u turniketů lanovek. Zažijte pocit svobody pohybu v objetí poklidné horské přírody i adrenalin při jízdě ze svahů horských velikánů. Limitem vám budou jen vlastní síly a pravidla, která pro vaši bezpečnost i ochranu přírody stanovuje KRNAP. Síly doplňujte pravidelnými zastávkami na horských boudách, které jsou přes zimu voňavou oázou tepla i uprostřed sněhové vánice. Z dodržování pravidel se ovšem nevyvlíknete! Využívejte jen vybrané trasy, dobře se vybavte, sledujte lavinovou situaci. 

Chci do hor na skialpech

Zimní zážitky bez lyží

Zimní krkonošská pohádka se nepíše jen pro lyžaře a běžkaře. Sněhovou nadílku si můžete užít na mnoho způsobů. Na sáňkařské dráze, v korytě bobové dráhy i v korunách stromů. Zkuste snowtubing, schovejte se do muzeí, bazénů a aquaparků. 

Věděli jste, že ve Vrchlabí se na podzim otevřelo nové Muzeum Krkonoš s největší expozicí o Krkonoších na světě? To určitě doporučujeme pro pochmurné dny. 

Podívejte se, co všechno můžete během zimní dovolené v Krkonoších objevit.

Chci zažít Krkonoše bez lyží

K zimní dovolené patří i relaxace

Že do Krkonoš jezdíte za aktivní dovolenou a pohybem po horských cestách nebo sjezdovkách? Dnes nechte pohorky větrat, lyže odpočinout a dopřejte tělu péči, kterou si po náročných pracovních dnech zasloužíte.  

Vždyť i horská příroda se v zimě ukládá k spánku. Nechte si od ní poradit a pojďte se podívat, kde se o vás skvěle postarají. Krkonošské hotely nabízejí moderní wellness centra, Janské Lázně profesionální péči, pivní lázně dokonalý zážitek ze zlatavého moku. 

Kde dnes prohřejete unavené tělo vy?

Chci si odpočinout

Hotel Horní Pramen

Kde se ubytovat?

Nemáte ještě zajištěné ubytování? Rádi vám doporučíme. Vyberte si, zda to bude horská bouda, hotel, apartmán nebo rodinný penzion. Se všemi prezentovanými ubytovateli spolupracujeme, tudíž víme, že na jejich služby se dá spolehnout.

Foto: Chalupa na horách, Horní Maršov

Chci si vybrat ubytování

Bližší informace:

Alena Cejnarová, marketing pro Destinační společnost Krkonoše, e-mail: acejnarova@krkonose.eu, tel.: +420 775 231 136