Jarní Krkonoše
Share

Krkonoše se probouzejí, přijeďte na výlet

Kam na jarní výlet? Do Krkonoš! Určitě se vám po našich krásných horách stýskalo. Jejich zimní spánek byl letos o něco hlubší a delší, tím spíše se těšíme, že k nám přijedete nabrat sílu, čerstvý jarní vzduch do plic a vitamín D.

Na hřebenech ještě řádí skialpinisti, vždyť na mapě republiky na úbočí Studniční hory leželo ještě v květnu téměř 10 metrů sněhu! V podhůří už je to na pohorky a příjemné vyjížďky na kole. Vyberte si, zda se vydáte na pěší túru, za poznáním po naučné stezce, nebo zvolíte cyklovýlet. Vše bude správnou volbou. 

Mumlavský vodopád

Burácející vodopády

Co třeba zaposlouchat se do hukotu vodopádů? Na jaře jsou díky většímu průtoku vody jednoduše dechberoucí. Víte, že v Krkonoších je nejvíce vodopádů ze všech českých pohoří? Nebo který je ten nejdelší? Na tyto otázky odpovíme a kudy kam rádi poradíme, podívejte se na článek o těchto přírodních fenoménech Krkonoš s tipy na výlety. 

Lanovka na Medvědín

Lanové dráhy v provozu

Krkonošské lanové dráhy obnovují svůj provoz.

Lanová dráha Sněžka

Provoz lanové dráhy na Sněžku bude zahájen ve středu 12. května. Na naši nejvyšší horu se budete moci svézt denně v čase 8–19 hod. Pro aktuální informace (například ohledně omezení z důvodu větru) doporučujeme sledovat stránky lanovky.

Skiareál Rokytnice nad Jizerou

V pátek 14. května bude zahájen letní provoz na lanové dráze Horní domky. Jezdit bude v čase 9–12 hod, 13–17 hod, v půlhodinových intervalech.

V květnu a červnu 2021 je plánovaný víkendový provoz od pátku do neděle. V ostatní dny je možno objednat mimořádné jízdy skupin 10ti a více osob. Každodenní provoz je plánován od 1. července až do 31. srpna 2021.

Bikepark Rokytnice: K dispozici budou downhillové trasy modrá a červená.  Víkend 14. – 16. 5. května bude UZAVŘENA černá trať , která prochází úpravou pro první závod letošní sezóny, který se uskuteční 23. května.

Lanovka Lysá Hora je v letním období mimo provoz.

Skiareál Harrachov

Lanová dráha v Harrachově zahajuje svůj provoz 14. května. Jezdit bude v čase 9–17 hod, v půlhodinových intervalech. 

Park s obří trampolínou, dřevěným hradem a slackline se těší na všechny dětské návštěvníky.

Skiareál Špindlerův Mlýn

Sedačková lanovka na Medvědín zahajuje víkendový provoz 14. května. Jezdit bude v čase 9–12 hod, 13–17 hod, v půlhodinových intervalech. 

SkiResort ČERNÁ HORA - PEC

Od 15. května bude každý víkend jezdit kabinková lanovka ČERNOHORSKÝ EXPRESS z Janských Lázní na Černou horu. Od června bude jezdit denně. 22. května zahájí provoz sedačková lanovka na Portášky z Velké Úpy. S provozem lanovky se všem dětským návštěvníkům otevře také Herní krajina Pecka a s ní spousta báječných dobrodružství. 

V provozu bude také půjčovna elektrokol v Janských Lázních. Stejně tak výdejní okénko Fordbaru.

Skiareál Herlíkovice

Na pravidelný víkendový provoz sedačkové lanové dráhy z Herlíkovic na vrchol Žalý se můžete těšit od 29. května. Provozní doba je 9–17 hod, odjezd lanovky je každou celou hodinu.

Lanovkou bezpečně a s jízdenkou online

Při přepravě lanovkou platí stejná pravidla jako při cestování jinými dopravními prostředky. Lidé musí mít po celou dobu přepravy ochranu úst a nosu a musí dodržovat rozestupy. Kabinky jsou větrané po celou dobu jízdy a všechny lanovky pravidelně dezinfikované. I toto léto platí, že v kabince nebo na sedačce spolu cestují pouze ti, kteří spolu na hory přijeli. Je jedno, zda jde o dvojici, nebo malou rodinnou skupinku. Aby byla přeprava ještě rychlejší a bezpečnější, bude možné koupit si jízdenku na lanovku online.

Další informace o provozu lanovek naleznete zde.

Kemp Dolce

Do Krkonoš s vlastním karavanem nebo obytňákem

Vyrazte za klidem a aktivním odpočinkem s vlastní střechou nad hlavou! Vše, co potřebujete pro plánování dovolené, jsme pro vás připravili v tomto článku. Najdete tu místa, kde zaparkovat, kam na výlet a mnoho dalšího. Nezapomeňte si také přečíst a dodržovat základní pravidla, Krkonoše jsou národním parkem a free camping není možný. 

Další informace a seznam kempů

Památník zapadlých vlastenců

Muzea a galerie se otevírají návštěvníkům

Od pondělí 3. května je možné podívat se do krkonošských muzeí a galerií. Situace se mění a ne všichni jsou schopni reagovat hned, ověřte si tedy vždy aktuální informace na příslušných webech či sociálních sítích. 

Zastavit se můžete třeba v Rautisu - jedinečné výrobně kouzelných skleněných perlí. Přístupná bude firemní prodejna a kreativní dílna, kde si můžete něco pěkného sami vytvořit. Dveře se tu otevřou v pondělí 10. května.

Na návštěvníky se těší také všechna muzea Správy KRNAP, třeba to v Pasekách nad Jizerou, věnované houslařské škole Věnceslava Metelky a zapadlým vlastencům. 

Sklárna a pivovar Novosad & a syn zve k návštěvě muzea skla v Harrachově. Otevřena je i firemní prodejna, ve které naleznete krásné soubory z kolekce ručně tvarovaných a foukaných skleněných produktů.

Muzea a galerie v Krkonoších

Bobová dráha Špindlerův Mlýn

Bobovky, Stezka korunami stromů či Farmapark, vyberte si spoustu jarních zážitků

Otevřeny jsou pro vás bobové dráhy, třeba ve Špindlu, Harrachově nebo Mladých Bukách. Otevřeno mají také ve Farmaparku Muchomůrka, kde se místní mlsné kozy těší na vaše svačinky i pohlazení. Na všechny dětské návštěvníky se těší Baldův svět v Mladých Bukách, areál plný zábavy a dobrodružství, kde se vyřádí opravdu každý. Otevřeno mají během května každý víkend a svátek. 

Stezka korunami stromů Krkonoše v Janských Lázních je pro vás otevřena denně a veverčáci Emil a Emilka se vás už nemůžou dočkat. Užijte si zábavný i poučný výlet, vystoupejte do korun stromů, vyzkoušejte adrenalinová zákoutí. 

 

Další aktuální informace pro vás budeme průběžně doplňovat. Těšíme se na vás!

Další články

Zima v Krkonoších je kouzelná a sněhobílé hřebeny lákají k výletům. Aby všechny vaše túry měly šťastný konec, je třeba zachovat zdravý rozum a nenechat se naivně okouzlit zdáním bílé romantiky.
Rok 2024 patří v Krkonoších osobnosti a zásluhám Jana Nepomuka hraběte Harracha. Je tomu právě 120 let, kdy v Labském dole na Strmé stráni nechal vyhlásit první přírodní rezervaci v našich nejvyšších horách.
Ozvláštněte vaši zimní dovolenou nebo víkend v Krkonoších návštěvou jedné z tradičních akcí. Potkejte se s místními a poznejte kus krkonošské historie a kultury. Zasportujte si, zasmějte se, užijte si báječnou a vřelou atmosféru.