Lanovka na Portášky
Mapa
Share

Lanovka na Portášky

Pec pod Sněžkou

Lanová dráha vás vyveze z Velké Úpy na Portášky, odkud už je to na vrchol Sněžky krásná a ne příliš náročná procházka, dlouhá asi 5 km. Cestou na vrchol můžete navštívit i vyhledávanou horskou farmu - Děčínská bouda na Růžohorkách s tradiční obsluhou a mnoha domácími výrobky. U horní stanice lanovky se můžete zastavit u herní krajiny Pecka. Soubor dřevěných interaktivních soch a objektů na motivy krkonošské fauny nabízí nadživotní setkání se zvířecími obyvateli nejvyšších českých hor. Strčit hlavu do tlamy rysovi, povozit se jelenovi v paroží, změřit síly s výbojnými mravenci nebo vyšplhat čápovi do hnízda může být poučné, stejně jako zábavné.

Nahoru lanovkou, dolů na koloběžce

Užijte si výhledy i zábavu pro celou rodinu. Půjčte si koloběžku, vyvezte se kabinovou lanovkou na Portášky, vyberte si jednu z doporučených tras a dolů už to pojede samo. 

Koloběžky je možné půjčit ve stanu u dolní stanice nebo v horní stanici lanovky.  Více informací, ceník i provozní dobu půjčoven najdete na stránkách SkiResortu ČERNÁ HORA - PEC.

Informace

Adresa
542 21 Pec pod Sněžkou
GPS
50.6967164N, 15.7690872E