Do údolí Svatého Petra
Mapa
Share

Do údolí Svatého Petra

Tato trasa rušnými horským středisky je poměrně hodně frekventovaná (hlavně v sezóně), ale je dobře schůdná a jednoduchá - bez výraznějšího stoupání či klesání. Vede po asfaltu podél horského potoka a je ideální pro seniory a osoby pohybující se s holemi. Bez problémů je též pro kočárky a sjízdná pro osoby na mechanických i elektrických vozících.

Začátek této mírné a dobře schůdné trasy je na centrálním parkovišti u autobusového nádraží ve Špindlerově Mlýně, trasa je částečně značena zeleně, částečně neznačena a celá vede po asfaltovém povrchu.. Cesta je vedena z centrálního parkoviště podél Svatopetrského potoka do skiareálu, na silničku do Svatého Petra a dále kolem Esplanade Apartments, hotelů Kristýna a Martin, kolem penzionů Dias a Erban a končí u hotelu Esprit na konci Svatého Petra. Obdivovat můžete výhledy na svahy Přední Planiny a Stohu s lyžařským areálem, Kozí hřbety, kapličku svatého Petra a horské městečko s množstvím penzionů.

 • Délka trasy: 7 km (sečteno tam i zpět), stoupání je velice mírné, převýšení je 150 m
 • Možné varianty trasy: možnost několika odboček z uvedené trasy ve Svatém Petru
 • Bezbariérová místa pro občerstvení a nouzový úkryt na trase:
  • Hotel Martin: objekt je přístupný pro rodiny s dětmi a seniory, pro vozíčkáře přístupný není, ale nabízí jim možnost občerstvení na terase
  • Pension Svatý Petr: objekt je zcela bezbariérový - má bezbariérové WC a vozíčkářům nabízí dokonce i ubytování
  • Hotel Hradec: v objektu je bezbariérová restaurace a letní terasa
  • Hotel Esprit: objekt je přístupný pro rodiny s dětmi a seniory, pro vozíčkáře přístupný není, ale nabízí jim možnost občerstvení na letní terase
 1.

Kozí hřbety

Kozí hřbety, tyčící se nad Špindlerovým Mlýnem, se oddělují jako 3 km dlouhý hřeben dosahující nadmořské výšky 1317-1422 m.
Kozí hřbety
 2.

Špindlerův Mlýn

Špindlerův Mlýn - horské městečko, které je vyhledávaným turistickým centrem a významným střediskem s dlouholetou tradicí zimních sportů. Leží na řece Labi, jen několik kilometrů od jejího pramene, přímo v srdci nejvyšších českých hor Krkonoš. Jejich svérázné kouzlo, dnes chráněné Krkonošským národním parkem, obdivují návštěvníci již po staletí. Přidejte se k nim!

Špindlerův Mlýn je vhodným místem pro rodinnou dovolenou, obchodní setkání či kongresovou turistiku. Na své si zde přijdou zastánci poklidné relaxace uprostřed horské přírody, příznivci sportů a zábavy, stejně jako milovníci mondénních horských hotelů.

Informace

GPX soubor
formát gpx (27.23 KB)
Razítkovací hra Pohádkové Krkonoše
Pohádkové Krkonoše

Výlety, dobrodružství, zábava a pohádkové zážitky pro celou rodinu v Krakonošově revíru. Sbírejte razítka na skvělých místech a vyhrávejte ceny.

Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Naplňte rodinný čas v Krkonoších pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím. Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali trasy, připravili dobrodružný lov razítek a víme, kam se schovat při špatném počasí.