Stezka Krkonoše
Share

Zážitky bez lyží v Krkonoších

Zimní krkonošská pohádka se nepíše jen pro lyžaře a běžkaře. Sněhovou nadílku si můžete užít na mnoho způsobů. Poradíme vám, co všechno můžete během zimní dovolené v Krkonoších zažít. Vyrazte sáňkovat nebo na krátkou zimní procházku!

A když počasí nepřeje venkovním radovánkám? Schovejte se do muzeí, bazénů nebo aquaparků.

Do korun stromů a za zimními výhledy

Stezka korunami stromů Krkonoše je otevřená celoročně a nabízí pohodový a poučný program třeba na odpoledne po lyžovačce. Vystoupejte do výšky 45 metrů, užijte si adrenalinové zastávky i mnoho všetečných otázek, které zaujmou malé i velké. 

Hlídka na Stráži je název vyhlídkového lesoparku nad Rokytnicí nad Jizerou. Stojí zde 6 nových originálních vyhlídek, které můžete s opatrností zdolat i v zimě. Nabídnou úchvatný pohled na rokytnické údolí i celé západní pohoří. Příjemnou procházkou po vrstevnici sem dojdete z Františkova. 

Vše o stezce Vše o Hlídce

Sáňkařské dráhy

Ve Špindlu a v Janských Lázní fungují skvělé sáňkařské dráhy. Jízda dlouhá několik kilometrů bude děti bavit. Ty starší vezměte na speciální noční jízdy. Sáňkařská dráha ve Špindlu je osvětlená, po Černohorské sáňkařské cestě pojedete s čelovkami a průvodcem. 

Když je Krakonoš štědrý na sněhovou nadílku, dá se u nás všem sáňkovat a pekáčovat skoro na každém kopci. Podívejte se na naše tipy, kam s bobem nebo kluzákem vyrazit, pokud to nejde zrovna na louce vedle hotelu. 

Vše o sáňkování

Snowtubing

Jízda ve sněhovém korytě na gumě je oblíbenou zábavou pro malé i velké. Vyzkoušejte ji třeba ve Snowtubing Live parku Formánky v Janských Lázních, nebo ve SnowtubingParku Bedřichov ve Špindlu. 

Vše o snowtubingu

Bobové dráhy

Krkonošské bobovky jsou v provozu celoročně, určitě vyzkoušejte i v zimě a užijte si výhled na zasněženou krajinu, než se spustíte šusem dolů. Zkuste třeba tu nejstarší, technicky jedinečnou bobovku ve Špindlu. Nebo tu nejdelší - bobovou dráhu Berta Mladé Buky. 

Všechny krkonošské bobovky

Pěšky to jde i v zimě

Třpytící se závěje, do kterých se jde zabořit až po pás, sníh křupající pod nohama, to jsou zimní Krkonoše. Vezměte děti na krátkou zimní procházku. Když ji spojíte s koulovačkou nebo házením sněhu a ledu do Labe, budou určitě nadšené a vy si pročistíte hlavu. 

Ideální je třeba kolem Bílého Labe ve Špindlu. V Harrachově se zase můžete projít podél Mumlavy k vodopádu a dál až na Krakonošovu snídani. Z Benecka se projděte k rozhledně Žalý a zpět sjeďte na sáňkách. 

Zimní pěší trasy

Bazény a aquaparky

Kromě mnoha krytých bazénů, ať už veřejných, nebo těch hotelových, které můžete ale také v mnoha případech využít, doporučujeme dva aquaparky ve Špindlu. Aquapark Špindl se nachází naproti lanovce na Medvědín. Nabízí 3 tobogány včetně člunového, divokou řeku nebo vířivku. Zaslouženou relaxaci si užijete v saunách, na masážích nebo v solné jeskyni. Wellness centrum Bedřichov zajistí dětem zábavu ve vodním ráji, rodičům odpočinek a péči v rámci wellness zóny. 

Vše o koupání

Muzea a exkurze

I pod střechou jde v Krkonoších zažít mnoho hezkého. Objevte některé z krkonošských muzeí, seznamte děti s naší cenou přírodou, historií nebo kulturou. Doporučujeme také zajímavé interaktivní exkurze, během kterých budou děti vtáhnuty přímo "do děje". V Rautisu v Poniklé si vyzkouší výrobu vánočních ozdobiček, ve Sklárně Novosad a syn se podívají, jak se fouká sklenička. 

Zážitky pod střechou

Další články

Nabízejí úkryt poutníkům po krkonošských hřebenech. Umožní bezpečně spočinout v horské krajině, jejíž počasí je vrtkavé a zaskočit může nejednoho z nás.
Babí léto přeje výletům. Vyvezte se některou z lanovek a rozběhněte se po podzimem zbarvených krkonošských hřebenech.
Letošní podzim nabízí místo plískanic a mlhy barevné sluneční lázně. Čerstvý vzduch vybízí k pohybu, a tak s vděčností využíváme každý volný den k úniku do přírody. S dětmi utečte do Krkonoš.