Krkonoše ze sedla kola
Share

Poznejte Krkonoše na kole

Nebojte se vyrazit na kolo do nejvyšších hor. Krkonošská krajina je členitá a nabízí mnoho cyklovýletů, ať už se chcete lehce projet údolím pod dohledem krkonošských velikánů, nebo šlápnout do pedálů a překonat své limity dlouhým stoupáním na jejich vrcholy. 

Více než 900 km cyklotras vás provede přírodou, kterou jinde neuvidíte

A pokud máte pochybnosti, v tomto článku najdete vše, co potřebujete o cyklistice v Krkonoších vědět. 

Informace

Ke stažení
formát pdf (3.2 MB)
Krkonoše na kole, výhled

Užijte si božské výhledy a nekonečné sjezdy do údolí

Nebudeme si lhát - v Krkonoších je to na kole dřina. A výzva. Kopcům se v horách nevyhnete. Ale můžete si nechat pomoci! Na vrcholy se nechte vyvézt Krkonošskými cyklobusy či jednou z lanovek. Vychutnejte si hřebenové cyklotrasy s výhledy, které ze sedla kola jinde neuvidíte. A potom se pusťte bezstarostným dlouhým sjezdem zpět do údolí. 

Vyberte si z doporučených tras

Věděli jste, že na území národního parku můžete na kole využívat pouze silnice a místní komunikace? Právě proto vede mnoho tras po asfaltových cestách. Ale mnoha dalším uděluje Správa KRNAP výjimku. Vy tak získáváte možnost projet se jedinečnou krajinou. Využijte ji! Pokochejte se a než sjedete do údolí, zastavte se na některé z horských bud. Nabízíme vám více než 60 zpracovaných tipů na cyklistické výlety i dlouhé sjezdy. 

Chci si vybrat trasu

Naklopte zatáčky v bikeparku nebo na tracku

Za poklidnými projížďkami, výhledy a pohodovými sjezdy jste nepřijeli? Krkonošské kopce nabízejí také technické trasy, přírodní traily nebo bikeparky, kde se můžete trochu vyřádit. 

Přehled bikeparků a tracků

Vyvezte se Krkonošskými cyklobusy na hřebeny

V provozu 27. května - 1. října 2023

Cyklobusy propojují pohoří od Harrachova až po Malou Úpu a Žacléř. Slouží i pěším, jsou tu pro všechny a leckdy vás dovezou i na místa, kam byste se běžným spojem nedostali. Sledujte aktuální jízdní řády a využijte 7 linek při plánování výletů. 

Jízdní řády cyklobusů

Lanovky vyvezou i kolo nebo kočárek

S cestou vzhůru vám mohou také pomoci lanovky s letním provozem. Vyvezou vás i vaše kolo na krkonošské vrcholy, výhledům na dosah. Třeba na Černou horu, Medvědín nebo Portášky. Mimo hlavní sezonu se může jejich provoz měnit, či otevírat pouze na víkendy. Proto si vždy před cestou ověřte aktuální situaci. 

Přehled lanovek

Z Kořenova přes tři rozhledny do Jilemnice

Mnoho z tras, které na webu najdete, jsme osobně projeli a natočili, podívejte se na náš YouTube kanál Krkonoše Svazek. Získáte konkrétní představu o terénu, povrchu i krajině, kterou budete projíždět.  

Další články

Výjimečnost krkonošské krajiny, chráněné národním parkem, přesahuje hranice naší země. A přitom je jako stvořená k aktivnímu prožití. Vyberte si z naší nabídky připravených zážitků a služeb.
Užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku. Horské cesty pod nohama a v jejich cíli jeden z pivních speciálů.
Pojďte s dětmi do Pohádkových Krkonoš! Poznejte spolu jedinečnou přírodu i zábavná místa v nejvyšších horách, sbírejte razítka a užijte si výlety ušité dětem na míru.