Zámek ve Vrchlabí
Mapa
Share

Podkrkonošský okruh

Vrchlabí - Jilemnice - Libštát - Nová Paka - Hostinné - Vrchlabí

Nenáročná trasa vám předvede krásy Podkrkonoší. Provede vás podhorskými vesnicemi s roubenými chalupami a statky i historickými městy, kolem renesančních zámků ve Vrchlabí, Horní Branné a Jilemnici, přes historické náměstí s mluvícími obry v Hostinném... Lahůdkou cesty jsou malebné vyhlídky na kopcovitou krajinu kolem hradu Pecka.

Z vrchlabského náměstí TGM se vydejte Krkonošskou ulicí a poté po cyklotrase č. 22, která vás povede přes Horní Brannou do Jilemnice. Odtud dále pokračujte po cyklotrase č. 4171 přes Mříčnou až do Libštátu. Tady odbočte vlevo a po silnici č. 283 jeďte podél říčky Olešky přes Bělou u Staré Paky, Ústí u Staré Paky a dále na Roškopov, Starou Paku a Novou Paku. Po průjezdu Novou Pakou se napojíte na cyklotrasu č. 4096 a přes Bělou u Pecky a Pecku dojedete až do Horní Brusnice. V Horní Brusnici odbočte vlevo na cyklotrasu č. 4086, která vás povede přes Mostek, Debrné až do Hostinného. Z Hostinného vás vyvede Labská cyklotrasa č. 2, ze které záhy odbočíte vpravo na Prosečné a Lánov. Místní cyklostezka spojující Lánov s Vrchlabím vás doprovodí do cíle naší trasy.

Informace

Lokalita
GPX soubor
formát gpx (500.32 KB)
Cyklobusy
Krkonošské cyklobusy

Turistické linky propojují celé pohoří. Nechte se vyvézt na vrcholy, projeďte hřebenové trasy a pusťte se dlouhým sjezdem zpět do údolí.

Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali vhodné trasy, připravili lov razítek, víme, kam se schovat při špatném počasí. Společný rodinný čas naplníte pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím.