Procházka po Rokytnici nad Jizerou
Mapa
Share

Procházka po Rokytnici nad Jizerou

Příjemná procházka s krásnými výhledy, kterou zvládnete i s kočárky nebo odrážedly. Poznáte zajímavá místa v Rokytnici a posedíte u kapličky, odkud dohlédnete na nejvyšší horu Libereckého kraje – Kotel. Ačkoliv závěrečná část vede po silnici, cestu si zpestříte návštěvou cukrárny nebo zastávkou na dětském hřišti. Zábavu i poznání také zajistí dvě značené stezky – Okolo Rokytnice (šikmá zelená) a Stezka Rokytnických rodáků (šikmá červená).

Budova radnice – Rokytnice n. Jiz. - nám. – vlevo po silnici – za poštou vpravo po šikmé zelené značce – kostel sv. Michaela – vpravo – na křižovatce vlevo nahoru – po 300 m vpravo – rozcestník na Hadím vrchu – kaplička na Kostelním vrchu – Horní Rokytnice - náměstí – vpravo po silnici – dětské hřiště u Sportovní haly – budova radnice

  • Délka: 5,2 km
  • Zajímavosti: Radnice a radniční věž, náměstí – Kostel sv. Michaela – Kaplička na Kostelním vrchu – Tematická stezka Okolo Rokytnice – Stezka Rokytnických rodáků – Budova bývalé textilky
  • Možnosti občerstvení: Restaurace ROKY – Hospůdka U Vocta – Restaurace U Mojmíra – Cukrárna U Pata a Mata
  • Doprava: Linkovými autobusy z Vrchlabí, Jablonce nad Jizerou a Harrachova, v létě linkou č. 1 Krkonošských cyklobusů
  • Parkování: Parkoviště Tesco Dolní náměstí
  • TIP: Než vyrazíte, zahřejte se výstupem na radniční věž vysokou 37 metrů. Se staršími dětmi, které se nezaleknou dalšího stoupání, si okruh prodlužte o Pašeráckou stezku.   

Informace

Razítkovací hra Pohádkové Krkonoše
Pohádkové Krkonoše

Výlety, dobrodružství, zábava a pohádkové zážitky pro celou rodinu v Krakonošově revíru. Sbírejte razítka na skvělých místech a vyhrávejte ceny.

Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali vhodné trasy, připravili lov razítek, víme, kam se schovat při špatném počasí. Společný rodinný čas naplníte pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím.