SkiResort ČERNÁ HORA - PEC
Share

Nejen na lyže s dětmi do Krkonoš

Pokud jste si pro první jízdu vašich dětí vybrali Krkonoše, máme velkou radost. Poradíme, do jakého areálu s nimi vyrazit, aby byl kopec pro ně tak akorát, sjezdovka dost široká, lyžařská škola připravená pomoci, zkrátka aby to byla láska k lyžím na první svezení.

U Friesových bud

Doporučené lyžařské areály

Mladé Buky

Areál nabízí klidné svahy bez davů lidí, tedy ideální podmínky pro výcvik malých sjezdařů. Děti také potěší ski park a bobová dráha Berta, která je v provozu celoročně. 

Dolní Dvůr

Ski Family areál v Dolním Dvoře již svým názvem napovídá, že rodiny s dětmi jsou zde vítány. Červené a modré sjezdovky mají mírný sklon, připraven je také Kid Park. Cestou na svah nebo naopak po lyžovačce se zastavte u kostela sv. Josefa a zaposlouchejte do melodií místní unikátní Zvonkohry

Strážné

Klidné středisko ve středních Krkonoších nabízí mírné svahy a veškeré potřebné zázemí. Využít můžete 4 vleky i cvičný  svah s dětským vlekem v blízkosti modré sjezdovky. 

Skiareál Strážné

Vrchlabí

Na Kněžickém vrchu najdete hned dva lyžařské areály Kebrlák a Kněžický vrch. Oba disponují sedačkovou lanovkou s pojízdným pásem a kopec je tak akorát dlouhý pro trénink prvních obloučků. Ještě než budou vypilovány, využijete buď koberec nebo pomu v areálu Kebrlák. 

Ve volném dni mezi lyžováním nebo při špatném počasí navštivte s dětmi ve Vrchlabí Krkonošské muzeum.

Benecko

Nejen vyžití na lyžích nabízí vzdušné lázně v Krkonoších. Celkem 3 dětské parky jsou připraveny i na ty nejmenší lyžaříčky. Ve Family aréně využijte jeden z nejdelších pojízdných pásů v Krkonoších - měří 100 metrů! Kromě toho tu můžete pohodlně bobovat či sáňkovat, zkusit sjet na lyžích dobrodružnou překážkovou dráhu, samozřejmostí je snowtubing. Benecko je zkrátka ideálním místem pro zimní rodinnou dovolenou. 

Skiareál Benecko

Vítkovice v Krkonoších

Svezte se Prezidentským expressem ve skiareálu Aldrov. Je perfektní pro dětské lyžaře, kteří už obstojně sjedou pěkný kopec. Sjezdovka je tak akorát dlouhá a dostatečně široká, lanovka vybavená pojízdným pásem. 

Paseky nad Jizerou

I v Pasekách si užijete báječnou rodinnou lyžovačku. Příjemné sjezdovky i ceny vás potěší. Svezou vás 2 sedačkové lanovky, začátečníky i 2 lyžařské pásy. Už vaše děti někdy viděly pohyblivý betlém? V muzeu Památník zapadlých vlastenců v Pasekách jeden takový mají, zajděte se tam podívat. 

Vysoké nad Jizerou

Skiareál Šachty nabízí pouze modré a červené sjezdovky, tedy ideální obtížnost pro menší lyžaře. 100% ploch sjezdovek je technicky zasněžováno, o sníh se tu tedy bát nemusíte. 

Čtěte také
SkiResort ČERNÁ HORA - PEC
Krkonošské sjezdovky patří mezi naši špičku. Jsou nejdelší, skvěle upravené, střediska moderně vybavená pro vaše maximální pohodlí. Pojďte oprášit zimní výbavu do Krkonoš!

Non - ski zážitky s dětmi

Poradíme, co všechno můžete s dětmi během zimní dovolené v Krkonoších zažít. Co když si chcete od lyží odpočinout? Vyrazte sáňkovat nebo na krátkou zimní procházku! A když počasí nepřeje venkovním radovánkám? Schovejte se do muzeí, bazénů nebo aquaparků.

Sáňkařská dráha Černá hora

Sáňkařské dráhy

Ve Špindlu a v Janských Lázní fungují skvělé sáňkařské dráhy. Jízda dlouhá několik kilometrů bude děti bavit. Ty starší vezměte na speciální noční jízdy. Sáňkařská dráha ve Špindlu je osvětlená, po Černohorské sáňkařské cestě pojedete s čelovkami a průvodcem. 

Když je Krakonoš štědrý na sněhovou nadílku, dá se u nás všem sáňkovat a pekáčovat skoro na každém kopci. Podívejte se na naše tipy, kam s bobem nebo kluzákem vyrazit, pokud to nejde zrovna na louce vedle hotelu. 

Snowtubing Park Bedřichov

Snowtubing

Jízda ve sněhovém korytě na gumě je oblíbenou zábavou pro malé i velké. Vyzkoušejte ji třeba ve Snowtubing Live parku Formánky v Janských Lázních, nebo ve SnowtubingParku Bedřichov ve Špindlu. Možností je ale více, podívejte se na stránku Snowtubing

Bobová dráha Špindlerův Mlýn

Bobové dráhy

Krkonošské bobovky jsou v provozu celoročně, určitě vyzkoušejte i v zimě a užijte si výhled na zasněženou krajinu, než se spustíte šusem dolů. Zkuste třeba tu nejstarší, technicky jedinečnou bobovku ve Špindlu. Nebo tu nejdelší - bobovou dráhu Berta Mladé Buky. 

Mumlavský vodopád

Pěšky to jde i v zimě

Třpytící se závěje, do kterých se jde zabořit až po pás, sníh křupající pod nohama, to jsou zimní Krkonoše. Vezměte děti na krátkou zimní procházku. Když ji spojíte s koulovačkou nebo házením sněhu a ledu do Labe, budou určitě nadšené a vy si pročistíte hlavu. 

Ideální je třeba cesta Labským dolem nebo kolem Bílého Labe ve Špindlu. V Harrachově se zase můžete projít podél Mumlavy k vodopádu a dál až na Krakonošovu snídani. Z Benecka se projděte k rozhledně Žalý a zpět sjeďte na sáňkách. 

Aquapark Špindlerův Mlýn

Bazény a aquaparky

Kromě mnoha krytých bazénů, ať už veřejných, nebo těch hotelových, které můžete ale také v mnoha případech využít, doporučujeme dva aquaparky ve Špindlu. Aquapark Špindl se nachází naproti lanovce na Medvědín. Nabízí 3 tobogány včetně člunového, divokou řeku nebo vířivku. Zaslouženou relaxaci si užijete v saunách, na masážích nebo v solné jeskyni. Wellness centrum Bedřichov zajistí dětem zábavu ve vodním ráji, rodičům odpočinek a péči v rámci wellness zóny. 

Rautis

Muzea a exkurze

I pod střechou jde v Krkonoších zažít mnoho hezkého. Objevte některé z krkonošských muzeí, seznamte děti s naší cenou přírodou, historií nebo kulturou. Doporučujeme také zajímavé interaktivní exkurze, během kterých budou děti vtáhnuty přímo "do děje". V Rautisu v Poniklé si vyzkouší výrobu vánočních ozdobiček, ve Sklárně Novosad a syn se podívají, jak se fouká sklenička. 

Výběr všech aktivit pod střechou najdete na stránce Když počasí nepřeje. 

Další články

Skiareál Špindlerův Mlýn
Podívejte se, jaká jsou platná omezení, kterými se musíme v zimních střediscích řídit.
Start lyžování na Černé hoře
Je to tady! Lyžařská sezona v Krkonoších začíná už tento pátek 3. prosince. Pojeďte se po dvou letech sklouznout právě k nám.
Spartak Rokytnice
Rokytnice nad Jizerou nabízí sportovní lyžování pro celou rodinu na téměř 17 km sjezdových tratí všech úrovní. Ráj pro všechny sportovní rodiny!