Naše Krkonoše Podcast Radek Drahný
Share

Naše Krkonoše 2022

Pusťte si Krkonoše do ucha! V roce 2022 jsme vám představili novinku - rozhovory se zajímavými hosty, jejichž prostřednictvím máte možnost poznat přírodní, historické i kulturní dědictví Krkonoš. 

Podcast s názvem Naše Krkonoše - rozhovory z hor měl v uplynulém roce celkem 11. dílů. Pokud vám některý utekl, nevadí, vrátit se k němu můžete kdykoliv. 

Již nyní pro vás připravujeme další díly, další příběhy a místa. Sledujte nás i v sezoně 2023.

 

Jiří Louda

Podcast Naše Krkonoše přinesl v roce 2022 rozhovory se zajímavými osobnostmi

Níže vám přinášíme krátké představení jednotlivých dílů za rok 2022 s prokliky k poslechu i sledování. Všechny je najdete pod názvem Naše Krkonoše v aplikaci Spotify, Google Podcast nebo na YouTube. 

V lednu jsme otevřeli druhou sezonu rozhovorů, s novou grafikou a novými příběhy. Sledujte a poslouchejte nás i nadále!

Čtěte také
Podcast Naše Krkonoše pro vás připravujeme již třetí sezonu. Během té doby vzniklo 21 rozhovorů s osobnostmi, které prožívají v Krkonoších své životní příběhy.

11. díl - Sběratel s instinktem na talenty

Aleš Suk

Poslední díl roku 2022 nás přivedl na místo, které doslova dýchá láskou ke sportu. Setkali jsme se s panem Alešem Sukem v krásném Muzeu lyžování v Dolní Branné. Svým celoživotním aktivním přístupem si získal uznání jako trenér i sběratel. Dozvíme se od něho, jak se rodí hvězdy sportu?

Spotify  YouTube 

Google Podcasty

10. díl - Houpačky z hor

Lukáš Neklan

Odhoďte všechny strasti jediným jednoduchým pohybem - zhoupnutím! Načerpejte energii krajiny a sílu stromů. Vždyť stromy jsou jedny z nejmajestátnějších prvků naší přírody. Tiše nám pomáhají energeticky, ale i fyzicky. Daleko víc nám prozradí Lukáš Neklan aneb Datel, který svým pozitivním životním přístupem, odbornou prací a radostí z přírody stojí za projektem Houpačky z hor. Přidáte se k objevování míst v Podkrkonoší?

Spotify Youtube

Google Podcasty

9. díl - DOTEK - koncept udržitelnosti

Hana Kulichová

Některá setkání jsou o umění, jiné zase o inspiraci a přírodě, nebo úžasném životním příběhu. Rozhodli jsme se propojit vše dohromady. Pozvání do podcastu Naše Krkonoše přijala úžasná žena a spoluzakladatelka neziskové společnosti s názvem DOTEK, paní Hanka Kulichová. Možnosti edukace jsou nespočetné, tak jako i nejskloňovanější téma, které souvisí s udržitelností a jak nežít na dluh. Poslechněte si rozhovor, který vám umožní doslova dotek s uvědomělým konceptem. Budete si ho chtít osvojit též.

Spotify  YouTube

Google Podcasty

8. díl - To byl ale veselý výlet!

Lenka a Pavel Klimešovi

Podzimní sezónu zahájíme rozhovorem ve Východních Krkonoších, konkrétně v Horním Maršově. Budeme mluvit s paní inženýrkou a spoluzakladatelkou úspěšně se rozvíjející firmy Veselý výlet - s paní Lenkou Klimešovou. Ona, společně se svým manželem - doktorem přírodních věd Pavlem Klimešem, vytváří hodnotné kroky pro zaznamenávání historie, tvorbu naučných turistických stezek nebo kolekci nádherných dobových fotografií.

Spotify  YouTube

Google Podcasty

7. díl - Ochrana, rovnováha a respekt

Radek Drahný

Letní díl Podcastu Naše Krkonoše vás vytáhne ven, do přírody s božským výhledem na majestátní Sněžku. Stojí tedy za to, pustit si ho nejen do ucha, ale také shlédnout. Společně s mluvčím Správy Krkonošského Národního parku, Radkem Drahným, se zaměříme na floru a faunu, která je v největším bujení. V rozhovoru je jednoduše a mile shrnuto to nejdůležitější, co by měl o krkonošské přírodě vědět každý z nás. Co je na Sněžce tak výjimečného? Jaké jsou tři základní fenomény Krkonoš? Tyto a mnohé další otázky si nechte zodpovědět jedním z nejpovolanějších. 

Spotify YouTube

Google Podcasts

6. díl - Celoživotní nasazení

Ludvík Strejček

Horská služba je důležitou součástí hor, díky které si můžeme být jistější svými cestami za dobrodružstvím v kopcích. Je to společenství, které historicky vzniklo jako dobrovolná pomoc kamarádům v ohrožení života. V šestém díle podcastu je naším hostem pan Ludvík Strejček, vysloužilý člen horské služby ve Špindlerově Mlýně. Celý svůj život zasvětil pomoci lidem, kteří se ocitli ve spárech drsných podmínek Krkonoš.

Spotify  YouTube

Google Podcasts

5. díl - Meteorologie, létání a hory

Alena Zárybnická

V našem pátém díle podcastu navštívíme knihovnu ve Špindlerově mlýně, kde se potkáme s charismatickou a energickou meteoroložkou České Televize, paní Alenou Zárybnickou. Budeme se věnovat nejen počasí v Krkonoších, ale i inspirující ženě, která předpovědi a horám zasvětila svůj život.

Spotify  YouTube

Google Podcasts

4. díl - Zůstaňte na cestě

Michal Skalka

Čtvrtý díl podcastu věnujeme prostor ekologii. Ke slovu se dostane vedoucí ekologické výchovy Správy KRNAP Ing. Michal Skalka. V souvislosti s oslavou 59. výročí od vzniku Krkonošského národního parku bude tento díl víc než pocta vědomostem a odborníkům. Navštívíme architektonický skvost s názvem KRTEK, který najdete ve Vrchlabí. Budeme se věnovat floře, fauně a důležitosti porozumění, že pravidla, která se týkají ochrany přírody nejsou PROTI NÁM! Pojďme se dozvědět více, probuďme v sobě hrdost, protože Krkonoše jsou jedinečné.

Spotify  YouTube

Google Podcast

3. díl - Malebné Paseky nad Jizerou

Andrea Bariaková

Třetí díl našeho podcastu jsme usadili do malebné dědiny Paseky nad Jizerou. Navštívili jsme Památník zapadlých vlastenců, který najdete uprostřed krásné přírody s působivým výhledem na západní Krkonoše. Naším hostem a průvodkyní je paní Andrea Bariaková, která je živou duší muzejního prostoru. Nechte se provést historií zapadlých vlastenců, poznejte kolíbku nadaných hudebníků a smyčcových virtuózů. Objevte s námi místo, které rozhodně stojí za návštěvu a váš zájem.

Spotify  YouTube 

Google Podcasts

2. díl - Perlařina z Poniklé

Marek Kulhavý

V druhém díle podcastu nás přivítal pan Marek Kulhavý z Poniklé, kde provozuje rodinnou perlařskou výrobu značky Rautis. Ozdoby, které jsou celosvětově známé a oceněné UNESCEM, nás fascinovaly způsobem výroby, nadšením zaměstnanců a samotným majitelem z kterého čiší pohoda a nadhled. Vydejte se s námi po stopách perlařské výroby z Poniklé, dejte si skvělou kávu v kavárně Nad věcí a hlavně : ,, No press! ''

Spotify  YouTube

Google Podcasts

1. díl - Osídlení Krkonoš

Jiří Louda

První díl podcastu věnujeme pozornost historikovi Krkonošského muzea Jiřímu Loudovi. Společně s ním odhalíte okrajově historii osidlování v Krkonoších. Dozvíte se něco o historických reáliích osobností, které přispěli ke zvelebování Krkonoš, a poznáte, jaká fascinující persona může být moderní historik těchto dní. 

Spotify  YouTube

Google Podcasts

Pilotní díl

Představí celý koncept i jeho průvodkyni. Seznamte se s hlasem a příběhem Márie Maťkové.

Spotify  YouTube

Google Podcasts

Další články

Výjimečnost krkonošské krajiny, chráněné národním parkem, přesahuje hranice naší země. A přitom je jako stvořená k aktivnímu prožití. Vyberte si z naší nabídky připravených zážitků a služeb.
Užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku. Horské cesty pod nohama a v jejich cíli jeden z pivních speciálů.
Pojďte s dětmi do Pohádkových Krkonoš! Poznejte spolu jedinečnou přírodu i zábavná místa v nejvyšších horách, sbírejte razítka a užijte si výlety ušité dětem na míru.