Houpačka Vysoké nad Jizerou
Share

Houpačky z hor

Podlehněte kouzlu korun stromů! Potěšte se bezstarostným houpáním na jedinečných, ručně vyráběných, a v různých místech na stromech zavěšených houpačkách. Objevte krkonošskou krajinu z ptačí perspektivy, užijte si atmosféru zajímavých, klidných míst a čistou radost. 

Informace

Houpačky z hor

Výhledy pod korunami stromů

Díky zkušeným arboristům, profesionálům pečujícím o stromy, vznikl projekt Houpačky z hor. Prostřednictvím něj předávají radost z výhledů pod korunami stromů dál. 

Zázemí k radovánkám umožňuje houpačka Jasanka zavěšená na jasanu nad Jilemnicí. Je viditelná při cestě na silnici Valteřice – Jilemnice a nabízí výhled na Hrabačov a Štěpanice. Letitá bříza nad Víchovou poskytla možnost zavěšení houpačky Břízka. Výhled je z ní snad do všech světových stran. Je součástí naučné Víchovské stezky za Kavánovými obrazy a ideální k výletu pro rodiny s dětmi. 

Čtěte také
Jaro v Dolní Kalné
Objevte spolu s námi podhorské cesty a cestičky, na kterých si užijete klid, bublání potůčků a šumění lesa. Kontrasty, které kouzlí jarní příroda na horách, nabízejí zase úplně jiné výhledy na jejich hřebeny.

Nevšedním místem pro houpačku Singáčka je malebné údolí Jizery. Tamní výhled směřuje na sídlo české firmy Singing Rock, která věnuje horolezecká lana vlastní výroby na další Houpačky z hor. 

Krásný buk v Horních Štěpanicích, rostoucí na okraji lesa, obdaruje báječným zhoupnutím ale i výhledy do kraje. Vypravit se za houpačkou Bukovka můžete při pěším výletu z Jilemnice na Benecko.

Dva mladé stromy javoru ve Vysokém nad Jizerou vytváří zázemí pro Houpačku pro dva. Krásný výhled na Kotelní jámy vychutnáte z houpačky na Cestě Havlase Pavlaty.

Jírovec a lípu nad Horní Kalnou, chráněné osamělým křížem, potkáte při cestě na hřeben mezi Horní Kalnou a Kunčicemi nad Labem. Zde zažijete nadpozemské zhoupnutí a jedinečné výhledy na Houpačce u kříže mezi lány.

Dokonce i dvě Houpačky v aleji najdete na jednom místě v památné dubové aleji ve Vrchlabí – Hartě. Stromořadí, vytvářející cestu k bývalému zámečku v Hartě, čítá třiaosmdesát nádherných dubů letních.

Zhoupnout se v korunách dubu ve Vrchlabí můžete na Houpačce na rozcestí nad městským parkem. 

Přesná poloha všech houpaček

Autoři fotografií: 

  • Úvodní fotografie: Marta Mendřická
  • Další fotografie: Lukáš Neklan, Houpačky z hor

Další články

Albrecht z Valdštejna
Vydejte se na putování s jednou z nejvýznamnějších postav evropských dějin na přelomu 16. a 17. století.
Sněžka
Pouť krkonošská zásadně ovlivnila Máchovo další dílo. Romantická a zároveň drsná krajina hor mu byla inspirací. Vydejte se v jeho stopách a nechte se i vy unést májovou krkonošskou přírodou.
Pohádkové Krkonoše
Pojďte s dětmi do Pohádkových Krkonoš! Navštivte zajímavá místa, sbírejte razítka, najděte poklad při dobrodružných hledačkách, poznejte jedinečnou a vzácnou přírodu Krkonoš.