Houpačky z hor
Share

Houpačky z hor

Podlehněte kouzlu korun stromů! Potěšte se bezstarostným houpáním na jedinečných, ručně vyráběných, a v různých místech na stromech zavěšených houpačkách.

Objevte krkonošskou krajinu z ptačí perspektivy, užijte si atmosféru zajímavých, klidných míst a čistou radost. 

Informace

Houpačky z hor

Výhledy pod korunami stromů

Díky zkušeným arboristům, profesionálům pečujícím o stromy, vznikl projekt Houpačky z hor. V práci stráví hodně času v korunách stromů, často zasazených do krásné krajiny, v místech s výhledem. Houpačka dá kolemjdoucím důvod tu na chvíli zastavit. Někomu se možná stane cílem výletu. A pozná tak jedinečné, klidné místo mimo obydlí, na které by možná jinak nikdy nepřišel. Autoři projektu tímto způsobem předávají radost z výhledů pod korunami stromů dál. 

Kde houpačky hledat

Zázemí k radovánkám umožňuje houpačka Jasanka zavěšená na jasanu nad Jilemnicí. Je viditelná při cestě na silnici Valteřice – Jilemnice a nabízí výhled na Hrabačov a Štěpanice. Letitá bříza nad Víchovou poskytla možnost zavěšení houpačky Břízka. Výhled je z ní snad do všech světových stran. Je součástí naučné Víchovské stezky za Kavánovými obrazy a ideální k výletu pro rodiny s dětmi. 

Nevšedním místem pro houpačku Singáčka je malebné údolí Jizery. Tamní výhled směřuje na sídlo české firmy Singing Rock, která věnuje horolezecká lana vlastní výroby na další Houpačky z hor. 

Krásný buk v Horních Štěpanicích, rostoucí na okraji lesa, obdaruje báječným zhoupnutím ale i výhledy do kraje. Vypravit se za houpačkou Bukovka můžete při pěším výletu z Jilemnice na Benecko.

Dva mladé stromy javoru ve Vysokém nad Jizerou vytváří zázemí pro Houpačku pro dva. Krásný výhled na Kotelní jámy vychutnáte z houpačky na Cestě Havlase Pavlaty.

Jírovec a lípu nad Horní Kalnou, chráněné osamělým křížem, potkáte při cestě na hřeben mezi Horní Kalnou a Kunčicemi nad Labem. Zde zažijete nadpozemské zhoupnutí a jedinečné výhledy na Houpačce u kříže mezi lány.

Dokonce i dvě Houpačky v aleji najdete na jednom místě v památné dubové aleji ve Vrchlabí – Hartě. Stromořadí, vytvářející cestu k bývalému zámečku v Hartě, čítá třiaosmdesát nádherných dubů letních.

Zhoupnout se v korunách dubu ve Vrchlabí můžete na Houpačce na rozcestí nad městským parkem. 

Zatím posledním přírůstkem do rodiny houpaček je jedna s pohádkovým názvem Večerníček nad Mříčnou.

Přesná poloha všech houpaček

Čtěte také
Objevte spolu s námi podhorské cesty a cestičky, na kterých si užijete klid, bublání potůčků a šumění lesa. Kontrasty, které kouzlí jarní příroda na horách, nabízejí zase úplně jiné výhledy na jejich hřebeny.

Lukáš Neklan o Houpačkách z hor

Naše Krkonoše Podcast

Další články

Konec listopadu byl štědrý na sněhovou nadílku i mrazivé počasí. Rolby a skútry tak bez váhání vyrazily do terénu a projely pro vás na nadcházející víkend desítky kilometrů běžkařských tras.
Je to tady! Už v pátek 1. prosince zahajujeme v Krkonoších lyžařskou sezonu. A protože tu vydatně sype, bude to luxusní svezení v ladovské krajině a podmínky, jaké na začátku zimy už dlouho nepamatujeme.
Krkonošské sjezdovky patří mezi naši špičku. Jsou nejdelší, skvěle upravené, střediska moderně vybavená pro vaše maximální pohodlí. Navíc - zimní dovolená v Krkonoších je srdeční záležitost!