Houpačky z hor
Share

Houpačky z hor

Podlehněte kouzlu korun stromů! Potěšte se bezstarostným houpáním na jedinečných, ručně vyráběných, a v různých místech na stromech zavěšených houpačkách.

Objevte krkonošskou krajinu z ptačí perspektivy, užijte si atmosféru klidných míst a čirou radost z každého zhoupnutí. Načerpejte energii krajiny a sílu stromů.

Informace

Houpačka pro dva ve Vysokém nad Jizerou

Výhledy pod korunami stromů

Díky zkušeným arboristům, profesionálům pečujícím o stromy, vznikl projekt Houpačky z hor. Pracují v korunách stromů, často zasazených do krásné krajiny, v místech s výhledem.

Stejné chvíle, jaké zavěšení mezi ševelícím listím zažívají oni, chtěli dopřát všem kolemjdoucím. Houpačka je důvodem na chvíli zastavit na místě, které byste jinak možná minuli. Někomu se stane cílem výletu. Dopřeje vám upřímnou dětskou radost z něčeho tak prostého, jako je zhoupnutí. 

Kde houpačky hledat

 

Vyzkoušeli jsme pro vás

Houpačku u kříže mezi lány

Jírovec a lípa nad Horní Kalnou stojí opuštěně mezi lány polí. Mezi kmeny schovávají křížek a tato kombinace dodává místu nadpozemskou atmosféru. Zvlášť když se vaše nohy vznesou směrem ke krkonošskému hřebeni na obzoru. 

K houpačce dojdete z Dolní Branné, Kunčic nad Labem, nebo příjemným výletem z Dolní Kalné. 

Výlet k houpačce

Houpačku pro dva

Dva mladé stromy javoru ve Vysokém nad Jizerou vytváří zázemí pro Houpačku pro dva. Nebudete se tu houpat vysoko, ale poklidně a v objetí si vychutnáte romantické chvíle i krásný výhled na Kotelní jámy. Houpačka nevisí u značené cesty, ale dojdete k ní od vysockého náměstí i ze skiareálu Větrov. Zahlédnete ji ze zelené i modré turistické trasy.

Houpačka pro dva

Houpačku na rozcestí

Je zavěšená v koruně dubu nad městským parkem ve Vrchlabí. Vede k ní mnoho cest, lesem, po lokách i mezi poli. Vyrazte k ní z Vrchlabí, Lánova, nebo k ní seběhněte ze Strážného. U houpačky je i posezení a ohniště. Užijte si ji za odpoledního sluníčka.

Ve vrchlabské částí Harta najdete další dvě houpačky, a to v dubové aleji. Stromořadí, vytvářející cestu k bývalému zámečku v Hartě, čítá třiaosmdesát nádherných dubů letních.

Houpačka na rozcestí

Houpačku Jasanka

Zhlíží na Jilemnici, Hrabačov a Štěpanice. Zahlédnete ji při cestě na silnici ve směru Valteřice – Jilemnice po vaší levé straně. Dojít k ní můžete z Valteřic nebo Jilemnice. 

Do Horních Štěpanic se můžete vypravit i za dalším zhoupnutím - obdaruje vás jím krásný buk rostoucí na okraji lesa. Visí na něm houpačka Bukovka. Využijte ji během výletu z Jilemnice na Benecko.

Jasanka

 

Houpačku Břízka

Letitá bříza nad Víchovou poskytla možnost zavěšení stejnojmenné houpačky. Výhled je z ní snad do všech světových stran. Je součástí naučné Víchovské stezky za Kavánovými obrazy a ideální k výletu pro rodiny s dětmi. 

Výlet k Břízce

Lukáš Neklan

Komu vděčíme za houpačky

Arboristovi Lukáši Neklanovi, alias Datlovi. Pracuje v přírodě, pečuje o stromy, miluje hory a umí prožít kouzlo okamžiku. Zcela nezištně a jen za účelem zprostředkovat radost, vytvořil projekt Houpačky z hor. Na místech, která sám objevil, nebo která mu doporučili známí, zavěsil jedinečné houpačky. Pečuje o ně, mění lana, když je třeba...

A každého zve k nadpozemskému zhoupnutí. 

Chcete o jeho příběhu slyšet více? Poslechněte si díl našeho podcastu, ve kterém byl hostem. 

Poloha všech houpaček

Bližší informace:

Alena Cejnarová, marketing pro Destinační společnost Krkonoše, e-mail: acejnarova@krkonose.eu, tel.: +420 775 231 136

Lukáš Neklan o Houpačkách z hor

Naše Krkonoše Podcast