Skiareál Harrachov
Share

Lyžování v západních Krkonoších

Západní Krkonoše - to je především Harrachov a Rokytnice. Ale také celá řada dalších areálů, menších rozlohou, ale výjimečných skvělými lyžařskými podmínkami a klidnou atmosférou. Které si vyberete?

Skiareál Harrachov

Skiareál Harrachov

Zázemí horského městečka a sklářské i skokanské srdce Krkonoše, to je Harrachov. Lyžařské středisko nabízí 2 sedačkové lanovky a 3 vleky vedoucí na vrchol Čertovy hory a podmínky pro lyžaře všech kategorií věkových i výkonnostních.

Info pro sezonu 2023/2024

  • Prodej skipasů bude probíhat online.
  • Pro půjčení lyží je možné využít samoobslužný Ski depot.

www.skiareal.com

Rokytnice nad Jizerou

Rokytnice nad Jizerou - ráj pro sportovní rodiny

Páté největší středisko v České republice nabízí sportovní lyžování pro celou rodinu na téměř 17 km sjezdových tratí všech úrovní. Část skiareálu na Lysé hoře zvaná Horní Domky je vhodná pro všechny náruživé lyžaře. Naopak Studenov navštěvují spíše rodiny s dětmi, začátečníci a lyžařské kurzy. Vysokohorská Rokytnice láká na rodinnou atmosféru, skvěle upravené sjezdovky, ale samozřejmě i na kvalitní služby, jako je profesionální půjčovna a skiservis.

Info pro sezonu 2023/2024

  • Skipasy pořídíte pohodlně a bez front online. Již nyní je spuštěn jejich prodej. 
  • Od této sezony budou skipasy za dynamické ceny. Nejnižší cenu si tak zajistíte včasným nákupem. 
  • Díky novým technologiím se těšte na dokonale upravené sjezdovky. 
  • K dispozici budou nové a navíc vyhřívané skidepoty.

www.skiareal-rokytnice.cz

Další zimní střediska v západních Krkonoších

Doporučujeme
V obci Vítkovice v Krkonoších nabízí skvělé lyžařské podmínky 3 skiareály - Aldrov, Vurmovka a Janova Hora.
Doporučujeme
Skiareál v Pasekách nad Jizerou nabízí lyžařům a snowboardistům rozsáhlé skvěle upravené sjezdovky, modré a červené obtížnosti. Na vrcholky vás vyvezou 2 lyžařské vleky a 2 čtyřsedačkové lanovky.
Doporučujeme
Skiareál v horské obci Benecko nabízí skvělé podmínky pro děti, začátečníky i zkušené lyžaře a snowboardisty. Zajezdit si můžete na 5,5 km sjezdovek všech obtížností a na vrcholky vás vyveze čtyřsedačková lanovka, 10 vleků a 2 dětské pásy.
Doporučujeme
Skiareál Šachty ve Vysokém nad Jizerou nabízí skvělé vyžití pro lyžaře i snowboardisty. Zajezdit si můžete na 10 sjezdovkách, modré a červené obtížnosti, a na vrcholky vás vyveze 5 vleků.
Doporučujeme
Bezvadné vyžití na lyžích i snowboardu pro zkušené sportovce i rekreační lyžaře nabízí Skiareál Kamenec v Jablonci nad Jizerou. Zajezdit si můžete na 3 sjezdovkách, modré nebo červené obtížnosti a na vrchol vás vyvezou 2 vleky.
Doporučujeme
Obec Kořenov leží na pomezí Jizerských hor a Krkonošského národního parku. V obci najdete několik menších lyžařských vleků, a v Příchovicích a Rejdicích dva lyžařské areály.
Wellness hotel Skalka, Benecko

Ubytování v západních Krkonoších

Pokud ještě nemáte zajištěné ubytování, rádi vám doporučíme. Vyberte si horskou boudu, hotel nebo apartmán. Prezentované subjekty s námi spolupracují, a proto víme, že se na jejich služby můžeme spolehnout

Areál U Čápa nabízí všestranné vyžití pro malé i velké, mladé i starší, v létě i v zimě.  Naleznete jej v Příchovicích, na pomezí Jizerských hor a Krkonoš. Budova dnešního penzionu má svůj původ v historické usedlosti z roku 1754. Původní část, kde se dnes nachází restaurace a část pokojů, byla v roce 2010 rozšířena o nové západní křídlo. Nabízí zde veškerý komfort a možnosti relaxace.

Info a rezervace

OREA Resort Sklář**** nabízí ubytování ve 171 útulných pokojích několika cenových kategoriích. Hosté mají k dispozici restauraci a bar, hotelové wellness centrum s vyhřívaným bazénem, saunu, parní lázeň, vířivku a mnoho druhů masáží. Všichni hosté mají každý den do hotelového wellness centra volný vstup.

V resortu najdete spoustu možností pro sportovní vyžití jak v zimních i letních měsících. Pro děti jsou připraveny animační programy.

Info a rezervace

Penzion Koniklec se nachází v Jestřabí v Krkonoších, obci, která se nachází přibližně deset kilometrů od malebné Jilemnice. Jestřabí je pro svoji polohu, krásnou krajinu a specifický půvab stále více vyhledávaným turisty a milovníky přírody. Návštěvníci, kteří přijíždějí za klidem, čerstvým vzduchem a krásnou přírodou se sem rádi vracejí.

Info a rezervace

Horský hotel IDOL nabízí perfektní polohu pro lyžování, skialpinismus, běžecké lyžování, turistiku i cyklistiku.

Nachází se v blízkosti lyžařského střediska Horní Mísečky, ve výšce 900 m. n. m. Tato lokalita je propojená se Špindlerovým Mlýnem sedačkovou lanovkou Medvědín.

Celoroční provoz hotelu vybízí navštívit známé lyžařské středisko v zimě i v létě. Využít můžete i vlek, který se nachází přímo nad hotelem, nebo naopak sjet do lyžařského areálu Vítkovice-Aldrov.

Info a rezervace

Labská bouda je oblíbenou zastávkou turistů mířících například k prameni Labe, na Sněžné jámy, Labský vodopád, Pančavský vodopád nebo Zlaté návrší. Nachází se v první zóně Krkonošského národního parku.

Ubytovat se můžete v komfortních pokojích s vlastním sociálním zařízením, k dispozici je zde i "spacákovna", která nabízí úžasné výhledy na Labskou rokli a klidný prostor pro přespání turistů, kteří přicházejí s vlastním spacákem a karimatkou.

Info a rezervace

Sportovně relaxační areál Wellness Hotel Skalka naleznete přímo v centru Benecka. Má kapacitu 40 lůžek a leží v bezprostřední blízkosti zimních a letních sportovních aktivit.

Sport-relax centrum Hotelu Skalka nabízí klidné prostředí a výborně vybavené prostory pro vnitřní sporty. Venku je k dispozici volejbalový kurt a udržovaný anglický trávník. Na travnatém golfovém hřišti můžete otestovat své umění, nebo se naučit základům tohoto stále populárnějšího sportu.

Info a rezervace

Apartmán Flora v samém centru Benecka je vhodný zejména pro rodiny s dětmi. Je umístěn v bezprostřední blízkosti lyžařských vleků, nedaleko upravovaných běžeckých tratí. K apartmánu lze sjet přímo na lyžích. Má mimořádně krásný výhled na hory, ale i daleko do kraje směrem k Českému ráji, Ještědu a do české kotliny.

Kavárna, restaurace, půjčovna lyžařského vybavení, lyžařské školičky, prodejna potravin a drobného zboží, pošta, autobusová zastávka – to vše se nachází do vzdálenosti 100 metrů od apartmánu.

Info a rezervace

Bližší informace:

Alena Cejnarová, marketing pro Destinační společnost Krkonoše, e-mail: acejnarova@krkonose.eu, tel.: +420 775 231 136

Další články

Výjimečnost krkonošské krajiny, chráněné národním parkem, přesahuje hranice naší země. A přitom je jako stvořená k aktivnímu prožití. Vyberte si z naší nabídky připravených zážitků a služeb.
Užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku. Horské cesty pod nohama a v jejich cíli jeden z pivních speciálů.
Pojďte s dětmi do Pohádkových Krkonoš! Poznejte spolu jedinečnou přírodu i zábavná místa v nejvyšších horách, sbírejte razítka a užijte si výlety ušité dětem na míru.