Skiareál Harrachov
Share

Lyžování v západních Krkonoších

Západní Krkonoše - to je především Harrachov a Rokytnice. Ale také celá řada dalších areálů, menších rozlohou, ale výjimečných skvělými lyžařskými podmínkami a klidnou atmosférou. Které si vyberete?

Skiareál Harrachov

Skiareál Harrachov

Zázemí horského městečka a sklářské i skokanské srdce Krkonoše, to je Harrachov. Lyžařské středisko nabízí 2 sedačkové lanovky a 3 vleky vedoucí na vrchol Čertovy hory a podmínky pro lyžaře všech kategorií věkových i výkonnostních.

Info pro sezonu 2022/2023

  • Prodej skipasů bude probíhat online.
  • Pro půjčení lyží je možné využít samoobslužný Ski depot.

www.skiareal.com

Rokytnice nad Jizerou

Rokytnice nad Jizerou - ráj pro sportovní rodiny

Páté největší středisko v České republice nabízí sportovní lyžování pro celou rodinu na téměř 17 km sjezdových tratí všech úrovní. Část skiareálu na Lysé hoře zvaná Horní Domky je vhodná pro všechny náruživé lyžaře. Naopak Studenov navštěvují spíše rodiny s dětmi, začátečníci a lyžařské kurzy. Vysokohorská Rokytnice láká na rodinnou atmosféru, skvěle upravené sjezdovky, ale samozřejmě i na kvalitní služby, jako je profesionální půjčovna a skiservis.

Info pro sezonu 2022/2023

  • Skipasy pořídíte pohodlně a bez front online. Již nyní je spuštěn předprodej. 
  • K dispozici budou nové a navíc vyhřívané skidepoty.
  • Dětské návštěvníky čeká vloni otevřený Fun park na Kaprunech. 
  • Skibusy i parkování jsou pro lyžaře zdarma (kromě parkoviště P1).

www.skiareal-rokytnice.cz

Další zimní střediska v západních Krkonoších

Doporučujeme
V obci Vítkovice v Krkonoších nabízí skvělé lyžařské podmínky 3 skiareály - Aldrov, Vurmovka a Janova Hora.
Doporučujeme
Skiareál v Pasekách nad Jizerou nabízí lyžařům a snowboardistům rozsáhlé skvěle upravené sjezdovky, modré a červené obtížnosti. Na vrcholky vás vyvezou 2 lyžařské vleky a 2 čtyřsedačkové lanovky.
Doporučujeme
Skiareál v horské obci Benecko nabízí skvělé podmínky pro děti, začátečníky i zkušené lyžaře a snowboardisty. Zajezdit si můžete na 5,5 km sjezdovek všech obtížností a na vrcholky vás vyveze čtyřsedačková lanovka, 10 vleků a 2 dětské pásy.
Doporučujeme
Skiareál Šachty ve Vysokém nad Jizerou nabízí skvělé vyžití pro lyžaře i snowboardisty. Zajezdit si můžete na 10 sjezdovkách, modré a červené obtížnosti, a na vrcholky vás vyveze 5 vleků.
Doporučujeme
Bezvadné vyžití na lyžích i snowboardu pro zkušené sportovce i rekreační lyžaře nabízí Skiareál Kamenec v Jablonci nad Jizerou. Zajezdit si můžete na 3 sjezdovkách, modré nebo červené obtížnosti a na vrchol vás vyvezou 2 vleky.
Doporučujeme
Obec Kořenov leží na pomezí Jizerských hor a Krkonošského národního parku. V obci najdete několik menších lyžařských vleků, a v Příchovicích a Rejdicích dva lyžařské areály.
Wellness hotel Skalka, Benecko

Ubytování v západních Krkonoších

Další články

Užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku. Horské cesty pod nohama a v jejich cíli jeden z pivních speciálů.
Počasí začíná přát výletům, krkonošské vršky opouštějí poslední zbytky sněhu a jarní vůně nás táhne ven. Kdy a kde můžete během výletu využít lanovku zjistíte v našem přehledu.
Na letošní prázdniny vyrazte do Krkonoš! Společný rodinný čas naplňte pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím.