Skigebiet Harrachov
Teilen

Skifahren im westlichen Riesengebirge

Westliches Riesengebirge - es handelt sich hauptsächlich um Harrachov und Rokytnice. Es gibt aber auch eine Reihe anderer Skigebiete, die zwar kleiner sind, sich aber durch ihre hervorragenden Skibedingungen und ihre ruhige Atmosphäre auszeichnen. Welche werden Sie wählen?

Skigebiet Harrachov

Skigebiet Harrachov

Harrachov ist das Herz des Riesengebirges, eine kleine Bergstadt und das Zentrum der Glasherstellung und des Skispringens. Das Skigebiet bietet 2 Sessellifte und 3 Lifte, die zum Gipfel des Teufelsbergs führen, und Bedingungen für Skifahrer aller Alters- und Leistungsstufen.

Informationen für die Saison 2023/2024

  • Die Skipässe werden online verkauft.
  • Für den Skiverleih steht ein Selbstbedienungs-Skidepot zur Verfügung.

Skigebiet Harrachov

Rokytnice nad Jizerou

Rokytnice nad Jizerou - ein Paradies für sportliche Familien

Das fünftgrößte Skigebiet der Tschechischen Republik bietet auf fast 17 km Abfahrtspisten aller Schwierigkeitsgrade sportlichen Skisport für die ganze Familie. Der Teil des Skigebiets auf dem Kahlberg (Lysá hora), Horní Domky genannt, ist für alle begeisterten Skifahrer geeignet. Studenov hingegen wird eher von Familien mit Kindern, Anfängern und Skikursen besucht. Das Hochgebirge Rokytnice lockt mit einer familiären Atmosphäre, perfekt präparierten Pisten, aber natürlich auch mit hochwertigen Dienstleistungen wie professionellem Verleih und Skiservice.

Informationen für die Saison 2023/2024

  • Ab dieser Saison werden die Skipässe zu dynamischen Preisen angeboten. Sichern Sie sich den günstigsten Preis, indem Sie frühzeitig kaufen. 
  • Dank der neuen Technologien können Sie sich auf perfekt präparierte Pisten freuen.
  • Skipässe können bequem und ohne Warteschlangen online gekauft werden. Der Vorverkauf ist bereits eröffnet. 
  • Neue und extra beheizte Skidepots werden verfügbar sein.

Skigebiet Rokytnice

Andere Wintersportorte im westlichen Riesengebirge

Empfehlenswert
Der Ort Vítkovice v Krkonoších bietet tolle Skibedingungen: 3 Skigebiete - Aldrov, Vurmovka und Janova Hora.
Empfehlenswert
Im Skigebiet Paseky nad Jizerou erwarten Skiläufer und Snowboarder ausgedehnte und perfekt präparierte Pisten der Schwierigkeitsgrade rot und blau. 2 Skiliftanlagen und 2 Sesselbahnen sorgen für einen reibungslosen Skibetrieb.
Empfehlenswert
Skiareál v horské obci Benecko nabízí skvělé podmínky pro děti, začátečníky i zkušené lyžaře a snowboardisty. Zajezdit si můžete na 5,5 km sjezdovek všech obtížností a na vrcholky vás vyveze čtyřsedačková lanovka, 10 vleků a 2 dětské pásy.
Empfehlenswert
Das Skigebiet Šachty in Vysoké nad Jizerou bietet Skiläufern und Snowboardern das ultimative Skierlebnis. Insgesamt stehen 10 Skipisten der Schwierigkeitsgrade blau und rot zur Verfügung, 5 Skiliftanlagen sorgen für einen reibungslosen Skibetrieb.
Empfehlenswert
Ungetrübte Winterfreuden auf Skiern oder Snowboards bietet das Skigebiet Kamenec v Jablonci nad Jizerou – sportlichen Skiläufern und Snowboardern, wie Sonntagsskifahrern.
Empfehlenswert
Die Gemeinde Kořenov ist an der Grenze zwischen dem Isergebirge und dem Riesengebirgsnationalpark gelegen. Im Ort gibt es mehrere kleinere Skiliftanlagen und in Příchovice und Rejdice zwei Skigebiete.

 

Wellness hotel Skalka, Benecko

Unterkunft im westlichen Riesengebirge

Wenn Sie sich noch keine Unterkunft gesichert haben, empfehlen wir Ihnen gerne eine solche. Wählen Sie eine Berghütte, ein Hotel oder ein Appartement. Die vorgestellten Betriebe arbeiten mit uns zusammen, so dass wir wissen, dass wir uns auf ihre Leistungen verlassen können.

Areál U Čápa nabízí všestranné vyžití pro malé i velké, mladé i starší, v létě i v zimě.  Naleznete jej v Příchovicích, na pomezí Jizerských hor a Krkonoš. Budova dnešního penzionu má svůj původ v historické usedlosti z roku 1754. Původní část, kde se dnes nachází restaurace a část pokojů, byla v roce 2010 rozšířena o nové západní křídlo. Nabízí zde veškerý komfort a možnosti relaxace.

Info a rezervace

OREA Resort Sklář**** nabízí ubytování ve 171 útulných pokojích několika cenových kategoriích. Hosté mají k dispozici restauraci a bar, hotelové wellness centrum s vyhřívaným bazénem, saunu, parní lázeň, vířivku a mnoho druhů masáží. Všichni hosté mají každý den do hotelového wellness centra volný vstup.

V resortu najdete spoustu možností pro sportovní vyžití jak v zimních i letních měsících. Pro děti jsou připraveny animační programy.

Info a rezervace

Penzion Koniklec se nachází v Jestřabí v Krkonoších, obci, která se nachází přibližně deset kilometrů od malebné Jilemnice. Jestřabí je pro svoji polohu, krásnou krajinu a specifický půvab stále více vyhledávaným turisty a milovníky přírody. Návštěvníci, kteří přijíždějí za klidem, čerstvým vzduchem a krásnou přírodou se sem rádi vracejí.

Info a rezervace

Horský hotel IDOL nabízí perfektní polohu pro lyžování, skialpinismus, běžecké lyžování, turistiku i cyklistiku.

Nachází se v blízkosti lyžařského střediska Horní Mísečky, ve výšce 900 m. n. m. Tato lokalita je propojená se Špindlerovým Mlýnem sedačkovou lanovkou Medvědín.

Celoroční provoz hotelu vybízí navštívit známé lyžařské středisko v zimě i v létě. Využít můžete i vlek, který se nachází přímo nad hotelem, nebo naopak sjet do lyžařského areálu Vítkovice-Aldrov.

Info a rezervace

Labská bouda je oblíbenou zastávkou turistů mířících například k prameni Labe, na Sněžné jámy, Labský vodopád, Pančavský vodopád nebo Zlaté návrší. Nachází se v první zóně Krkonošského národního parku.

Ubytovat se můžete v komfortních pokojích s vlastním sociálním zařízením, k dispozici je zde i "spacákovna", která nabízí úžasné výhledy na Labskou rokli a klidný prostor pro přespání turistů, kteří přicházejí s vlastním spacákem a karimatkou.

Info a rezervace

Sportovně relaxační areál Wellness Hotel Skalka naleznete přímo v centru Benecka. Má kapacitu 40 lůžek a leží v bezprostřední blízkosti zimních a letních sportovních aktivit.

Sport-relax centrum Hotelu Skalka nabízí klidné prostředí a výborně vybavené prostory pro vnitřní sporty. Venku je k dispozici volejbalový kurt a udržovaný anglický trávník. Na travnatém golfovém hřišti můžete otestovat své umění, nebo se naučit základům tohoto stále populárnějšího sportu.

Info a rezervace

Apartmán Flora v samém centru Benecka je vhodný zejména pro rodiny s dětmi. Je umístěn v bezprostřední blízkosti lyžařských vleků, nedaleko upravovaných běžeckých tratí. K apartmánu lze sjet přímo na lyžích. Má mimořádně krásný výhled na hory, ale i daleko do kraje směrem k Českému ráji, Ještědu a do české kotliny.

Kavárna, restaurace, půjčovna lyžařského vybavení, lyžařské školičky, prodejna potravin a drobného zboží, pošta, autobusová zastávka – to vše se nachází do vzdálenosti 100 metrů od apartmánu.

Info a rezervace

Bližší informace:

Alena Cejnarová, marketing pro Destinační společnost Krkonoše, e-mail: acejnarova@krkonose.eu, tel.: +420 775 231 136