Krkonošská pivní stezka
Share

Vyrazte s partou na Krkonošskou pivní stezku

Užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku. Utečte z města, od pracovního shonu, od dětí a možná i od partnerky. Jen vy, parta kamarádů, batoh na zádech, horské cesty pod nohama a daleké výhledy před očima. A v cíli, jako třešnička na dortu, čeká jeden z krkonošských pivních speciálů v oroseném půllitru. 

Zdolejte jedinou vysokohorskou pivní stezku v České republice!

Vychutnejte si skvělé pohoštění na horských boudách nebo exkurzi do pivovaru v doprovodu sládka. Relax pod noční oblohou nebo ve wellness už jen dokreslí dokonale komplexní prožitek.  

Informace

Fries

30 km – 5 minipivovarů – 2 noci pod horskou oblohou

Krkonošská pivní stezka nabízí 2 varianty trasy, obě jsou dlouhé něco málo přes 30 km, s velkým převýšením. Dáte si do těla! Doporučujeme proto si pochod naplánovat na víkend, začít v pátek večer a užít si ho naplno i s noclehy na horských boudách. Ať můžete k odpočinku aktivnímu přidat také pohodu pod horskou noční oblohou. Připravili jsme pro vás inspirativní program na prodloužený víkend. Pokud se „neurvete“ na tři dny v kuse, je také možné si zdolání stezky rozložit do více dní od jara do podzimu.  

Využijte možnost ubytování na jednom z pivovarů

Každý ze zapojených pivovarů má svůj příběh a přístup, jedno mají ale společné - vaří z kvalitních surovin a srdcem. A na výsledném moku je to znát - i proto je dobré mít na návštěvu každého z nich dost času. Zaručeně totiž nezůstanete jen u jednoho kousku. Navíc budete mít čas využít možnosti exkurze se sládkem a vidět proces výroby na vlastní oči.  

Ubytování na 1 noc vám nabídne Pivovar Trautenberk na Malé Úpě nebo Horský hotel Friesovy boudy nad Strážným. 

Jak zdolat stezku za víkend

Zapojené pivovary

Pivní stezka

Sbírejte razítka a vyhrajte sud nebo pobyt na horách

  • Před cestou si vytiskněte nebo v některém z informačních center v Krkonoších vyzvedněte leták Krkonošské pivní stezky.
  • Pokud se vám podaří od 1. června do 1. října 2023 obejít všechny pivovary a v každém vypít 1 pivo, získáte otvírák a navíc možnost zúčastnit se losování o super ceny. Co takhle sud jednoho ze skvělých krkonošských piv, nebo další pobyt na horách?
  • Když zvládnete v každém pivovaru 5 kousků, dostanete do letáku 5x5 razítek a za ně na potom originální tričko Krkonošské pivní stezky. 

Vytisknout leták

Pivní stezka v mobilu 

Stezkou vás provede aplikace SmartGuide. Získáte díky ní přístup k offline mapám a mnoha zajímavostem a příběhům. Stačí ji zdarma stáhnout a vyhledat Pivo v Krkonoších

Stáhnout SmartGuide

Krkonošská pivní stezka

Další články

Konec prázdnin neznamená konec dobrodružství! Horké dny odcházejí, čerstvý vzduch vybízí k pohybu. Podzimní prodloužené víkendy pojeďte s dětmi prožít do Krkonoš!
Jedinečné přírodní divadlo má reprízu každý den, ale nikdy nás nepřestane fascinovat. Pojďte se podívat, jak se krkonošská krajina probouzí, nebo naopak prožijte zlaté hodinky při slunce západu.
Babí léto přeje výletům. Vyvezte se některou z lanovek a rozběhněte se po podzimem zbarvených krkonošských hřebenech.