Jarní lyžovačka
Share

V Krkonoších se lyžuje až do Velikonoc!

Lyžování minimálně do Velikonoc slibují největší krkonošské skiareály. Díky špičkové technologii jsou pro vás schopní vykouzlit parádní svezení, i když všude kolem už vládne jaro. Využijte výhodné ceny skipasů a prázdné sjezdovky. 

Ruce ani nohy vám mrznout nebudou... A turistické i cyklistické trasy v podhůří jsou odtáté, občas trochu blátivé, ale schůdné a sjízdné.

Takže dopoledne lyžovačka, odpoledne výlet za bledulkami? Nastavte tvář slunci a přijeďte se rozloučit s lyžařskou sezonou! 

SkiResort ČERNÁ HORA - PEC

SkiResort ČERNÁ HORA - PEC

Od 1. března se v největším lyžařském resortu České republiky svezete za ceny vedlejší sezony. Dětský celodenní skipas pořídíte za 490 Kč, dospělý zaplatí od 800 Kč výše. Záleží, s jakým předstihem nakupujete a určitě se vyplatí nákup online. 

Na Černé hoře je upraveno 4 km sjezdovek, 1 lanovka a 3 vleky. Udržovány jsou také běžkařské tratě na Černé a Světlé hoře v délce 10 km.

V Peci pod Sněžkou je v provozu 7,6 km sjezdovek, 2 lanovky a 7 vleků. V denním provozu je také Live park - park s pojízdným kobercem pro děti a začínající lyžaře u dolní stanice vleku Javor.

 Info

  • Oba areály jsou v provozu v čase 8:30 - 16:00.
  • Lyžařský areál Velká Úpa je mimo provoz, ale lanová dráha na Portášky sveze pěší turisty. Jede v 8:30, 9:00 a následně každou hodinu až do 16:00.

Aktuálně ze SkiResortu

Jarní lyžovačka ve Skiareálu Špindl

Skiareál Špindlerův Mlýn

Skvělé ceny, za které si Špindl jen tak neužijete. V provozu jsou 3 lanovky, 2 vleky a 11 kilometrů sjezdovek s výškou sněhu až 30 - 80 cm. Některé sjezdovky jsou sjízdné s omezením, kontrolujte webovky skiareálu pro aktuální informace. Ranní Fresh track pro všechny milovníky manšestru a brzkého vstávání je stále k dispozici. Stejně tak zážitková jízda v rolbě.

Skibusová linka č. 1 jezdí zdarma, ovšem pouze do 15 hodin. Ostatní skibusy jsou mimo provoz. Na Horních Mísečkách jsou udržovány běžkařské tratě. 

Info

  • Areál je v provozu denně v čase 8:30 - 16:00.
  • Ceny celodenních skipasů začínají v případě online nákupu i na 740 Kč pro dospělého. Nakupujte ideálně v předstihu. 
  • Všechna 

Aktuálně ze Špindlu

Kam na výlet po lyžovačce?

Lanovkami za pěšími výlety

Ačkoliv téměř všechny lyžařské areály ukončily zimní provoz, některé pro vás spouští lanovky, aby vás vyvezly na pěší túry. 

Denně například jezdí lanová dráha Delta v Harrachově. V provozu je od 8:00 do 16:00, jede vždy v půl a celou. Na Portášky vás sveze lanovka z Velké Úpy. Jede v 8:30, 9:00 a následně každou hodinu až do 16:00. Lanovka na Lysou horu z Rokytnice nad Jizerou bude v provozu od pátku do neděle 8.-10. 3. 2024. 

Ale buďte opatrní a adekvátně vybavení - na hřebenech stále vládne zima. Především dávejte pozor na ledovku. Volte kvalitní zimní obuv, přibalte nesmeky a sledujte varování horské služby.  

Za bledulkami a vodopády

Pokud počasí přeje a chcete lyžáky vyměnit za pohorky, volte trasy v podhůří. Právě teď máte jedinečnou šanci opatrně našlapovat mezi bílými koberci bledulek a kochat se jejich něžnou krásou. Jaro je také ideálním obdobím na pozorování rozvodněných vodopádů, které vás naopak ohromí svou mohutností a divokostí.  

Za bledulkami

Za vodopády

Pod střechu, když zrovna prší

Když se obloha zatáhne na celý dlouhý den a nechce se vám lyžovat mezi kapkami deště, nebo když se po lyžovačce chcete schoulit do tepla a poznat zase něco nového, volte jednu z aktivit pod střechou. Vyzkoušejte tradiční řemesla, poznejte krkonošskou historii. 

Kam pod střechu

Bližší informace:

Alena Cejnarová, marketing pro Destinační společnost Krkonoše, e-mail: acejnarova@krkonose.eu, tel.: +420 775 231 136

Další články

Na letošní prázdniny vyrazte do Krkonoš! Společný rodinný čas naplňte pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím.
V Krkonoších je to sice často do kopce, ale cesty vedou krajinou, kterou si s dětmi zamilujete. Jak to víme? Protože jsme pro vás výlety s dětmi vyzkoušeli!
Vydejte se společně za krkonošskými výhledy, na jedinečná hřiště, krátké procházky i za společným tvořením a hraním. Tady zkrátka nuda nehrozí!