Sjezd pod Liškou
Mapa
Share

Sjezd pod Liškou

Janské Lázně - Vrchlabí

Z Janských Lázní na Černou horu vyjedete kabinovou lanovkou a během stoupání do 1.256 m n. m. si můžete užít krásné výhledy do kraje.

Za horní stanicí lanovky narazíte na cyklotrasu K19A. Odbočíte vpravo a kolem rozhledny a Černé boudy dojedete k cyklotrase K1B. Po této cestě budete míjet Kolínskou boudu, projedete Lučinami a přes rozcestí Pod Lesní boudou dojedete až k Tetřevím Boudám. Zde odbočíte vpravo na cyklotrasu K18, po které dojedete pod Lahrovy Boudy. Odbočíte vlevo na cyklotrasu K1A a sjedete k Hříběcím Boudám. Z Hříběcích Bud můžete do Vrchlabí jet přes Lánov a nebo přes Strážné. Do Strážného se vydáte po cyklotrase K1A a do Vrchlabí sjedete po silnici.

  • Délka: 24 km 
  • Povrch: trasa vede převážně po zpevněných a asfaltových cestách. Nicméně je vhodné dbát zvýšené opatrnosti, protože některé úseky cest nejsou v dobrém stavu a sjezdy jsou místy dost prudké. Zvýšenou pozornost si zaslouží úsek před Lahrovými boudami a dolní část sjezdu po silnici ze Strážného do Vrchlabí.
  • Zajímavosti: Špindlerův Mlýn, Strážné

Pokud byste se chtěli vydat přes Lánov, pak se vydejte po cyklotrase K1B, ze které odbočíte vpravo na cyklotrasu K1C. Po ní Luisiným údolím, přes Dolní Dvůr a dojedete až do Horního Lánova. V Horním Lánově u kravína odbočíte vpravo na cyklotrasu č. 4301, po které dojedete do Vrchlabí.

  • Délka: 29 km 
  • Povrch: trasa vede převážně po zpevněných a asfaltových cestách. Nicméně je vhodné dbát zvýšené opatrnosti, protože některé úseky cest nejsou v dobrém stavu a sjezdy jsou místy dost prudké. Zvýšenou pozornost si zaslouží i sjezd Luisiným Údolím.

Informace

Lokalita
GPX soubor
formát gpx (170.73 KB)
Poznejte Krkonoše na kole
Poznejte Krkonoše na kole

Nebojte se vyrazit na kolo do nejvyšších hor. Více než 900 km cyklotras vás provede přírodou, kterou jinde neuvidíte.

Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Naplňte rodinný čas v Krkonoších pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím. Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali trasy, připravili dobrodružný lov razítek a víme, kam se schovat při špatném počasí.