Sjezd pod Liškou
Mapa
Share

Sjezd pod Liškou

Janské Lázně - Vrchlabí

Z Janských Lázní na Černou horu vyjedete kabinovou lanovkou a během stoupání do 1.256 m n. m. si můžete užít krásné výhledy do kraje.

Za horní stanicí lanovky narazíte na cyklotrasu K19A. Odbočíte vpravo a kolem rozhledny a Černé boudy dojedete k cyklotrase K1B. Po této cestě budete míjet Kolínskou boudu, projedete Lučinami a přes rozcestí Pod Lesní boudou dojedete až k Tetřevím Boudám. Zde odbočíte vpravo na cyklotrasu K18, po které dojedete pod Lahrovy Boudy. Odbočíte vlevo na cyklotrasu K1A a sjedete k Hříběcím Boudám. Z Hříběcích Bud můžete do Vrchlabí jet přes Lánov a nebo přes Strážné. Do Strážného se vydáte po cyklotrase K1A a do Vrchlabí sjedete po silnici.

  • Délka: 24 km 
  • Povrch: trasa vede převážně po zpevněných a asfaltových cestách. Nicméně je vhodné dbát zvýšené opatrnosti, protože některé úseky cest nejsou v dobrém stavu a sjezdy jsou místy dost prudké. Zvýšenou pozornost si zaslouží úsek před Lahrovými boudami a dolní část sjezdu po silnici ze Strážného do Vrchlabí.
  • Zajímavosti: Špindlerův Mlýn, Strážné

Pokud byste se chtěli vydat přes Lánov, pak se vydejte po cyklotrase K1B, ze které odbočíte vpravo na cyklotrasu K1C. Po ní Luisiným údolím, přes Dolní Dvůr a dojedete až do Horního Lánova. V Horním Lánově u kravína odbočíte vpravo na cyklotrasu č. 4301, po které dojedete do Vrchlabí.

  • Délka: 29 km 
  • Povrch: trasa vede převážně po zpevněných a asfaltových cestách. Nicméně je vhodné dbát zvýšené opatrnosti, protože některé úseky cest nejsou v dobrém stavu a sjezdy jsou místy dost prudké. Zvýšenou pozornost si zaslouží i sjezd Luisiným Údolím.

Informace

Lokalita
GPX soubor
formát gpx (170.73 KB)
Cyklobusy
Krkonošské cyklobusy

Turistické linky propojují celé pohoří. Nechte se vyvézt na vrcholy, projeďte hřebenové trasy a pusťte se dlouhým sjezdem zpět do údolí.

Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali vhodné trasy, připravili lov razítek, víme, kam se schovat při špatném počasí. Společný rodinný čas naplníte pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím.