Pec pod Sněžkou
Share

Lyžování ve východních Krkonoších

V zimní krajině pod Sněžkou doporučujeme největší lyžařský resort v Čechách - SkiResort ČERNÁ HORA - PEC. Díky propojení šesti středisek můžete na jeden skipas lyžovat ve většině východních Krkonoš, střediska jsou navíc propojena skibusy a díky SkiTour i rolbami.

Na hranicích s Polskem pak najdete poklidný areál SkiMU Malá Úpa, s pohodovou atmosférou, romantickým okolím a širokými sjezdovkami. 

SkiResort ČERNÁ HORA - PEC

SkiResort ČERNÁ HORA - PEC

SkiResort ČERNÁ HORA - PEC vznikl spojením 6 samostatných středisek (SkiMU Malá Úpa - Velká Úpa - Pec pod Sněžkou - Svoboda nad Úpou - Janské Lázně - Černý Důl). Na jeden skipas tak můžete lyžovat ve většině východních Krkonoš, střediska jsou navíc propojena skibusy a díky SkiTour i rolbami.

Takže dopoledne Janské Lázně, odpoledne Pec pod Sněžkou a další den třeba Malá Úpa? Z různorodé nabídky sjezdovek si vybere každý, od nejmenších až po zkušené lyžaře. Ve všech areálech (kromě Malé Úpy) můžete využít kvalitních služeb lyžařských půjčoven a servisů SkiResort Live. 

Info a novinky pro sezonu 2023/2024

 • Online prodej skipasů SkiResort Card je dostupný na www.skiresortcard.cz, na místě si je potom vyzvednete v sKioscích (prodejní automat), jejichž síť bude letos rozšířena.
 • Nabídka vícedenních skipasů je letos mnohem lepší, a to za stejnou cenu. Přibylo do ní večerní lyžování i bobovka. Dětské skipasy jsou proti loňsku levnější, při online nákupu až o 33%. 
 • Online je možná také rezervace lyžařského vybavení v půjčovnách SkiResort Live. Na místě už pouze vyzkoušíte. 
 • Lépe, úsporně a rovněž i za méně mrazivého počasí, než dosud, se bude zasněžovat v Peci pod Sněžkou, kde přibude 29 nových sněžných děl. 
 • Černohorská sáňkařská cesta bude nově delší, s novým horním úsekem mimo křížení sjezdovek. Užijte si čtyřkilometrový sjezd! 
 • Rezervujte si své parkovací místo! Ve SkiResortu už se nemusíte bát, že nezaparkujete, vyberte si místo online a buď nahrajte na kartu SkiResort Card nebo vytiskněte. 

www.skiresort.cz

SkiMU Malá Úpa

SkiMU Malá Úpa

Příjemný areál na hranicích Česka a Polska, Sněžce na dohled. Široké sjezdovky jsou propojeny, lyžovat tu tak můžete na téměř 7 km. Ideální pro rodiny s dětmi i pro ty, kteří hledají na horách klid a skvělé zázemí. 

Info a novinky pro sezonu 2023/2024

 • Online revoluce - nakupujte skipasy online, využijte dalších akcí a balíčků. Můžete tak ušetřit 10 - 35%.
 • Využít můžete nyní i možnosti online rezervace a nákupu služeb.
 • Novinkou je rozšíření kulturního zázemí v Centru Hořec o skvěle vybavený kinosál. Sloužit bude nejen promítání, ale také divadlu, přednáškám a dalšímu programu nejen pro děti. 
 • Oba areály - Pomezky a U kostela - jsou nyní propojeny. Propojením vznikly tři nové sjezdovky Rennerovka, Kolbenka a Trautenberk.

SkiMU Malá Úpa

Další zimní střediska ve východních Krkonoších

 • Skiareál Bret a Prkenný Důl Žacléř
 • Skiareál Mladé Buky
Grund Resort Mladé Buky

Ubytování ve východních Krkonoších

Pokud ještě nemáte zajištěné ubytování, rádi vám doporučíme. Vyberte si horskou boudu, hotel nebo apartmán. Prezentované subjekty s námi spolupracují, a proto víme, že se na jejich služby můžeme spolehnout. 

Hradečanku najdete v centru Horní Malé Úpy, 1050 metrů nad mořem. Hledat se ji určitě vyplatí – v zimě si tady užijete skvělé lyžování i běžkování přímo pod Sněžkou a v létě turistiku nebo cyklistiku v Krkonošském národním parku.

Info a rezervace

Přijměte pozvání na pivo od horalů z Malé Úpy. V roce 2015, ve výšce 1045 metrů nad mořem a 5 metrů pod zemí, ve stoletém sklepení bývalé Tippeltovy boudy v Malé Úpě, se začíná vařit pivo horalů. To je začátek příběhu o Pivovaru Trautenberk.

Info a rezervace

Horská chata Portášky se nachází na horní stanici sedačkové lanovky z Velké Úpy, uprostřed nejznámější pěší trasy z Velké Úpy na Sněžku.

Portášky mají celoroční provoz. Chata je vhodná pro lyžaře, turisty, cyklisty, rodiny s dětmi, ozdravné pobyty dětí i dospělých, na pořádání společenských a firemních akcí, večírků a narozeninových oslav, zahradní párty.

Info a rezervace

Klidné místo plné energie, nejčistší vzduch v republice, Sněžka za pecí, největší ski areál v ČR a božská příroda. Tady si užijete dovolenou v jakémkoli měsíci v roce.

Vybírejte z celkem 135 pokojů různé cenové kategorie, včetně rodinných, které mají úžasný výhled na Pec pod Sněžkou a okolní horizonty krkonošských hřebenů.

Info a rezervace

Aparthotel Svatý Vavřinec se nachází přímo v centru města Pece pod Sněžkou. Řadí se do kategorie čtyřhvězdičkových hotelů a nabízí komfortní designové ubytování.

Vyberte si styl, který je nejblíže vašemu srdci! Každé ze studií nebo apartmánů nabízí harmonii spojenou s designem, komfortem a pohodlím.

Info a rezervace

V zimě je Challupa rájem pro všechny milovníky sjezdovek, běžkařských stop i koulování a stavění sněhuláků (které je možné přímo na zahradě). Na sjezdovku vás doveze skibus, staví hned vedle CHALLUPY.

Info a rezervace

Chalupa na horách se nachází v Dolních Lysečinách, v Krkonošském národním parku, poblíž největších lyžařských středisek Pec pod Sněžkou a Černá hora.

Lysečinské údolí svojí polohou zaručuje krásné a klidné prožití dovolené s výbornou dostupností všech možných aktivit. Chystáte se vyrazit na túru, kolo nebo lyže? Právě jste našli ideální výchozí bod!

Info a rezervace

Probuďte se s výhledem do přírody, otevřete okno a nadýchněte se čerstvého horského vzduchu. Vychutnejte si snídani z bohatého bufetu, dopřejte si šálek kávy a vydejte se vstříc dobrodružství nového dne.

Vydejte se prozkoumat okolní krajinu Krkonoš a užít si rodinnou atmosféru hotelu, ve kterém se budete cítit jako doma. 

Info a rezervace

Lázně Janské Lázně, které jsou jedinými lázněmi na české straně Krkonoš, se nacházejí ve stejnojmenném městě a provází je dlouhodobá pověst jednoho z nejlepších zařízení tohoto druhu v České republice. Jedinečná kombinace světoznámých lázní a špičkového sportovního střediska zde vytváří pro návštěvníky široké spektrum možností.

Info a rezervace

Rodinný hotel Vyhlídka v Janských Lázních bude vřelým přístupem personálu usilovat o vaši přízeň, plnit vaše přání a požadavky a zajišťovat příjemný průběh vaší návštěvy.

Okolí hotelu Vyhlídka je v zimě rájem lyžařských a běžkařských tras v samém srdci Krkonoš. Hotel s vlastním parkováním se nachází pouze 350 m od sjezdovky.

Info a rezervace

Milujete aktivní dovolenou na horách? Pokud ano, je pro vás pobyt v tomto útulném apartmánu správnou volbou.

Apartmán Bára je situovaný na samém okraji Krkonošského národního parku a je vhodný pro všechny lidi, kteří mají rádi komfort, svůj klid, ale zároveň chtějí mít vše na dosah a být blízko krásné přírodě.

Info a rezervace

Bližší informace:

Alena Cejnarová, marketing pro Destinační společnost Krkonoše, e-mail: acejnarova@krkonose.eu, tel.: +420 775 231 136