Pec pod Sněžkou
Udostępnij

Narciarstwo we wschodnich Karkonoszach

W zimowej scenerii pod Śnieżką polecamy największy ośrodek narciarski w Czechach - SkiResort ČERNÁ HORA - PEC. Dzięki połączeniu sześciu ośrodków, na jednym skipassie można jeździć w większości wschodnich Karkonoszy, a ośrodki są również połączone skibusami i, dzięki SkiTour, skuterami śnieżnymi.

Na granicy z Polską znajduje się spokojny ośrodek SkiMU Malá Úpa, z relaksującą atmosferą, romantycznym otoczeniem i szerokimi stokami.

SkiResort ČERNÁ HORA - PEC

SkiResort ČERNÁ HORA - PEC

SkiResort ČERNÁ HORA - PEC powstał z połączenia 6 odrębnych ośrodków (SkiMU Malá Úpa - Velká Úpa - Pec pod Sněžkou - Svoboda nad Úpou - Janské Lázně - Černý Důl). Z jednym skipassem można jeździć na nartach w większości wschodnich Karkonoszy, ośrodki połączone są także skibusami, a dzięki SkiTour także skuterami śnieżnymi.

Czyli Jańskie Łaźnie rano, Pec pod Śnieżką po południu i Malá Úpa następnego dnia? Każdy znajdzie tu coś dla siebie, od najmłodszych po najbardziej doświadczonych narciarzy. We wszystkich ośrodkach narciarskich (oprócz Malá Úpa) można skorzystać z wysokiej jakości usług wypożyczalni i serwisów narciarskich SkiResort Live. 

Info i wiadomości na sezon 2023/2024

 • Sprzedaż online skipassów SkiResort Card jest dostępna na stronie www.skiresortcard.cz a następnie można je odebrać na miejscu w sKioskach (automatach), których sieć zostanie w tym roku rozszerzona.
 • Oferta wielodniowych karnetów narciarskich jest w tym roku znacznie lepsza i w tej samej cenie. Dodano nocną jazdę na nartach i saneczkarstwo. Skipassy dla dzieci są tańsze w porównaniu z ubiegłym rokiem, nawet o 33% przy zakupie online. 
 • Rezerwacja sprzętu narciarskiego online jest również możliwa w wypożyczalniach SkiResort Live. Na miejscu wystarczy go tylko wypróbować. 
 • Naśnieżanie w Pecu pod Śnieżką, gdzie pojawi się 29 nowych armatek śnieżnych, będzie lepsze, bardziej ekonomiczne i przy mniejszym mrozie niż dotychczas. 
 • Trasa saneczkowa Černohorská będzie dłuższa, z nowym górnym odcinkiem poza skrzyżowaniem stoków. Zapraszamy na czterokilometrowy zjazd! 
 • Zarezerwuj miejsce parkingowe! W SkiResort nie musisz już martwić się o brak miejsca parkingowego, wybierz miejsce online i prześlij je na kartę SkiResort lub wydrukuj.

SkiResort ČERNÁ HORA - PEC

SkiMU Malá Úpa

SkiMU Malá Úpa

Przyjemny kurort na granicy Czech i Polski, ze Śnieżką w zasięgu wzroku. Szerokie stoki są połączone, więc można tu jeździć na nartach przez prawie 7 km. Idealny dla rodzin z dziećmi oraz osób szukających ciszy, spokoju i świetnego zaplecza w górach. 

Info i wiadomości na sezon 2023/2024

 • Rewolucja online - kupuj skipassy online, korzystaj z dodatkowych promocji i pakietów. Możesz zaoszczędzić od 10 do 35%.
 • Teraz możesz również skorzystać z usług rezerwacji i zakupu online.
 • Nowością jest rozbudowa zaplecza kulturalnego w ośrodku Hořec o dobrze wyposażoną salę kinową. Będzie ona wykorzystywana nie tylko do projekcji filmowych, ale także do przedstawień teatralnych, wykładów i innych programów dla dzieci. 
 • Oba obszary - Pomezky i U kostela - są teraz połączone. Dzięki połączeniu powstały trzy nowe stoki narciarskie - Rennerovka, Kolbenka i Trautenberk.

SkiMU Malá Úpa

Inne ośrodki zimowe we wschodnich Karkonoszach

 • Ośrodek narciarski Bret i Prkenný Důl Žacléř
 • Ośrodek narciarski Mladé Buky
Grund Resort Mladé Buky

Zakwaterowanie we wschodnich Karkonoszach

Jeśli nie masz jeszcze zapewnionego zakwaterowania, z przyjemnością Ci je polecimy. Wybierz schronisko górskie, hotel lub apartament. Prezentowane podmioty współpracują z nami, dzięki czemu wiemy, że możemy polegać na ich usługach.

Hradečanku najdete v centru Horní Malé Úpy, 1050 metrů nad mořem. Hledat se ji určitě vyplatí – v zimě si tady užijete skvělé lyžování i běžkování přímo pod Sněžkou a v létě turistiku nebo cyklistiku v Krkonošském národním parku.

Info a rezervace

Přijměte pozvání na pivo od horalů z Malé Úpy. V roce 2015, ve výšce 1045 metrů nad mořem a 5 metrů pod zemí, ve stoletém sklepení bývalé Tippeltovy boudy v Malé Úpě, se začíná vařit pivo horalů. To je začátek příběhu o Pivovaru Trautenberk.

Info a rezervace

Horská chata Portášky se nachází na horní stanici sedačkové lanovky z Velké Úpy, uprostřed nejznámější pěší trasy z Velké Úpy na Sněžku.

Portášky mají celoroční provoz. Chata je vhodná pro lyžaře, turisty, cyklisty, rodiny s dětmi, ozdravné pobyty dětí i dospělých, na pořádání společenských a firemních akcí, večírků a narozeninových oslav, zahradní párty.

Info a rezervace

Klidné místo plné energie, nejčistší vzduch v republice, Sněžka za pecí, největší ski areál v ČR a božská příroda. Tady si užijete dovolenou v jakémkoli měsíci v roce.

Vybírejte z celkem 135 pokojů různé cenové kategorie, včetně rodinných, které mají úžasný výhled na Pec pod Sněžkou a okolní horizonty krkonošských hřebenů.

Info a rezervace

Aparthotel Svatý Vavřinec se nachází přímo v centru města Pece pod Sněžkou. Řadí se do kategorie čtyřhvězdičkových hotelů a nabízí komfortní designové ubytování.

Vyberte si styl, který je nejblíže vašemu srdci! Každé ze studií nebo apartmánů nabízí harmonii spojenou s designem, komfortem a pohodlím.

Info a rezervace

V zimě je Challupa rájem pro všechny milovníky sjezdovek, běžkařských stop i koulování a stavění sněhuláků (které je možné přímo na zahradě). Na sjezdovku vás doveze skibus, staví hned vedle CHALLUPY.

Info a rezervace

Chalupa na horách se nachází v Dolních Lysečinách, v Krkonošském národním parku, poblíž největších lyžařských středisek Pec pod Sněžkou a Černá hora.

Lysečinské údolí svojí polohou zaručuje krásné a klidné prožití dovolené s výbornou dostupností všech možných aktivit. Chystáte se vyrazit na túru, kolo nebo lyže? Právě jste našli ideální výchozí bod!

Info a rezervace

Probuďte se s výhledem do přírody, otevřete okno a nadýchněte se čerstvého horského vzduchu. Vychutnejte si snídani z bohatého bufetu, dopřejte si šálek kávy a vydejte se vstříc dobrodružství nového dne.

Vydejte se prozkoumat okolní krajinu Krkonoš a užít si rodinnou atmosféru hotelu, ve kterém se budete cítit jako doma. 

Info a rezervace

Lázně Janské Lázně, které jsou jedinými lázněmi na české straně Krkonoš, se nacházejí ve stejnojmenném městě a provází je dlouhodobá pověst jednoho z nejlepších zařízení tohoto druhu v České republice. Jedinečná kombinace světoznámých lázní a špičkového sportovního střediska zde vytváří pro návštěvníky široké spektrum možností.

Info a rezervace

Rodinný hotel Vyhlídka v Janských Lázních bude vřelým přístupem personálu usilovat o vaši přízeň, plnit vaše přání a požadavky a zajišťovat příjemný průběh vaší návštěvy.

Okolí hotelu Vyhlídka je v zimě rájem lyžařských a běžkařských tras v samém srdci Krkonoš. Hotel s vlastním parkováním se nachází pouze 350 m od sjezdovky.

Info a rezervace

Milujete aktivní dovolenou na horách? Pokud ano, je pro vás pobyt v tomto útulném apartmánu správnou volbou.

Apartmán Bára je situovaný na samém okraji Krkonošského národního parku a je vhodný pro všechny lidi, kteří mají rádi komfort, svůj klid, ale zároveň chtějí mít vše na dosah a být blízko krásné přírodě.

Info a rezervace

Bližší informace:

Alena Cejnarová, marketing pro Destinační společnost Krkonoše, e-mail: acejnarova@krkonose.eu, tel.: +420 775 231 136

Další články

Krkonošské cyklobusy od 25. 5. opět v provozu! 9 linek křižuje naše hory od západu po východ. Pomohou s dopravou na vrcholy, umožní vychutnat božské výhledy a užít si sjezd zpět do údolí.
Linia Pojizerský Pacifik łączy Martinice w Karkonoszach z Rokytnicą nad Izerą. Biegnie wzdłuż rzeki Izery i oferuje relaksującą przejażdżkę do początku wycieczek w zachodnich Karkonoszach.
W końcu dni wolne obejmują także odpoczynek! Włączcie to do programu tutaj, w Karkonoszach. Górskich bajek będziesz miał dość, a odległe widoki nie znikną.