Pojizerský Pacifik
Share

Léto s Pojizerským Pacifikem

Hledáte tip na jednodenní výlet do Krkonoš? Přemýšlíte, čím zpestřit náplň letní dovolené s dětmi? Nebo jste místní a nevíte co s volnou sobotou? Pojeďte si spolu s námi užít dobrodružnou jízdu Pojizerským Pacifikem! Koleje na trati Martinice v Krkonoších - Rokytnice nad Jizerou se proplétají podél i přes řeku Jizeru a budete se bavit vy i děti. Sobotní jízdy jsou navíc zpestřeny doprovodným programem pro celou rodinu. Navíc se můžete zapojit do soutěže o víkendový pobyt na Labské boudě v Krkonoších. 

Co je Pojizerský Pacifik?

Železniční trať ve směru Martinice v Krkonoších Jilemnice > Hrabačov > Víchová nad Jizerou > Horní Sytová > Poniklá > Poniklá, zastávka > Jablonec nad Jizerou, Hradsko > Jablonec nad Jizerou > Rokytnice nad Jizerou. Vede údolím řeky Jizery a přímo vybízí ke svezení a naplánování výletů z jednotlivých stanic. Hlavním iniciátorem stavby lokálky byl známý krkonošský politik, mecenáš a podnikatel Jan hrabě Harrach. S výstavbou se započalo 10. října 1898 a ke slavnostnímu zahájení provozu na 20 km dlouhé trati došlo 7. prosince 1899.

  Informace

  Ke stažení
  formát pdf (2.8 MB)
  Další soubory
  formát pdf (2.05 MB)
  Hrabě Harrach v Martinicích

  Soboty s Pojizerským Pacifikem

  Každou letní sobotu se vypravte na unikátní Železniční stanici Martinice v Krkonoších. Kromě prohlídky místního Železničního muzea a procházky po naučné stezce jsme pro vás připravili rodinný kulturní program. Ten může každý absolvovat samostatně. Ale pozor - vlak na nikoho nečeká! A na co se můžete těšit?

  10. 7. a 7. 8.2021

  Divadelní představení pro děti Polívková pohádka na perónu martinického nádraží od 10:00 hod., potom odjezd vlakem v 11:04 se Spolkem paní, dam a dívek do Jablonce nad Jizerou, kde proběhne přehlídka oděvů, případně je možno si zahrát šachy nebo zaskákat panáka. Odjezd zpět ve 12:15 nebo ve 14:15 hod.

  17. 7. a 14. 8. 2021

  Odjezd vlakem v 11:04 hod. do Poniklé, pěšky asi 2,7 km ke kostelu do firmy RAUTIS – po předložení jízdenky můžete absolvovat exkurzi do výroby a výrobu vánoční hvězdičky zdarma. V 16:30 hod. odjezd vlakem zpět do Martinic v Krkonoších.

  Trasa z vlakové zastávky v Poniklé do firmy RAUTIS

  24. 7. 2021, původně další plánovaný termín 21. 8. 2021 je bohužel z technických důvodů ZRUŠEN

  Odjezd vlakem do Jablonce nad Jizerou v 11:04 hod., pěšky do Vysokého nad Jizerou, kde shlédnete loutkové pohádkové představení ve vysockém divadle, možná i s panem Krakonošem. Zpět do Jablonce nad Jizerou opět pěšky, odjezd zpět do Martinic v Krkonoších vlakem v 16:15 hod.

  Trasa z Jablonce do Vysokého

  31. 7. a 28. 8. 2021

  Komentovaná prohlídka historického martinického nádraží a muzea od 10:00 hod., v 11:04 odjezd vlakem s hrabětem Harrachem do Jablonce nad Jizerou s povídáním o historické trati, odjezd vlakem zpět ve 12:15 hod., po příjezdu je možno opět navštívit muzeum v Martinicích nebo projít naučnou stezku.

  Leták s jízdním řádem

  Soutěžte o dvoudenní pobyt na Labské boudě

  Spolu s jízdenkou ve vlaku nebo v Železničním muzeu na martinickém nádraží dostanete kvíz pro děti. Po zodpovězení jednoduchých otázek máte možnost se společně zapojit do slosování o dvoudenní pobyt pro 2 osoby na Labské boudě nad Špindlerovým Mlýnem. 

  Krkonošský parní víkend

  Další zajímavé akce na železnici

  • 24.7. 2021: Provoz zvláštního motorového vlaku M240.056 "Singrovka" - dva páry z Martinic v Krkonoších do Rokytnice nad Jizerou.
  • 7.8.2021: Muzejní noc. Zažijte noční atmosféru stanice ve světle a vůni petrolejek. Dokonalý zážitek atmosféry živé historie navodí přítomnost a jízda parní lokomotivy 431.032 Ventilovka, která si odskočí do Martinic z Vrchlabí od Legiovlaku.
  • 21.8.2021: Provoz zvláštního motorového vlaku M 131.1541 "Hurvínek" - dva páry z Martinic v Krkonoších do Rokytnice nad Jizerou.

  Další články

  Poslední závod
  Ten příběh znáte... Příběh přátelství, obětavosti, pevné vůle a síly ducha. Odehrál se před více než 100 lety, v bílé náruči zimních hor ale rezonuje dodnes.
  Přispějte na úpravu běžeckých terénů!
  V Krkonoších máte naprosto ideální podmínky ke zdolávání mnoha kilometrů na běžkách – nejen po hřebenech. Je tu tolik běžecký tras, že si každý najde tu svou. Děkujeme všem, kteří se o tratě starají.
  Městské kluziště Špindlerův Mlýn
  Pokud jste na dovolenou do Krkonoš přibalili i lední brusle, dobře jste udělali. Máme tu kluziště vnitřní i venkovní, kluziště nejvýše položené i uměle chlazené.