Krkonošská diagonála
Mapa
Share

Krkonošská diagonála

Žacléř - Harrachov

Nejdelší krkonošská cykloturistická trasa spojuje východ se západem a vede z Žacléře do Harrachova. Lze ji samozřejmě absolvovat i opačně, nebo si vybrat jen její část a pro návrat využít Krkonošské cyklobusy. Trasa nabízí nezapomenutelné výhledy na celé Krkonoše a navazují na ni další jednotlivé trasy a okruhy.

Trasa křižující vrcholovými partiemi přes celé Krkonoše je nazývána Krkonošskou diagonálou a vede z jedné strany na druhou. Po celé délce je značena jako cyklotrasa K1A. Některé úseky je možné si zpříjemnit lanovkou, která vám pomůže s nastoupáním potřebných výškových metrů. Pro tento popis trasy jsme zvolili cestu z východu na západ, můžete ji samozřejmě jet jakýmkoli směrem, nebo si ji rozdělit na několik etap s přespáním na krkonošských boudách.

Startovním bodem cyklovýletu je Rýchorské náměstí v Žacléři, odkud musíte vystoupat k Rýchorskému kříži. Po česko-polské hranici pojedete dále do Horních Albeřic, k Lysečinské boudě a do Dolní Malé Úpy. Projedete přes Spáleným Mlýn a kolem Janových Bud až do Pece pod Sněžkou. Odsud vás čeká největší a nejstrmější výjezd na Výrovku, kde si za dobrého počasí užijete krásné výhledy do okolí. Poté se vydáte vlevo k Chalupě Na Rozcestí a přes Zadní Rennerovky a Hříběcí Boudy sjedete do Strážného. Tady se trasa točí doprava a od Krásné Pláně klesá do Špindlerova Mlýna. Řeku Labe přejedete v centru Špindlerova Mlýna po Bílém mostu a poté budete stoupat Medvědí cestou na Horní Mísečky. Po sjezdu na Dolní Mísečky vás čeká poslední výšlap na Dvoračky. Odtud už budete jen sjíždět přes Ručičky a Rýžoviště do Harrachova.

Jsou pro vás dálkové trasy výzvou? Podívejte se na stránky Via Czechia. Zjistíte, že Severní a Jižní stezka umožní projet či projít celou Českou republiku.

Informace

Lokalita
GPX soubor
formát gpx (461.32 KB)
Poznejte Krkonoše na kole
Poznejte Krkonoše na kole

Nebojte se vyrazit na kolo do nejvyšších hor. Více než 900 km cyklotras vás provede přírodou, kterou jinde neuvidíte.

Dovolená s dětmi v Krkonoších
Dovolená s dětmi v Krkonoších

Naplňte rodinný čas v Krkonoších pohybem v přírodě, poznáním, zábavou a pohádkovým dobrodružstvím. Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, naplánovali trasy, připravili dobrodružný lov razítek a víme, kam se schovat při špatném počasí.