Krkonošská diagonála
Mapa
Share

Krkonošská diagonála

Žacléř - Harrachov

Nejdelší krkonošská cykloturistická trasa spojuje východ se západem a vede z Žacléře do Harrachova. Lze ji samozřejmě absolvovat i opačně, nebo si vybrat jen její část a pro návrat využít Krkonošské cyklobusy. Trasa nabízí nezapomenutelné výhledy na celé Krkonoše a navazují na ni další jednotlivé trasy a okruhy.

Trasa křižující vrcholovými partiemi přes celé Krkonoše je nazývána Krkonošskou diagonálou a vede z jedné strany na druhou. Po celé délce je značena jako cyklotrasa K1A. Některé úseky je možné si zpříjemnit lanovkou, která vám pomůže s nastoupáním potřebných výškových metrů. Pro tento popis trasy jsme zvolili cestu z východu na západ, můžete ji samozřejmě jet jakýmkoli směrem, nebo si ji rozdělit na několik etap s přespáním na krkonošských boudách.

Startovním bodem cyklovýletu je Rýchorské náměstí v Žacléři, odkud musíte vystoupat k Rýchorskému kříži. Po česko-polské hranici pojedete dále do Horních Albeřic, k Lysečinské boudě a do Dolní Malé Úpy. Projedete přes Spáleným Mlýn a kolem Janových Bud až do Pece pod Sněžkou. Odsud vás čeká největší a nejstrmější výjezd na Výrovku, kde si za dobrého počasí užijete krásné výhledy do okolí. Poté se vydáte vlevo k Chalupě Na Rozcestí a přes Zadní Rennerovky a Hříběcí Boudy sjedete do Strážného. Tady se trasa točí doprava a od Krásné Pláně klesá do Špindlerova Mlýna. Řeku Labe přejedete v centru Špindlerova Mlýna po Bílém mostu a poté budete stoupat Medvědí cestou na Horní Mísečky. Po sjezdu na Dolní Mísečky vás čeká poslední výšlap na Dvoračky. Odtud už budete jen sjíždět přes Ručičky a Rýžoviště do Harrachova.

Jsou pro vás dálkové trasy výzvou? Podívejte se na stránky Via Czechia. Zjistíte, že Severní a Jižní stezka umožní projet či projít celou Českou republiku.

Informace

Lokalita
GPX soubor
formát gpx (461.32 KB)